Zbardhet dëshmia e vajzës që vrau babanë: Doja që të vazhdoja shkollën dhe të ndiqja ëndrrat e mia

23 Shkurt 2024, 09:43Kronika TEMA
Zbardhet dëshmia e vajzës që vrau babanë: Doja që

“Doja të ndiqja ëndrrat e mia, të vazhdoja shkollën”.

Kështu ka deklaruar Hygerta Meta, e cila vrau babain e saj dhe më pas e groposi, ndërsa familja e shpalli të zhdukur.

19-vjeçarja ka pranuar autorësinë e krimit, ndërsa theksoi se shkak ishte bërë fakti se babai, Pëllumb Meta, donte ta fejonte me një djalë nga fshati i saj Shënvlash i Durrësit, emigrant.

“Doja të ndiqja ëndrrat e mija, të vazhdoja shkollën. Dita më e lumtur e jetës time ka qenë kur fitova shkollën.

Ai donte të më fejonte me dike që nuk ishte në nivelin tim. Me një djalë nga fshati, emigrant në Itali. Por unë nuk doja dhe e vrava”, mësohet të jetë shprehur e reja para policisë.

Sakaq në pyetje u mor dhe familja e pretendentit për të bërë krushqi, që ishin në të njëjtin fshat me viktimën.

Ata thanë se viktima iu kishte dhënë fjalën se do të fejonte vajzën e tij me djalin e tyre, madje dhe ata ishin dakord për këtë fejesë.

18 Komente

 1. g
  gjumi

  ndiqi endrrat ne gjume ne burg

  1. s
   sako

   po si thua ti "gjumi" kjo te vdiste dhe ai te jetonte, se do ta vriste ai pasi ka dhene fjalen dhe eshte burre zakoni , smund ta koriti vajza para krushkut te ri. ajo mund te kete kaluar presione dhune dhe ndeshkim, si te vepronte kush do ta mbronte, e beri vete mbrojtje

   1. L
    Loni

    Ke shume te drejte,to meresh me shembuj,nurse ajo me vepra,ajo eshte e pafajshme,kurse babai qe i lau picken kur ishte e vogel dhe e rriti eshte fajtor,keshtu ju lumte o njerez perkrahni kriminelet,nuk justifikohet vrasja shokuuuuuuuuu

   2. D
    Dakord

    Më mirë ëndrra në burg se të kesh një baba shpellar

    1. D
     Denis

     Po pse o hajvan shpellar? Se nuk do qe goca e tij te kthehet ne baxhelle instagrami qe ne vend te ndertoje familje dhe te behet nene, te ike rruheve per te ndjekur "endrrat e saj"? Ajo eshte adoloshente e dhene mbas kenaqesive impulsive dhe pasioneve momentare, ku di ajo te marre vendime te pjekure. Prandaj duhet babai o trap

    2. l
     laura non c'e piu!

     Jo ndiq, po realizoi endrat ne burg! E pabesueshme kjo ngjarrje ku nje vajze vret babain dhe e gropos per mostregim krimi,ose nen ndikim te lendeve narkotike ose nen depresion psiqik,pasi ndoshta po aludoj babai ka dashur qe ajo te krijoje familje duke e çuar ne Itali e ajo mbase ka dashur te shkoje ne Angli !!!!!!Per mua nede ajo nuk ka ndonje çrregullim mendor duhet te kete qene nen efektin e ndonje lende narkotike sepse s'ka argument tjeter.Se fundemi ja pra te gjithe duhet te jemi te lumtur qe ne demokraci arritem gjithçka qe na mungonte me pare qe babai te shkonte me femiuljen ,femija te vrasi prindin,qe femijet nen efektin e lendeve narkotike te dalin neper rruge per prostitucion,e plot e plote te tilla fenomene shoqerore qe i kane munguar shqiperise nen sistemin gjakatar te kaluar!Sot do te prostituosh e ke rrugen e hapur,do te kercenosh ndonje per vrasje mund ta besh me krenari,do te drogohesh beje realitet!Kjo eshte dhurata me e madhe qe na solli ky sistem qe kjo fare malokerie dhe katunarie pasi kane kaluar nga ekstremi ne ekstrem familjar sot mbrijne ne keto akte qe s'ka psikolog ose siç i thone ne gjuhen popullore ,birr kurve qe i shpjegon!

     1. O
      O milet

      O toço, ka nja 100 mije skenare te mundshme qe nuk perfshijne lendet narkotike. Lerja punen hetuesve.

     2. k
      k

      Paska pretendime se qënka me nivel të lartë meta ntelektual kurva.

     3. T
      Tirana

      Per te ardhur keq nga te dy anet,veprime pa llogjike.Fukaralleku shkatron trurin.

      1. a
       adi

       shkolla juaj!!!

       1. T
        Tirana

        Baba injorant i 2024.Vajza ka kaluar ne extrem.

        1. K
         Kulla e drenices

         Tirana injoratat si ti e ato qe kryen krimin prishni familjet. Puno mbaj familjen mesoje e keshilloje familjen eshte eshte injorance. Baba puno e ajo dredh bythen injornac?

         1. E
          Ernesto

          Po ca do prisni o njerez kur u prishen bibliotekat,shtepit e kultures, qendrat rinore,uzinat,fabrikat e u ndertuan kazinot,bigbrodherat,kur idhull eshte Luizi, cunat e Londres,kur zyra e punes eshte jasht cdo lloj funksioni, kur ne mode eshte perputhen,kur mesuesi eshte pa shkolle,o Zot ku u katandisem,!!!

          1. F
           Filator Hysenaj

           Jetojem ne boten e cudirave ku kultura po shuhet fare shkollat u shkaterruan duke shfrytzuar mikun i pa arsimuari behet mesues krimineli behet deputet ose k..Bashkie ..qendrat kultu rore u kethyen ne haur bagetish kjo gjendje keto masakra do sjellin vret djali apo vajza baban apo nenen qe i solli ne jete e i kane rriturme skrifica vret burri gruan apo gruaja burrinper ceshtje banale vret vellai vellan per dy metro toke Shqiperia ne halle te madhe po shperbehemi si komb dhe nuk i diet fundit akoma ...ZOTE Na Ruaj

           1. T
            Treni

            Mund t'i ndjekësh nga burgu tani...

            1. A
             Aron

             "Sakaq në pyetje u mor dhe familja e pretendentit për të bërë krushqi, që ishin në të njëjtin fshat me viktimën. Ata thanë se viktima iu kishte dhënë fjalën se do të fejonte vajzën e tij me djalin e tyre, madje dhe ata ishin dakord për këtë fejesë.".............................. Nqs deri ne fund te hetimit del qe kjo ka qene problemi thelbesor, qe edhe sipas deshmise se familjes tjeter duket qe eshte e vertete, atehere fatkeqsisht e paska kerkuar vete. Po kjo familja tjeter, a e pyeti vajzen ne donte te martohej me djalin e tyre? Po ai djali, a e pyeti, apo derr ne thes? Jemi ne 2024. Problemi eshte se sot shoqeria kudo po shkon nga nje ekstrem ne tjetrin, si pjesa konservatore edhe ajo liberale.

             1. m
              mendimi

              Tani kjo vajza i realizoi enderrat, i fusni nje hu ne te dy vrimet poshte ti thote vetes çfare kam bere, meqense ligjin ne demokraci te ndalon te vrasesh kriminelin qe te behet perseri krimi: te kete pune avokati, prokurori, gjykatesi dhe punonjesi varrreza, plus doktorin . Dakort?!

              1. m
               mos

               Jo, Aron ti duket qe je ose budalla-idiot iose je vete kriminel. Edhe ne qoftese e kane detyruar per fejese, ajo kishte rruge tjeter per te shmangur kete ngjarje makabre qe jane te rralla; ajo mund te largohej nga shtepia dhe te shikonte rrugen e saj, por as ti dhe as kush tjeter nuk keni te drejte ti merrni jeten sidomos babait, nenes, vellait e motres, por ju jeni kultivuar keq dhe do perfundoni keq. Ne qoftese nga njera ane ka konservatorizem , nga ana tjeter ka çthurje jo liberalizem si pretendon ti "avokati" krimit.

              Lini një Përgjigje