Ndahet nga jeta mjeshtri i violinës Hetem Qerimaj

13 Shtator 2022, 10:05Kulturë TEMA

Ndahet nga jeta mjeshtri i violinës Hetem Qerimaj

Meshtri i violinës Hetem Qerimaj është ndarë nga jeta në moshën 88-vjeçare. 

Lajmin e ka bërë të ditur i biri i tij, Fatos Qerimaj përmes një postimi në Facebook.

“Të nderuar miq, me dhimbje ju njoftoj ndarjen nga kjo jetë të babait tim të dashur Hetem Qerimaj. Zoti e pranoftë në Parajsë”, shkruan Fatos Qerimaj në Facebook.

7 Komente

 1. N
  Ngushellime Familjes Qerimaj

  U preht ne Paqe mjeshtri i madhe i violines .

  1. A
   Albi

   Pasuri e perjetshme e muzikes dhe e kombit shqiptar! Ngushellime!

   1. X
    Xana

    Një VIRTUOZ R.I.P.

    1. P
     Petani

     Mjeshter i violines. Me kembenguljen dhe urtesi, ushqeu te femijte dashurine per muziken dhe veglat muzikore, duke lene pas dinastine e muzikes Qerimaj. Ngushllime familjes! Qofte i paharruar kujtimi i tij!

     1. Roberto

      U prehte ne paqe Ethem Qerimi,violinisti virtuoz shqiptar. Familje muzikantesh Tosi dhe Bruno por qe jane dhe te tjere. E kam njohur personalisht si Ethemin dhe djemte e tij. Ngushellime te sinqerta.

      1. M
       Margarita

       Respekt! I qoftë dheu i lehtë e u preftë në paqe! Margarita, Toronto

       1. D
        Dhimiter Xhoga (Guri Naimit D)

        Nderim dhe rrespekt KRENARISE sw MJESHTWRIT tw Violinws sa tw muzikws shqiptar, tw ndierit tashme-Et'hem Qerimi. Pavdekwsi veprwss dhe personalitetit Tij,me NJERZILLWKUN qw KARATERIZONT!. Dashamirwsit emigrantw *Pasusi veteranw* Toronto.

        Lini një Përgjigje