FOTOT: Ben Blushi hap ekspozitë lufte në Kryeministri

8 Shtator 2022, 11:26Kulturë TEMA

FOTOT: Ben Blushi hap ekspozitë lufte në Kryeministri

Ben Blushi ka hapur një ekspozitë me fotografi në hollin e Kryeministrisë, me tematikë nga Ukraina.

Fotot tregojnë çfarë është Ukraina prej muajsh, katandisja e saj nga agresioni rus, të cilën Blushi e sjell si kujtesë dhe në kontekst të luftrave në Ballkan, specifikisht asaj të Kosovës.

Janë foto të cilat ai i ka realizuar gjatë qëndrimit në Ukrainë, kur udhëtoi aty me Ramën dhe Abazoviçin pak javë më parë. 

 

6 Komente

 1. G
  Gjergji

  Spaske pik burrerie Ben. Po ti je therrur me ket debilin apo te sponsorizoi vajtjen ne Ukraine dhe i ule shpatat. Apo e gjitha ka qene nje loj. Ti je i krimbur dhe me pare Ben apo oreksi shtohet tuj hanger. Harram respekti qe kam pat per ty.

  1. p
   pretorian.

   Ben Blushi, po pse e njollos karakterin tend me karakterin e godines tani? Prape krenaristet dhe kanabistet jane aty. Keta krenariste dhe kanabiste tani jane kthyer dhe ne rrjepiste. Rrjepin popullin, kontributin, besimin dhe taksat e tij. Tani ka shume bij nenash qe thone me ze te larte se bijte e kurvave ne pushtet i kane futur duart ne xhepat e popullit. I kane duart e ndyera ne vjedhje. Pse o Ben Blushi. Fjaleve te tua per SALIRIN dhe DELIRIN e PS-se jane me shume se kurre aktuale. Pse o Ben Blushi e ndyen veten me Organizaten Fitimprurese Qeveritare te Rilindjes? Ti ske nevoje ta besh ate.Ty te perfaqesojne fjalimet brilante ne Kuvend per politiken dhe politiken e Rilindjes. E prishe hej burre. Po pse do te linte lideri ty te beje nje ekspozite per Shqiperine aktuale, varferine dhe korrupsionin aty? Fuck Ucrainen, fuck EU, fuck Davos. Vetem lakun ekonomik, sovranist dhe kombetar kane ngushtuar. Pse Ben Blushi???

   1. S
    Sali Ram Berisha

    "pretorian"! Mjaft per hater te Zotit, mjaft se na bere per te qare.

   2. G
    Gay-bastarde ben-edvin

    Ben,disa gardiste thone qe ju te dy i hypni njeri-tjetrit me rradhe sepse te dy jeni perverse bisexual ket e thote dhe eva dhe linda qe nuk dijne te ngopen me kar

    1. I
     I drejti

     Nuk te ka mbet gje tjeter vetem te rikthehesh aty ku ishe sic beri Pollo,Selami, e te tjere nuk erdhe as me Bamirin qe e shaje aq shume. Dy here zhgenjim,nje here kur leshove Partine qe krijove vete, por dhe te falet me kete popull jo idealist dhe shume pragmatist por kjo e dyta eshte teper per ty. Ti lepin ato qe the gjate kohes kur ike nga PS ja por mund te marresh dicka si shperblim per ato qe lepin por aureolen e asaj qe mbrojte se ke me.

     1. A
      Agim

      Mendjengushte, shpirt zinj,mundohuni per nje moment ta lini trucken te lire... Do t'u dali nje tjeter E.Rame, i verteti, me i perkushtuari, me punwtori, me vizionari nga gjithe te tjeret..

      Lini një Përgjigje