"Pse vdiq Caushi?" Fqinjët për të moshuarin që u rrah barbarisht: Mbante një kasafortë të Enver Hoxhës, po ku kishte lekë brenda ajo

20 Nëntor 2022, 11:02Kronika TEMA

"Pse vdiq Caushi?" Fqinjët për të moshuarin që u

Fqinjët e Çaush Shehajt, 89-vjeçarit i cili ndërroi jetë në spital pasi u dhunua nga dy persona që e grabitën kanë folur për mediat.

Fqinjët e përshkruajnë viktimën si një njeri shumë të mirë, e ndërsa kanë treguar se mbante në shtëpi një kasafortë të para shumë vitve, ndonëse aty nuk kishte lekë.

“Pse vdiq Caushi? Joo? Burri më i mirë në fshat, ka qenë tregtar. E kanë vjedhur më parë dhe më parë”.

“Kanë tentuar ta vjedhur, këta 2 djemtë, kanë ardhur dhe dje dhe e kanë rrahur.

Ata nga zona jonë janë, po kanë ikur në Fier me qira, e kishte kasafortën e Enverit dhe mendonin se kishte lekë, po ku kishte ajo”, tregojnë fqinjët.

 

24 Komente

 1. D
  Detari

  Sa mir me qen skiptar, 100% keta skiptaret kane fotografi ne facebook duke u tallur me simbolin e Kastriotit me gishta, ohej

  1. P
   Pordhe me rigone....

   Corapekuqi ( gyzeleve): Po cfare katastrofe edhe ju!? Nuk vjen fundi i botes pse na la shenden xha Caushi!? Fundja ki i kishte ngro grazhdaret,90 vjt, ishte dhe kamunist,kshq vari kkkkkkk..... Po ne nuk do ta lem pa gjo,do te nderojme nje rruge a platia me llagapin e tij e cdo gjo m'rregull.... gezuar ramazonin.

   1. L
    Labi.

    Ti "pordhe me rigon,, ,qenke rrote k##i .Jo komunist me Enverin por ,kasaforte qe ne kohen e Enverit , o Torovello !

    1. L
     Labi.

     Ti "pordhe me rigon,, ,qenke rrote k##i .Jo komunist me Enverin por ,kasaforte qe ne kohen e Enverit , o Torovello !

   2. E
    Eni

    Ka polici ai vend me vetem 2 milion njerez? Sa nje lagje ne perendim? Paaftesi uleritese...

    1. T
     Taku

     Ne shqiperi komshit te dine ca ke ose Jo edhe ne kasaforte…:))).

     1. K
      Kombi

      Ça do thote “mbante nje kasaforte te Enver Hoxhes”?

      1. S
       Suksese te metejshme

       Do të thotë se ora në Shqipëri vazhdon dhe mbaron si në kohën e Enverit dikur...

      2. M
       Mjer ky popull ne dore te kujt ka rene

       pyetja pa vend,pse vdiq,vdiq se kriminelet e hajdutet nuk denohen,paguajne gjyqtarin dhe del i pa fajshem

       1. N
        Nik

        Shume e sakte, ne Shqiperi ligjet jane shume te dobet dhe liberale. Provoje te vjedhesh ketu ne SHBA dhe do ta shikosh sa vite do te punosh si skllav per te shlyer denimin e madh.

        1. n
         na mbyten idjotet

         Eshte injorance e neveriteshme e atyre njerezve qe bejne krahasime ndermjet Shqiperise dhe vendeve perendimore. Me gjithe rrespektin per vuatjet e emigranteve jam i detyruar ta them qe disa nga keta emigrante na cajne ka...in kur krahasojne vendet perendimore ku jetojne me Shqiperine. Nuk mendoni nje here te vetme qe arsyeja qe keni ikur nga ky vend eshte pikerisht mungesa e ligjit ? Atehere pse na cani ka.. in me krahasime idjotesh ? Apo do tregonoi gjasme qe jetoni ne Amerike. Nuk jetoni vetem ju atje por jane 300 milion njerez qe jetojne atje. mjaft me krahasime idjotesh .

         1. M
          Mos ia fusni kot

          SHBA jane vend teper i rrezikshem o bablok .Jetoj vete prej 27 vitesh dhe je gjithnje ne rrezik te hash ndonje plumb kokes se cdo idiot qe ka deshire te kete nje arme e blen me kollaj se cigaret e sherret banale kthehen vdekjeprurese .E pranoj se ne shqipot e kemi krimin me te larte se europianet por SHBA nuk jane aspak me te sigurta se ne .

        2. E
         Edi

         Po tamam, keshtu ka shkuar e do shkoje kjo pune, qekur eshte hequr denimi me vdekje. Sinqerisht akoma nuk e kuptoj cila eshte e mira e ketij vendimi

         1. a
          alphazeta

          Ata dy kriminelët që fatmirësisht janë kapur duhen të varen. Ose minimumi 20 vjet burg me punë të detyruar dhe vetëm me bukë dhe ujë. Por duhen dënuar edhe ata që i mbrojnë duke filluar nga gjykatësit dhe deri te të ashtuquajturit përfaqësues të shoqërisë civile dhe OJQ-ve që janë të parat në mbrojtje të të "drejtave" të kriminelëve.

          1. R
           Rremzi hasi

           Denim me varje

           1. I
            Ida

            Me vjen shume keq per te moshuarin, ngushellime femijve dhe te afremeve.kreminelet tu jepet denimi me i rende e kane per here te dyte,shteti te veproj me rregulla te ashpra

            1. i
             iliria

             A ka shtet,si mendon?

            2. B
             Bobi

             Ca jan keta plera si u fuksionon truri, si munde te torturoshe nje 90 vjecare per ta vjedhur. Keta duan nje denim shembullore qe tu sherbejne dhe atyre qe kan nje mendje si keta.

             1. o
              o popull dele

              Ore po nuk u vu denimi me vdekje ,ka jan si cimkat qe po tu futen ne shpi ska zot ti heqesh qafe ! IKshtu jan edhe kta ,Kudo qe ken hyr kan len emer per egersin qe po je mer vesh gjith bota dhe e keqja shtohen e spysin prabdaj bera krahesimin ! Vetem denimi me vdekje do ti ralloj qe mos shtohen ..

              1. k
               komisar tepelene

               kercikuq te pabese.

               1. H
                Hurl

                Budallai. Çe deshtë Kasafortën, për të zezën e vet?

                1. t
                 taso kume

                 Doli dhe ky komikari Tepelenes qe shfrytezon artikullin per diferencim krahinor ,jemi te gjithe SHqiptare,nuk regullohen gjerat me te share,por me nje pune te policise ne radhe te pare,dhe te qeverise te hape syte per mos te krijuar nje polarizim shoqeror ku polarizimi ka mare nje inerci qe nuk ndalet ,sipas statistikave pasuria kombetare eshte ne duart e nje grushti te vogel te popullsise.Krimi eshte pjelle e mizerjes.

                 1. K
                  KOQEKUQI MALLAKASTRES

                  TE VIJ MOTRA E KOMISAR TEPELESHIT E TME RRUAJ KERCIKUQIN TIM.

                  1. B
                   BYLIS

                   MOTREN KOMISAR PRAGUN ROBT SE MALOQ QEKE BRE

                   Lini një Përgjigje