U kthyer pas 25 vitesh në Festivalin e Këngës, Elsa Lila: Faleminderit për emocionin dhe dashurinë që po më jepni

21 Dhjetor 2022, 17:09Kulturë TEMA

U kthyer pas 25 vitesh në Festivalin e Këngës, Elsa Lila:

Këngëtarja e njohur Elsa Lila është rikthyer në skenën e Festivalit të Këngës në RTSH, pas 25 vitesh. Mbrëmja e dytë kulmoi mes të tjerash dhe me rikthimin e Lilës, pas problemeve me drejtësinë italiane, më herët këtë vit.

Në lidhje me performancën në Festivalin e Këngës, ka reaguar edhe Elsa, e cila falendeon të gjithë për emocionet dhe dashurinë që qytetarët po i japin.

“Falemnderit te gjitheve per emocionin dhe dashurine qe po me jepni!Kjo eshte dhurata me bukur ❤️! Shihemi sonte ne Naten e trete” shkruan këngëtarja në postimin e saj.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Elsa Lila (@elsalilaofficial)

6 Komente

 1. S
  Student

  C behet ne festivals 61? Fifi paska be nje kenge we ja kushton te dashurit,kurvar. Manjola nje kenge per burrin xheloz, Elsa nje kenge per te bijen .e ku dime sa dedikime te tilla kemi. Po sa kane paguar per tu ngjit ne ate Skene e me keq dhe burrat,dashnoret,femijet I kane pais me bileta falas. Pse duhet te paguajme per hallet e tyre apo te himbim kohe duke degjuar ngasherimet e tyre.

  1. E
   Eleonora Pilika

   Shko e gjej ndonje pune o student se eshte nje kohe e humbur edhe per ty qe merresh me muzike e komente te tilla kur je nje injorant totalisht dhe kjo kuptohet lehte nga idotizma te tilla qe shkruan. Sa per artikullin them se Elsa nuk e meritonte cmimin por ja kane dhene me hater se nga kendimi qe beri duke u cjerre dhe nuk kuptohesh duket se ka mbaruar. Ku e ke kengen Valeria o Elsa prandaj mos i hyr kompozicionit se sot fitove me hater por heren tjeter nuk te favorizojne si sot

  2. V
   Vlora.Vlora

   S keni turp rtsh -ja e taksapaguesve shqiptare ,promovon"vipet"qe josheshin nga leku droges ,po tani na ngeli pa pune vip-ja ?

   1. J
    Jugu

    Turp per kete televizion. Si more promovoni femra te akuzuara per droge. Pak kengeter/e me moral dhe karakter ka vendi? Korrupsioni ne cdo qelize dhe Mero akoma i bie gozhdes te Berisha. Shiko mo cfare behet dhe paraqesni realitetin ne vend se e bete kamorra dhe ndraghetta.

    1. T
     Teksti dhe muzika lene per te deshiruar.

     Kjo kendoj por une nuk kuptova asnje fjale. Kujtoj me kenaqesi kenget e festivaleve te meparshme dhe jane te bukura i degjoj me kenaqesi. Ky festival kur thua kombetar kenget texti duhet te kene kuptim.Perjashto ideologjine e sistemit te meparshem ke qejf ti degjosh edhe sot.Gjenerata e re those se ka progres po ku tek zhveshja levizjet zhurma apo text tallavaje.Uroj me shpirt me e mira u beft.

     1. N
      Najada

      Cmim i pare i pamerituar Elsa Lila kerkoi te dukej por kenge skandaloze dhe nuk e di se cfare i kane pelqyer Zhurise

      Lini një Përgjigje