Flasin të afërmit e 89-vjeçarit që humbi jetën pasi u grabit: Është hera e dytë nga të njëjtët persona

20 Nëntor 2022, 10:29Kronika TEMA

Flasin të afërmit e 89-vjeçarit që humbi jetën pasi u

Të afërmit e Çaush Shehajt, 89-vjeçarit i cili ndërroi jetë në spital pasi u dhunua nga dy persona që e grabitën kanë folur për mediet.

Nipi i tij, nga ambientet e spitalit shprehet se kjo është hera e dytë që i moshuari grabitet dhe sipas tij, nga i njëjti person.

“Është rasti i dytë dhe është i njëjti person që ka bërë të njëjtën gjë. Ka shkuar policia një herë, mori shenjat e gishtave ai eksperti. Nuk u bë gjë herën e parë. Shkuan tani, e vranë. Humbi jetën sot. Gruan e ka të sëmurë, fëmijët i ka Greqi. ka dy djem dhe dy vajza. Ne duam drejtësi, shteti të vërë dorë”, tha ai.

“Krim makabër.” 

Grabitja ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të djeshëm në fshatin Klos të Mallakastrës. Autorët e dyshuar të ngjarjes, Ervis Halimi, 22 vjeç dhe Musa Gudo, 28 vjeç janë arrestuar nga policia.

Ata kanë arritur të marrin 5 mijë lekë nën kërcënimin e armës. I moshuari u dërgua në spital, por nuk mundi t’i mbijetonte plagëve të marra.

Në gjendje të lirë është proceduar një i mitur, 16-vjeçari F.Ç për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”. Ndërsa në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e zjarri tip automatik me një krehër me fishekë.

10 Komente

 1. H
  Hakmarje dhe pike..Ligji te beje punen e vete ,dhe

  Fatekeqesi fatekeqesi ,per nje dore lekshi TI maresh jeten... Femijet le te shkrijne pasurite e tyre ,,dhe le TI shkrijne ata Kriminele qe kane bere kete Krim...perndryshe ,,mos te llomatisin e te thojne qe jemi femijet e tije ..ata plehra duhet zhdukur .. Se po ti ndodhej atyre ky raste. !

  1. H
   Hakmarje dhe pike..Ligji te beje punen e vete ,dhe

   Fatekeqesi fatekeqesi ,per nje dore lekshi TI maresh jeten... Femijet le te shkrijne pasurite e tyre ,,dhe le TI shkrijne ata Kriminele qe kane bere kete Krim...perndryshe ,,mos te llomatisin e te thojne qe jemi femijet e tije ..ata plehra duhet zhdukur .. Se po ti ndodhej atyre ky raste. !

   1. H
    Hakmarje dhe pike..Ligji te beje punen e vete ,dhe

    Fatekeqesi fatekeqesi ,per nje dore lekshi TI maresh jeten... Femijet le te shkrijne pasurite e tyre ,,dhe le TI shkrijne ata Kriminele qe kane bere kete Krim...perndryshe ,,mos te llomatisin e te thojne qe jemi femijet e tije ..ata plehra duhet zhdukur .. Se po ti ndodhej atyre ky raste. !

    1. D
     Dakord

     Keta qe godasin pleq per ti vjedhur 5000 leke nuk behen më. Uroj te vdesin "aksidentalisht" se perndryshe shumohen. Prinderit e tyre bejne mire ti qajne per se gjalli

     1. D
      Dakord

      Keta qe godasin pleq per ti vjedhur 5000 leke nuk behen më. Uroj te vdesin "aksidentalisht" se perndryshe shumohen. Prinderit e tyre bejne mire ti qajne per se gjalli

      1. terrorista prandaj e gjith Evropa na quane krimin

       Halili dhe Musa, terrorista Laluce, që njerze të tille nuke xhinden as kune në bote. Për veq Talibanve. Të gjith u quane në kembe për dhune që u shtrua në një azile pleq në Kosove por kjo masker ështe një 100 her më keq. Këta lloje njerzish na Kane quare në kët pike Ku jemi sot që e gjith Evropa na quane kriminel. Islamiket nuke dine gjë tjeter veq vrasje,vjedhje dhe dhune. Poshte mentaliteti barbara Turke,Otomane.

       1. L
        Lala i Lushnjes

        Jo se ka rëndësi, por mallakastriotë janë e jan kriminel nga do që të jen. Laluc jan Trifi (Trifoni) , Kozi(Kozmai), Lazi (Lazari), Dhimo (Dhimitri), Koli (Nikola) etj....Vani, Sako, Miti, Kici, Toli, Tuni. !!!???

       2. M
        Mira

        I denofte zoti perjetesisht keto mostra qe vene dore mbi te moshuarit e aq me keq per te grabitur

        1. s
         saliu

         Prandaj duhet Enver Hoxha, qe ti vari ne mes qytetit keto monstra.po ketu nuk ka shtet, prandaj njerezit duan te ikin te gjithe.

         1. I
          Iliro Pellazg

          Dhe themi e kane fajin Britaniket qe nuk na duan. Vrasje ne shqiperi, vrasje ne itali, vrasje ne greqi, vrasje ne ekuador, vrasje ne belgjike, grabitje dhe droge nga peruja ne turqi. Ne gjithe evropen tundin koken kur degjojne shqiptar.

          Lini një Përgjigje