Dasmat shkodrane/ Inskenohen traditat e vjetra të martesave

4 Shtator 2022, 20:16Kulturë TEMA

Dasmat shkodrane/ Inskenohen traditat e vjetra të martesave

Perlat e muzikës shkodrane me tekstet poetike që i dedikohen dy të rinjve që kanë vendosur të bashkojnë fatet e tyre, e ktheu oborrin e muzeut “Oso Kuka” në një mjedis feste, me qytetarë të cilët rikujtonin martesat e tyre vite më parë, të rinj por edhe miq nga Kosova.

Mbrëmja e veçantë erdhi fale interpretimit të  artisteve të rinj të qytetit  nen udhëheqjen artistike të profesor Lorenc Radovanit.

Organizimi i sivjetshëm i “Dasmës Shkodrane” ishte për një kauze të veçantë.

Kjo ishte një ide e disa të rinjve shkodranë për të ndihmuar fëmijët me çrregullime te spektrit autik dhe të gjitha të ardhurat nga biletat shkuan për seancat e terapive falas.

1 Komente

  1. ?
    ????????????????????????

    VK PA LIDHJE

    Lini një Përgjigje