Vrau 89-vjeçarin për lekë në Mallakastër, në 2020 përdhunoi vajzën 23-vjeçare në grup. Si i shpëtoi drejtësisë?

21 Nëntor 2022, 10:03Kronika TEMA

Vrau 89-vjeçarin për lekë në Mallakastër, në

Njëri prej autorëve të vrasjes dhe grabitjes së Çaush Shehajt në fshatin Klos të Mallakastrës, Musa Gudo është arrestuar më parë për përdhunim dhe shantazh.

Në 5 maj 2020, një vajzë 23-vjeçare nga Fieri deklaroi se Gudo, me të cilin kishte pasur një lidhje intime, e ftoi në shtëpinë e tij dhe e abuzoi seksualisht me të, bashkë me një mikun e tij.

Ajo shtoi se Gudo e kërcënoi t’i jepte para së bashku me mikun e tij. Në gjykatën e Fierit, Musa Gudo u shfajësua duke thënë se i kërkoi para 23-vjeçares pasi ndodhej në gjendje të vështirë ekonomike.

Ai mori përsipër fajin duke përjashtuar nga akuzat mikun e tij. Në 15 maj 2020, Gjykata e Fierit la në burg Musa Gudon, kurse për mikun e tij caktoi masën “detyrim paraqitje”.

Nuk dihet se si më pas, Musa Gudo është liruar, por lirimi i tij rezultoi fatal për sistemin e drejtësisë dhe jetën e Çaush Shehajt, i cili dje humbi jetën nga dhuna e ushtruar nga Musa Gudo dhe miku i tij Ervis Halimi.

12 Komente

 1. D
  Detari

  autokton sunit

  1. p
   preshevali sunit krenarë façebardhë

   Nga surrati nuk duket të jetë sunit, më tepër ngjan në ty, surrat maxhuipi ( gabel, jevgë ) apo edhe si ty arixhi Kapadokie.

   1. p
    pilo lala

    Gjithe problemi eshte tek gjykata, Prokuroria, ata e nxorren kriminelin. Te besh perdhunim jashte shtetit, nuk del nga burgu per 20 vjet. Keta monstra te drejtesise e nxjerrin per 5-6 muaj. Mbushin xhepin me para, dhe leshojne nje kriminel te bej krime te tjera me te renda. Gjyqtari dhe Prokurori nen akuze, duhen burgosur.

    1. G
     GEGA

     Autokton MALLAKASTRIOT NGA JUGU

     1. V
      Vukatansi

      DETARI KARI DHE ZAGARI race bastardhe

     2. Q
      Qafa e Llogarase

      Evgjiti m......atij qe e liroi ti lèrohet nèna...se ja pasojat

      1. B
       Bajrami

       Krimi ka emer: kush ishte gjyqtari qe e liroi Gudon?!

       1. T
        Tjetri

        Po kaq e thjeshte. Kush Gjykates e Liroj kte monster?

        1. T
         Tjetri

         Po kaq e thjeshte. Kush Gjykates e Liroj kte monster?

        2. .
         .

         vritini keta mutra, ckuptim ka ti mbash gjalle ne burg

         1. K
          Kasemi

          O gazetaruc nxirr emrin e gjygjtarit

          1. G
           Gega

           Race bastardesh e masakruan Anxhelen Peristerin vetem se tha se verioret jane bujare dhe mikprites dhe komentuesit nuk lane gje pa thene por shikoni kete monster se e kini nga Mallakastra o debile apo nga anet tuaja sic thoni ju qe percmoni verioret

           Lini një Përgjigje