Policia rrugore nuk "fal" më: Nëntë të arrestuar dhe qindra të ndëshkuar gjatë ditës së sotme

26 Qershor 2022, 18:47Kronika TEMA

Policia rrugore nuk "fal" më: Nëntë të arrestuar

Policia ka konstatuar gjithashtu qindra shkelje që janë parakalimet e gabuara, qarkullim me shpejtësi tej normave të lejuara, përdorim i celularit gjatë drejtimit të mjetit, mosvendosje e rripit të sigurimit, etj.

Janë skanuar 221 raste me shpejtësi tej normave të lejuara, disa prej tyre iu është pezulluar leja drejtimit dhe të tjerët janë ndëshkuar me gjoba.

Gjithashtu, janë ndëshkuar me masa administrave për parakalime të gabuara 341 drejtues mjetesh:

114 për drejtim të mjetit nën efektin e alkoolit,

451 drejtues mjetesh për përdorimi të celularit gjatë drejtimit të mjetit,

253 drejtues mjetesh për mosvendosje të rripit të sigurimit,

142 drejtues motomjetesh  për mosvendosje të kaskës mbrojtëse.

Policia ka monitoruar të gjithë rrugët e vendit me makinat inteligjente, radarë, kamera dhe drone.

3 Komente

 1. V
  Vito mashtruesi, shoku i Nikos

  Humor alla Mitat Tola. Monitorim me dron per mos vendosje rripi sigurimi dhe folje ne telefon , sepse nuk shoh ndonje gjobe per parakalim te gabuar. Dhe thone perse dalin barcaleta me police.

  1. P
   Please

   Nuk rrespektohen vijat. Nuk rrespektohen futjet dhe daljet ne korsi.

   1. A
    Asd

    Ministri i policave eshte shok me Ramen, dhe nuk e rru.. n fare. Objektivat javore te Policise jane : Ver gjoba, bej leke per KM, bej leke per vete... dhe rregull askund! As dine dhe as duan.

    Lini një Përgjigje