E rëndë në Malësinë e Madhe, uji merr para një makinë, vdesin babë e bir

20 Nëntor 2022, 14:53Kronika TEMA

E rëndë në Malësinë e Madhe, uji merr para një

Një ngjarje e rëndë është shënuar në ujërat e Përroit të Thate në Bogë.

Një makinë në të cilën po udhëtonin babai dhe dy fëmijët është marrë nga uji.

Fatkeqësisht babi dhe djali kanë ndërruar jetë. Ndërsa vajza ka arritur të shpëtonte, sipas Ora News.

Pjetër Gjoka ishte drejtuesi i mjetit që mori uji përpara në afërsi të Bogës.

Bogë është një fshat në ish-komunën e Shkrelit, në veri të Shqipërisë. Me reformën e qeverisjes vendore të vitit 2015 u bë pjesë e bashkisë Malësi e Madhe.

3 Komente

 1. T
  TURP HAJDUTIT EDI RAMES

  EDI RAMA I VJEDHIN LEKET DHE I PAGUANE ZAGARIN E TIJ YMER QELBAZA KELLIRA DHE FRROK CYPIN

  1. V
   Vito i Orneles se Varuzhanit

   U kthye nga Tunizia kryeministri yne LEGEN?

   1. A
    Aron

    Pse ia fusni pordhes ju qe gjene e pare kur ndodh nje fatkeqesi natyrore ia hidhni Edit? Eshte idiotsi. Keto fatkeqsi natyrore ndodhin kudo, nuk ke sesi i eviton nqs te ze. U prehshin ne paqe.

    Lini një Përgjigje