Albin Kurti merr hua nga televizioni i familjes Berisha, zëvendësdrejtorin e televizionit publik të Kosovës 

14 Janar 2023, 17:17Kulturë TEMA

Albin Kurti merr hua nga televizioni i familjes Berisha,

Pas marrjes nën kontroll të Bordit të radiotelevizionit publik të Kosovës, Albin Kurti ka marrë hua nga televizioni i familjes Berisha Adi Krastën si  zv.drejtor i Përgjithshëm i RTK-së.

Emërimi i tij është bërë sot nga Bordi i RTK. 

Përpara këtij emërimi Albin Kurti i dha Krastës dhe shtetësinë e Kosovës. 

Nuk është e qartë nëse Krasta do ta vazhdoj ende punën tek televizioni i familjes Berisha, por emërimi tregon preferencat  politike të Kurtit në Tiranë. 
 

58 Komente

 1. H
  Himarioti

  Albin Kurti është njëri cep i trekëndshit antishqiptar-Berisha-Meta-Kurti. Ky është trekëndshi më i rrezikshëm për kombin tonë.

  1. T
   Tanguli

   Aman more Qimarjot na jep info qe ta dime edhe ne te tjeret…

   1. M
    Mondi

    Ja ta dha po kujt ia dha.Ti as ta ngul as ta shkul.Sa harxhon oksigjenin kot.

    1. S
     Shendetesia

     Per ato qe kerkon ti o Mondi, shko se ka faqe per ty, gjej njerez qe ta ngulin e ta shkulin. Te jesh me fat i gjen te FRESH-it.

  2. k
   kurtovic berishovic

   po moniken do e mari?!!!!

   1. Çekiçi0

    Televizioni i Berishes se bashku më Berishen dhe më Adi Krasten janë kriminel antikombëtarë siq është edhe Albini më Vjosen dhe rrugaqet e VV

    1. M
     Martin

     Al Bin Shkurti eshte kerric dhe karrierist i semure: pasi ben "te fortin" perpara diplomatit te madh serbe A. Vucic, kthehet ne "lepur" dhe i lepin bolet Sali Sheqere Vuk Karaxhiqit, programi i te cilit eshte kthimi i Kosoves dhe Shqiperise ne vasele te Serbise se Madhe ne Ballkan.

     1. m
      maks

      Po ju sikur shkruat para dy ditesh se Krasta deshtoi ne misionin e kandidimit e tashme paska fituar.

      1. E
       Ed

       Deshtovi per postin e Drejtorit te Pergjithshem tani e zgjodhen Z/v Drejtor!!!

      2. A
       Adi Krasta bure muti

       E cna plasi kari per ate mute.Ne picke te semes te veje bythqiri i birishit.Me mire qe iku nje hale dhe pordhac qe e dinte veten si Pippo Baudo por as te sholli i kembes nuk i afrohet te madhit PIPPO.

       1. L
        Likja

        Si drejtor,,por Jo si nendrejtor,,,Sic e sheh dhe vete albini ja gjeti vendin prape krastes,

       2. E
        Erzeni

        Albin Kurti eshte lidhur perfundimisht me non-graten Sali kriminelin!

        1. b
         bregdetasi

         Spiunet e serbise jane hedhur ne aktivitet te ethshem se i ka thene Vucici o Bythqira o tani o ju nxorra dosjet

         1. M
          Muzaka i Ri

          Nje spurdhjak me pak ne Shqiperi.

          1. Eshte e llogjikshme, vendos ne krye te médias ; njerezit qe e perkrahin dhe e mbeshtesin

           1. M
            Malsia

            Ky Krasta eshte krijese artificiale,..pordhac,coc i duket vetja.. Mire la bere qe ka shkuar te iluminoje TVK-ne..

            1. S
             Shqiptaret s'e harrojne tradhetine

             bij bushtrash ,anti shqiptare ne gene , kur s'ju shkedheu robt UCK -ja ,u treguan naive dhe ju i cuat ne Hag pedera serbie

             1. Z
              Zeni

              Na rrofte bolet Albini dhe Adi pse jo dhe Vjosa

              1. b
               ben

               po ishalla mer dhe saliun te biem rehat

               1. S
                Shqiptari

                Ka bere mire nje hale me pak.

                1. S
                 Shpendi

                 Albin kurti, mbete i vogël në llogjikën tane prej maksilisti. Me këto dy fytyra, njëri nga gjirokastra që të han lekët me demek se po kompromenton njerëz për të bërë parti për të shërbyer ty, dhe tjetri që bën dhe do bëjë politikën e berishës dhe tënden në kosovë kundra Edi Ramës, një mutbtë madh do hash ti dhe ato që punojnë për ty, ashtu sikur hangre mut në zgjedhjet e kaluara.

                 1. r
                  reshat

                  Pse bre Albin plera na mbledh keta ndyresira.... Te jesh sot anti Amerikan eshte vetvrasje...

                  1. D
                   Dezinformuesit

                   Eeee more bythmuter , a nuk ishit ku te temes qe thate para ca kohesh , qe Krasta humbi konkursin per kte post !!

                   1. p
                    pun pederash

                    tradhetia ka renj te thella si ne kosove edhe veri

                    1. V
                     Vlonjati 12

                     Ky eshte lajm i mre , se më ne fund na u hoq nga syte nje pise burre dhe nje puthadore i ndyre . Ishte bere i neveritshem me ato palo intervista ne tv dhe me surratin si drogmen

                     1. Çekiçi

                      Krimineli kurtoviç mërr nga Shqiperia kriminelin Krastoviç z.drejtor te RTK Keta dy trdhtarë se bashku më dyshen Berisheviç dhe lopen e Mitrovices Osmanoviç Jan gjak serbi

                      1. A
                       Artibr

                       Pse flisni keshtu per gazetaret apo prezantusit me te mir qe shqiperia ka turp tju vij.

                       1. E
                        Ed

                        Kind pe te miren e ketij gazetari ti ??? Ai vec gazetar nuk ishte , po nje zgjatim I turpshem I atyre qe shkateruan Shqiperine!!

                       2. T
                        Tanguli

                        Sepse nuk perballeni dote me Realitetin ndaj shani.

                        1. Y
                         Ylli

                         Nje mut me pak ne Tirane ,nje mut me shume ne Prishtine

                        2. L
                         Lanabregsi

                         Bravo Kurtiq,i ke dhene besen Sali rrumpalles nga Vicidoli dhe po i qendron,falemineres shume qe po na pastron halet e Shqiperise,po na more Qim Peken,ose Tos Lubonjen,do ju jemi falenderues.Te fala nga Shqypnia Dosa Osmanit,ti dhe ajo jeni surretrit me te urryer ketu.

                         1. E
                          Erzeni

                          Aman o Albin,mer dhe Fahri Balliun,besom,do ti ngrefi shume kredencialet.

                          1. D
                           Dajti

                           Albini me keta nga mbrapa do zbarkoj ne Shqiperi per fushat elektorale,do startoj nga Lezha ne 2 Mars ne Kujtim te beselidhjes se Lezhes. Te gjithe do paisen me nga nje brisk per tja rrujt Edi Rames.

                           1. S
                            Sali nongrada

                            Po kete te parin nga e djathta me syza do ta emeroje gjekundi Albini xhamen si shume njri me mend duket

                            1. I
                             IB

                             I zhgenjyer 100 %

                             1. a
                              alphade

                              Ka bere mire qe ka marte kete KRASTEN,Donkishotin e “Surratit te trishtuar”! Albin Kurti eshte thjeshte nje aventurier qe con uje ne mullirin serb, si agjent i tyre sebashku me Sali Vicidolin !!!!!

                              1. a
                               alphade

                               Ka bere mire qe ka marte kete KRASTEN,Donkishotin e “Surratit te trishtuar”! Albin Kurti eshte thjeshte nje aventurier qe con uje ne mullirin serb, si agjent i tyre sebashku me Sali Vicidolin !!!!!

                               1. T
                                Telegrafisti

                                C'fare te thuash kur dhet se nacionalizmi eshte streha e fundit e maskarenjve

                                1. E
                                 Edi

                                 O TRAGULL QE TE HYFTE ISHALLA. CFARE REALITETI FLET TI AY MUT KRASTA I DOLI BOJA KETU DHE GJEN FOLE NE ANTISHQIPETARET NE KOSOVE NGA BASHKEPUNETORI I VUCICIT KURTIQI WE I FUTI NE BURG TE GJITHE DREJTUESIT E UCKse . I FUTI NE BURG ME NDIHMEN E SERBISE FRANCES DHE RUSISE DHE U BE KRYE MUTISTER. SALI SERBIN KA PER ALE AT KY KURTI. ME THUAJ KE SHOK KE TE THEM SE CMUT JE.

                                 1. T
                                  Tani

                                  Ben mire qe e moren ta kuptoje qe eshte deshtak edhe te Syri deshtoi. Asnjehere nuk ka arritur audience se eshte mendjemadh dhe në vend te sjelle personazhe në ekran sjell veten e tij. Mbasi Rama ja nxiu surratin ka 10 vjet qe Merret me gruan e Rames, llum llumi i paftyre

                                  1. T
                                   Tani

                                   Ben mire qe e moren ta kuptoje qe eshte deshtak edhe te Syri deshtoi. Asnjehere nuk ka arritur audience se eshte mendjemadh dhe në vend te sjelle personazhe në ekran sjell veten e tij. Mbasi Rama ja nxiu surratin ka 10 vjet qe Merret me gruan e Rames, llum llumi i paftyre

                                   1. T
                                    Tani

                                    Ben mire qe e moren ta kuptoje qe eshte deshtak edhe te Syri deshtoi. Asnjehere nuk ka arritur audience se eshte mendjemadh dhe në vend te sjelle personazhe në ekran sjell veten e tij. Mbasi Rama ja nxiu surratin ka 10 vjet qe Merret me gruan e Rames, llum llumi i paftyre

                                    1. T
                                     Tani

                                     Ben mire qe e moren ta kuptoje qe eshte deshtak edhe te Syri deshtoi. Asnjehere nuk ka arritur audience se eshte mendjemadh dhe në vend te sjelle personazhe në ekran sjell veten e tij. Mbasi Rama ja nxiu surratin ka 10 vjet qe Merret me gruan e Rames, llum llumi i paftyre

                                     1. T
                                      Tani

                                      Ben mire qe e moren ta kuptoje qe eshte deshtak edhe te Syri deshtoi. Asnjehere nuk ka arritur audience se eshte mendjemadh dhe në vend te sjelle personazhe në ekran sjell veten e tij. Mbasi Rama ja nxiu surratin ka 10 vjet qe Merret me gruan e Rames, llum llumi i paftyre

                                      1. T
                                       Tani

                                       Ben mire qe e moren ta kuptoje qe eshte deshtak edhe te Syri deshtoi. Asnjehere nuk ka arritur audience se eshte mendjemadh dhe në vend te sjelle personazhe në ekran sjell veten e tij. Mbasi Rama ja nxiu surratin ka 10 vjet qe Merret me gruan e Rames, llum llumi i paftyre

                                       1. S
                                        Sasha

                                        Me ba babe te te ngjaj. Adi Krasta a djali i sekretarit te Partise se Institutit te HIgjenes, Shaqir Krastes, me firmen e dhe intrigat e te cilit u syrgjynosen rreth 80 specialiste te larte e te mesem '"per probeme ne biografi"

                                        1. T
                                         Taulant

                                         O milet cfare keni me Krasten? Ai eshte ne pune te vet dhe ju nga qe nuk keni pune mereni me punen e tjetrit. Tamam shpellare.

                                         1. T
                                          Tangul koqja

                                          Zhgenjim edhe nje here tjeter......si ka mundesi? Cfare e lidh Kurtin me Berrishe bishen? .....koha do ta tregoje

                                          1. E
                                           Ethem Lalaj

                                           Kur flasim SALI nënkuptojmë ALBIN.Janë në unison kundër Edi Ramës,Ashim Thaçit e KO..dhe PRO SËRB. Kurti krijou L/VV në Tiranë dhe kandidoi 3 kandidatura për deputet në Tiranë,Lezhë e Gjirokastër. Por i vunë drunë. -Krasta është një b..lëpirs i Saliut dhe kundërshtae ARMIK i E.Ramës.Ndaj Saliui e Kurti mbledhin pas veriu militantët horra kundër E.Ramës që di jet KM deri 2029..!

                                           1. G
                                            G

                                            Mero kurva merret me politike. Ja ka pare hajrin politikes e medias Mero katundari, njeriu me i afert i Berishes kur ja bene nenen Shqiperise.

                                            1. M
                                             Mbeshtetesi...nga prapa

                                             Cdo popull meriton ate qe ka,,edhe kosova meriton ate gjendje qe Ka,,,uck e coj ne hage,,dhe vuri ne krye. Albinat osmanat e ku di une,shkoj mori dhe nendrejtor RTV kosova kamikazin e saliut,,popull i TRASHE,

                                             1. A
                                              Agron

                                              Po cfare prisni nga A Kurti.Ai krijoi LVV ne Shqiperi veprim percares per kombin.Ne Malin e Zi desh ta krijonte VV por nuk u lejua dhe nuk u perkrah nga shqipetaret ne kete vend

                                              1. E
                                               E verteta e vertete

                                               Mizat i terheq era e m….t dhe aty mblidhen

                                               1. m
                                                mbasi beri Corb Shtetin e Koosves kthen syt nga Sh

                                                nji surrat i Ligesise dhe anti shqiptare i vene ne sherbim te Poltikes Serbe .Kjo s'ka nevoje me per spjegime ,nqs do shikosh se si bashkupunoj ne Serbin dhe coj ne Hage Drejtuesit e UCK-s dhe se me cilen krah Politike bashkpunon ne Shqiperi . Shqiptaret nuk veprojne por meren me fjale ,prandaj deshtojme

                                                1. K
                                                 Kombi ne nje shtet

                                                 Nuk duhet vjelle vrere ndaj dikujt qe shkon te punoje atje ku e paguajne e ndjehet me mire. Po boll me balten kunder njeri tjetrit se agje nuk fitojme , vec urrejtjes . Qetesohuni o njerz, duajeni njeri tjetrin, jemi nje komb????

                                                 1. R
                                                  RTK "PUBLIKE"

                                                  RTK - RT BKV = Berisha KURTI Vuçiq . Gjithnjë ishte e nën diktatur, Tito - F. Hoxhës, Milosheviqit - Morinës, Rugovës - Millosheviqt dhe tash përsëri Vuqiq - Berisha - Kurti. TURP TURP TRRUP................!

                                                  1. T
                                                   Tironc

                                                   nuk ka njeri me te neveritshem dhe idiot se ky Krasta

                                                   1. E
                                                    ELENA

                                                    UNE MENDOJ SE TREKENDESHI SALIU-ALBIN -VJOSA JANE ANTISHQIPTAR,NDERSA DYSHJA RAMA -VUCIC JANE PATRIOT SHQIPTARE,SIDOMOS ME PATRIOT SHQIPTAR SE RAMA ESHTE VUCIC

                                                    Lini një Përgjigje