Hervin Çuli merret në pyetje nga SPAK për shembjen e Teatrit

13 Shtator 2022, 11:46Kulturë TEMA

Hervin Çuli merret në pyetje nga SPAK për shembjen e Teatrit

Prokuroria e Posaçme ka marrë në pyetje drejtorin e ish-drejtorin e Teatrit Kombëtar Hervin Çuli, për shembjen e godinës së teatrit.

Ai ka qëndruar përreth 3 orë në SPAK ku ka dhënë deklarime.

Hetimet për shembjen e teatrit nisen pas kallëzimit të Aleancës për mbrojtjen e teatrit.

2 Komente

 1. A
  Aktor

  Para se të merrni në pyetje për prishjen e halesë së fashizmit, merrni në pyetje lulushin dhe sal be rishën për prishjen e mbikalimit te Zogu i Zi!

  1. j
   joel shkodra

   Nuk e mbaj mend, po edhe Zogu i Zi u prish naten?

  Lini një Përgjigje