“Flauti ne Perendim” hap kalendarin artistik ne Art Hotel Arka tek Kodda e Diellit

14 Prill 2023, 21:56Kulturë TEMA

 

“Flauti ne Perendim” hap kalendarin artistik ne Art Hotel Arka tek

 

Te enjten, me date 13 Prill ka nisur kalendari artistik i Art Hotel Arka, duke shenjuar keshtu eshte hapjen e ketij hoteli ne Rezidencen Kodra e Diellit. Eventi “Flauti ne Perendim”, ka mikpritur artiste dhe artdashes me nje performance me muzike klasike nga flautiste te teatrit La Scala ne Milano.
Art Hotel Arka eshte nje hotel butik me nje shumellojshmeri, dhomash, suitash luksoze si dhe vila me pishine te servisuara nga stafi hotelit. Nga ana arkitekturore hoteli eshte i zhvilluar si nje galeri arti, ku cdo detaj eshte i punuar me dore nga artiste shqipetare, prej mozaikeve ne dysheme, qeramikave ne fasade, vitrazheve e ndricuesve te kristalta, e deri tek pikturat e skulpturat qe pasurojne cdo dhome e korridor.
Koncepti i hotelit eshte ai i nje qendre eventesh dhe sherbimesh, me nje shumellojshmeri hapesirash dhe sallash. Sallat jane te inspiruara nga kultura lokale, nga Plisi dhe Xhubleta shqipetare, dhe kane kapacitet deri ne 450 persona te ulur. Hoteli ka ne qender te tij Teatrin Astrit Sula, i cili hap dyert per produksione shqipetare dhe internacionale.
Art Hotel Arka merr vlere dhe nga facilitet e shumta si qendra SPA, parukeri Sunwellness, dhe Sunfit Gym, si dhe nga restoranti panoramic Arka Rooftop. Te gjitha keto te aksesueshme nga kliente te hotelit por edhe vizitore te tij.

Lini një Përgjigje