VIDEO/ Sherr masiv në aeroport: Shqiptarët shokojnë Italinë, as policët nuk iu bëjnë dot derrman

27 Qershor 2022, 10:43Kronika TEMA

VIDEO/ Sherr masiv në aeroport: Shqiptarët shokojnë Italinë,

Sherr masiv në aeroportin e Perugias mes dy grupave udhëtarësh shqiptarë në pritje të avionit për të udhëtuar drejt Tiranës.

Ngjarja është shënuar të dielën pasdite (26 qershor 2022)

Një grup qytetarësh shqiptarë që shoqëronin disa bashkëatdhetarë për të marrë fluturimin drejt Tiranës janë takuar me një grup tjetër në radhë tek check-in. (shikoni videon poshtë lajmit)

Për shkaqe që ende nuk dihen debati me fjalë ka degjeneruar në sherr me grushta. Nga videoja duket një burrë që ka vënë përposhtë një burrë tjetër dhe e qëllon ndërsa policia përpiqet ti ndajë. 

Nga ana tjetër dy vajza qëllojnë burrin që është në tokë dhe që me dorën tjetër kërkon ndihmë pasi kundërshtari e ka kapur për fyti. 

Ndërhyjnë dhe të tjerë. Në një moment burri me bluzë dhe pantallona të shkrutra merr dhe ndarësen metalike dhe tenton ta godasë por e ndalojnë.

Më pas ai i jep shkelmin e fundit burrit që është pa fuqi në tokë. Skena ka shokuar të gjithë ata që ishin në aeroport.

Agjentët e policisë kanë ndërhyrë dhe mezi kanë arritur të ndajnë sherrin.

Pas mjekimeve të para, një nga njëmbëdhjetë shqiptarët u dërgua në spitalin e Perugias për kontrolle; të tjerët u dërguan në komisariat. Tetë persona u arrestuan për përleshje dhe u dërguan në burg në Capanne dhe Terni, në pritje të seancës për vlerësimin e maë. Dy vajza, të moshës 24 dhe 22, akuzohen për dhunë.66 Komente

 1. k
  kafshe maloqies

  jane mbeshtetsit e shpellarit kafshe qe dolen nga shpellat

  1. I
   Illyria-Shqiperia

   100% kafsheri!

   1. "
    "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

    Arabe gjaxore shqipfoles,nuk do te ket fare me te keqe ne bote.... Pardje ne nje ngjarje makabre,vrane nje 40vjecar me goditje te forta ne koke .....i moren jeten pse u foli qe te mos gaxmonin vajzen me te cilen shoqerohej. Sapo degjova lajmin, thashe se vrasesit jane korrake tourkalvanoi. Sapo u arrestuan sot,dy plehrat tourkalvanoi 22 dhe 24.....

    1. J
     Janulla

     O kerme mongolojevgjitepontiocobanocifutevurkaro,o gojore e burdellos se janullatosit,::vetem pardje ne ???? MAD festival, mongolojevgjitepontiocobanocifute“grek “ u theren mes veti e beren Rula koromilan per Spital,nje jave me parpara nje mongolojevgjitepontiocobanocifutevurkaro“grek “ I nxori Topet Elena paparisous mu perpara publikut,dy jave me perpara ne Australia ,me kengetarin Karras u zune mu si derra per nje karike,ptyyy pashaport gjarperi me fytyre miu ,mallkuar qofte kush ju dha pashaport njeriu ptyy

    2. N
     Nuk na perfaqesojne, pavaresisht se na turperojne.

     Edhe ju, si bëni! Ata ishin vetëm tetë debila dhe dy kurva. Ne gjithë atë numur emigrantesh shqipetare ne Itali, natyrisht qe do gjenden nja dhjere koqe kandari qe u shkon per shtat thenia popullore: " Mut i jati, mut i biri, mut ai qe beri t'anë". Per ato dy kurvat rrugaçe qe zihen ne mes të aeroporti, e dini vetë se ç'mund të thuhet.

    3. P
     Poshte mentaliteti Turke, Otomane , Talibanes

     More zotri keta jane Talibane, Otomane me mentalitet të dhjere Turko Arabe. Keta nuke jane as Shqiptare as nuke kane fare lidhje me Evropen dhe ne pastaj ankohemi se pse nuke na fusin në Evrope dhe pse jane rracista me ne Evropjane. Për të shklyre një imazhe të tille në Itali Shqiptarve ju duhen edhe 10 vite të tjera. Keta lloje njerzish dhe politikanet hajduta e kane katandisur Shqiprine në kët gjendje Ku ështe sote poshte mentaliteti Turke, Otomane,Taliban,

     1. T
      Taulant

      Tifozet anglez qe bejn shfaqje te tilla ne Evrope Taliban jane apo Turq? Te kane len Turqit me fiksime plehr .

      1. S
       Sokol

       O Taul koketul. Nuk mund te barazosh tifozat e sportit para ,gjate o pas nje ndeshje me adrenaline njemilion (qe sigurisht nuk eshte ndonje gje e mire ) me radhen ne nje chek in.

       1. T
        Taulant

        Cfare pastaj ? Nuk ka pyll pa derra . Pse Gjermania puneson me mijera mjek,infermier etj nga Shqiperia. N.q.s do ecte me filozofin e disa komentuesve qe Shqiptaret jane vrasesa nuk punesonte Shqiptar apo te kerkonte mjek,infermier,inxhinjera,murator etj nga Shqiperia.

      2. J
       Janullatos arxidoglyftis

       cpune ka ketu mentaliteti otoman, turki-atab , taleban o mendje fishkur mesjetar ? Keto gjera kane ndodhur edhe ne vende te tjera “ kristiane”

       1. P
        Pollogasi

        HABI, si qenkeshim ne shqiptarët !! Kur europianët marrin e pijnë nja 2-3 gota alkool të sertë, pason shkërmoqja e tyre mëkeq se derrat e egër. Ndiqni "teatrin" e tifozerisë evropiane par e sidimos pas ndeshjeve....lerini paragjykimet autoshoveniste e nisni të kthjelleni e të vlerësoni punët (veten) drejt. Jemi popull fisnik.

       2. T
        Torino

        Hahaha.Prandaj me pyesin ketu:Mos je gje Shqiptar?

        1. "
         "....nese gervish sadopak nje "Giuliano" shqipfole

         Imagjino sikur te jesh vero myslo me emrin Giuliano!? Po e mesuan te verteten talonet do te ta bejne kolotripidhan.....tourboooooo !!!!!! Hahahaha.....

         1. J
          J

          Ti bie ere mongolojevgjitepontiocobanocifute“grek “ Athine -Kine,,ne Graqin tende pardje ne nje festival kenge Mad ???? u theren mongolojevgjitepontiocobanocifutet kurse nje tjeter pashaport gojore grek I nxori TOPet ,,,Paparizos kengetares me te mire,,kurse dy have me perpara ne Australia ???????? kishte vajtur Vasilis. Karras kerciti.g rush ti per nje karike

         2. K
          Kalec Dega

          e kush mendonte se edhe shqiptaret do benin sherr masiv, ne aeroport!

          1. B
           Bello

           Sapo ngriti hunin Taulanti..ne krah te majte/djathte aty bre......lol

           1. M
            Majmunet

            Me te vjetrit ne Ballkan pas majmuneve sipas Edi Rames.

            1. t
             taulanti

             Hahahahaha autoktone jane shqipetaret, me te vjetrit, por kane ngelur ashtu shpellare!

            2. K
             K

             Ti hiqen vizat shpellarëve shqiptarë deri në shekullin e ardhshëm. Kafsha mbetet kafshe edhe pse i vënë emër njeriu.

             1. K
              K

              Ti hiqen vizat shpellarëve shqiptarë deri në shekullin e ardhshëm. Kafsha mbetet kafshe edhe pse i vënë emër njeriu.

              1. T
               Tyt buçe

               Dava shqiptaresh rrace bastarde grate jane me te ndyrat femra qe ka bota,kurva,injorante,

               1. M
                Mysimon albanez

                Plehrat jane ne Itali Ku policet jane rrecka pidhi.Ketu ne Shtetet e bashkuara,kishin ikur per lesh albanezet qe 3 sekondat e para….

                1. T
                 Taulant Hamzai

                 A jane shqiptaret arsyeja pse Anglia doli nga Evropa!

                2. g
                 gjergji

                 Ti perziejne nga Italia.Kjo eshte nje zgjidhje ideale per kombin.Fshai nuk bahet dot qytet ,duhet breza per kete

                 1. E
                  Edlira

                  Jane shqiptare.Duhet ta pranosh.

                  1. T
                   Tropoja

                   Ah moj europe qe nuk na pranon ne BE keshtu do bejme do zihemi korrupsion krim azilante gjitha deri sa te na pranoni ne BE se jemi peng i juaji apo jo babo ka per te humbur shume europa nese nuk na pranon neve do tronditen bursat fare babo

                   1. S
                    Suzi

                    Jane liruar nga ka faxò. O Zot sa turp te jesh bashkekombas me keta kafshe. Kur mbaron aresyeja fillon dhuna. Po kujt i thua ketyre qe nuk kuptojne.

                    1. v
                     vlora.vlora

                     Kafsheve tu vini anes ,keta jane te nje lloj niveli tjeter ,,,doni dhe Evrope

                     1. T
                      Taulant

                      Jane ne Evrope . Mbi 2milion Shqiptar kane shkuar ne Evrope. Greqia,Italia,Gjermania bejn te pamunduren per te marre emigrant Shqiptar. Me mijera mjek e infermier po punesohen ne Gjermani. Ne Itali me mijera firma jane me pronar Shqiptar. Nuk ka pyll pa derra.

                     2. V
                      Vata

                      Edlira ! Shqiptare jane po lejne gjithandej imazh te keq! Edhe ty si Shqiptare te shikojne shtrember dhe na krahasojne me majmunin.

                      1. E
                       Edlira

                       Vata,duhet ta pranosh qe nuk kemi cfare bejme ne kete rast si shqiptare qe jemi....do e hame turpin me buke. Majmunet i fyen kete rast duke i sjelle si krahasim,se keta ne video jane barbare ne gen tej e tej.Eshte turp qe i kemi patriote...Keta jane kanibale.

                      2. A
                       ARBEN

                       dhe keta duan evropen ,keta jane kafshe te shekullit te 2 para eres ton.vergognoso.

                       1. T
                        Taulant

                        Evropa nuk i pranon nga malli por nga halli. Preferon Shqiptaret qe punojn ne krahasim me Afriken qe po e pushton dhe nuk punojn. Bujqesin , turizmin dhe ndertimin ne Greqi,Itali Shqiptaret e mbajn. Italia e Greqia ku ta gjen qe te ekportoj Shqiperia force te re pune. Force te re pune nuk ka sepse Shqiperia u shpopullua.

                        1. N
                         Nji mbeshtetes Spontan por Realist i KM per BE

                         ARBEN , KM Shqiptare e do BE-ne si Trofe personale dhe te qeverrise tij , jo per popullin e ate shoqeri ,qe ka 30-vhjet eshte len ne meshire te cdo Pislliku e shplarje truri ,qe i eshte ber jovetem nga Bandat e Shkerdhatave Perverse te Huaj qe kan ardh ne Shqiperi me Etiketa Fallso dhe bejne tjeter gje , duke i qit mendjet shqiptareve , dhe Boirdellos se Kazanit e TV-ve ku stimilohet prostitucioni , familjet e VIP-ve te Krimit Politike dhe atij te rruges , ku Kryemninistri nuk di se per cfar i ka gjithe ato Ministri qe s'duan te dijne cfar ndodh dhe ku ka degjenruar ajo shoqeri e cila Realishte eshte duke jetuar 30-vjet nji Gjenocid Shteterore nji Shtet i marre Peng nga vet "Shteti"- qe s'do me dit se ku eshte duke shkuar !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                        2. M
                         Mbeturinat..

                         Turp, po me ke te meresh me kafshet qe nuk u ndergjegjesuhan njehere..

                         1. H
                          Hydajeti

                          Edhe ne se kane pasaport italiane duhet ti percillni ne vendlindje se vetem atje gjejne rehatine.

                          1. Z
                           Zendel

                           Haha, pastaj fajin e ka franca hollanda greqia gjermania tjera tjera se s‘na duan ne eu! Ooo ne kemi marr fund qe kur u tjetersuam ne parazit oriental, dhe kot qe mundohemi.

                           1. l
                            lenci bira

                            kafshet e shekullit 21 duhet se pari te shkurtojne bishtin se akoma e kane te gjate pastaj te turren ne airport dhe te shikojne se si veprojne ligjet Keta e kan fix plumbin aty ku i mbyllin hesapet me shtetin,familjen dhe shoqerin e tyre te dgraduar

                            1. X
                             Xha Braho

                             Kellirat , su bene njerez…

                             1. 1
                              19

                              Jemi populli me bastard ne bot dhe duhet ta pranojme .ok mos na cani karin me propagante idjote jemi te vjeter ne ballkan kemi hustori e pallavra te kti lloj .jemi me keq se kushdo ne bot .rrace kurve jemi te vrasim per nje pasqyre ose pse me shef shtrember absurditete te pa para .

                              1. J
                               Janulla

                               Ty kerme mongolojevgjitepontiocobanocifutevurkaro“grek “ qelbesh era gojore Athine-Kine ,shiko ate pedofilin tend qe inxorri rrocken e karrit Elena paparizout perpara mijra njerezve,edhe me paturpesine me te madhe me ben “Shqiptarin” !!!!!ty je gjak gjarperi me fytyre grekmiu,,mallkuar kush ju dha pashaport njeriu,,, ptyyy certifikate miu ,gjithe bota në goje ju qiu,,, ptyyy

                              2. S
                               Sita

                               Po policet pse nuk reagijne po bejne sehir, viktima po perplas token me duar nga sikleti…

                               1. L
                                Luani

                                Ka kafshe dhe kafshe,por ne jemi specie unikale,duam te hyjme ne BE.Vendin e kemi ne Xhibuti.

                                1. L
                                 Likja

                                 MOS I PRANONI NE EVROPE SE DO PENDOHENI PER TER JETEN...

                                 1. p
                                  petriti

                                  Qendrimi i policeve ishte shume pak me thene skandaloz. E pamundur qe te jete e vertete nje video e tille ku 20 vete mbajne ison gjate nje perleshje te tille.

                                  1. a
                                   american16al

                                   Cfare hyne ketu muslimanizmi apo turqizimi duket qe komentatoret jane ne nje nivel me ata te vidios. Akti i tyre eshte i shemtuar dhe i nevertshem por propoganda antifetare dhe percarese eshte akoma me bajate dhe anormale.

                                   1. L
                                    L

                                    Me siguri e Kan Ber sherrin pse do.hypesh ti ne avion para meje, a thu se avioni esht tren e iken pa te marr

                                    1. P
                                     Ppsh

                                     E pashe videon nje sherr banal si te gjitha sherret ndoqa dhe komentet e italianeve Jan vertet te shokuar por jo per sherrin sepse te tilla shohin cdo dite sidomos te dielave por jan te shokuar per indiferencen e policise qe eshte e papranueshme Nuk pranojne dot qe 5 police nuk nderhyjne te ndajne dy vete thone kush jane keta qe paguhen per sigurine tone. ne dor te kujt jemi

                                     1. c
                                      cish bre kshtu

                                      Policet merren me Njerzit .

                                     2. T
                                      Tigri Ahmet

                                      Paska pasur te drejte Bullgaria...dhe Makaroni...lol..Vetem Edrogani e rregullon ket pune.

                                      1. K
                                       Kp

                                       Po ku e kuptuat ju qe jane shqiptare keta?

                                       1. B
                                        Bisha NANO

                                        PIS MILET….

                                        1. "
                                         "....nese gervish sadopak nje myslimon shqipfoles

                                         Turkoshqipfolesi bie ere nje km larg,kshq nuk do shume ti kuptosh..... allah uakbar.

                                         1. E
                                          Eda

                                          Ti je nje plehre greke e papare! Si nuk ndejte nje here te vetme pa vjellur vrer kunder shqiptareve!!!! ....dhe e bukura eshte,se me duket se te njoh nga afer! Babai me origjine greke,nena shqiptare....me zyre afer gjimnazit Qemal Stafa.Militant dhe sherbetor i shtetit grek.

                                        2. J
                                         John Qelbashi

                                         Ajo qe bie ne sy eshte indiferenca e policeve. Ata bejne rolin e spektatorit dhe duket sikur e shijojne kete spektakel makaber. Personi qe eka kap per fytri dhe gati po e mbyt eshte kusar sdhe i rrezikshem tejete i lire. Por indiferenca e policeve eshte shume e peshtire

                                         1. J
                                          John Qelbashi

                                          Ajo qe bie ne sy eshte indiferenca e policeve. Ata bejne rolin e spektatorit dhe duket sikur e shijojne kete spektakel makaber. Personi qe eka kap per fytri dhe gati po e mbyt eshte kusar sdhe i rrezikshem tejete i lire. Por indiferenca e policeve eshte shume e peshtire

                                          1. B
                                           Bum bum

                                           Dune me hi neEurope or taj… a merr vesh a jo njashtu me vrull e grushta ????????????

                                           1. T
                                            Toni M.

                                            Mos te vjedhin, grabisin,vrasin,therin, tritol neper makina... etj etj ... po per grushta e terheqje flokesh eshte normale per shqipefolsit.... aty ta plasin koken derrat neper muret e aeroportit.. po te isha une do bllokoja portat e ti hapja te nesermen.

                                            1. T
                                             Toni M.

                                             Mos te vjedhin, grabisin,vrasin,therin, tritol neper makina... etj etj ... po per grushta e terheqje flokesh eshte normale per shqipefolsit.... aty ta plasin koken derrat neper muret e aeroportit.. po te isha une do bllokoja portat e ti hapja te nesermen.

                                             1. T
                                              Taulant

                                              Po ti je me mut sesa ata qe shan .

                                              1. T
                                               Toni M.

                                               Pse s'shkon me punu te naj lavazh o gango internetit??? ha.

                                             2. h
                                              hektor

                                              Turpi i botes, keta jane shpellare te Sali non grates qe i zbriti nga shpellat dhe qe nuk behen kuure njerez...

                                              1. .
                                               ....

                                               Nuk u pritet te vinjne te protestojne me 7 korrik per hallin e Shqiperise. Ani bre. Faleni.

                                               1. B
                                                Bisha NANO

                                                U PLASI TRAPI POLICAVE ITALIANE… SE PO TE BENIN SHERR ME ITALIAN, DO SHIKOJE SI DO KERCISTE SHKOPI GOMES… POR SHQIPTARET, SI ZAKONISHT E KANE ME NJERI- TJETRIN… TURP…

                                               2. I
                                                Illyrian

                                                Dy vajzat duket që janë me burrin që u rrah. Anyway, WHITE TRASH!!!

                                                1. V
                                                 Vlora

                                                 Te vjen turp nga Shqiptaret. Eshte e tmershme. Sa here vij ne Shqiperi ballafaqohem me skena per turp. Duke filluar nga check-in, njerez qe nuk mbajne radhen, si idiote te lindur..a thua cfare fitojne pervec se tregojne idiotesine e tyre. Aeroporti Nene Tereza i vetmi ne Evrope ku kontrollori lutet e pret pasagjeret e papergjegjshem qe te afrohen tek imbarkimi. Hipen ne avion , rast unik vetem shqipot, fillojne e kerkojne te ndryshojne sedilet e percaktuara, jo te ulem une ketu ulu ti atje etj idiotesira, sikur jemi ne furgonat e Kamzes. Te gjitha keto qe krijojne vonesa pa fund.Njerez qe vijne era e nuk lahen para nje udhetimi, qe heqin kepucet ne avion e qe perseri rast unikal ne evrope ngrihen ne kembe e vrapojne te valixhet pa u ndalur akoma avioni ne piste. Vetem ne avionet me Shqiptar sheh kontrolloret qe u bertasin pasagjereve qe te mos ngrihen nga sedilet pa u ndalur avioni. Mire qe Shqiptaret te nxijne faqen por ne kete rast te nxijne edhe policet italiane qe ne vend qe te nderhyjne rrijne e bejne sehir kur njerzit masakrohen mes tyre.

                                                 Lini një Përgjigje