VIDEO/ Gjergj Luca pret Margarita Xhepën: Këta të PD-së duan të ndalojmë filmat tuaj

13 Shtator 2022, 20:34Kulturë TEMA

VIDEO/ Gjergj Luca pret Margarita Xhepën: Këta të PD-së duan

Biznesmeni Gjergj Luca, që është njëkohësisht edhe djali i aktorit të njohur Ndrek Luca, ka pritur aktoren e madhe Margarita Xhepa, pas debatit për ndalimin e filmave shqiptarë.

Ky debat është rikthyer, pas një propozimi të ri të PD-së dhe Alibeajt.

9 Komente

 1. A
  A

  Jo po te shikojme filmat tani me vrasje, tradheti e kurveri. Tani filmat jane ta hedhesh tv nga ballkoni.

  1. E
   E verteta

   Te hiqen te gjitha filmat e ndyrw me propagande komuniste,te ndalohet stigmatizimi i klerit,i klases pasur ose te huajve .Eshte e tmerrshme qe vazhdojne transmetimin non stop ,eshte nje detante qe do ti mbaje njerezit perjetesisht te ndare sepse nje shumice shikojne vuajtet,vrasjet,ekzekutimet nga njesitet qe nuk ka asnje dallim nga vrasesit e sotem me pagese.Pse nuk kishin jugosllavet kinematografi ose ish vendet komuniste qe ne fund te fundit kishin ndryshim si nata me diten me Shqiperine dhe nuk i transmetojne asnje film ideologjik me propagande 24 karat dhe jo me non stop ne nje kanal te dedikuar.Ky llaveshi i Ndrekes ka ikur fare nga binaret.Nuk po themi qe jane artiste te keqinj por fati i tyre,ndersa per filma historike ose pa parti dhe komunista le te transmetohen.Kjo metode e kesaj qeverie qe i transmeton filmat me propagande ne nje stacion te dedikuar eshte nje skuthllik nje veprim tinezar i llogaritur,mban ndezur zjarrin e te majteve i ngop trute me propagande dhe populli riperserit batutat.Mban te karikuar elektoratin me keto metoda te poshtra

  2. r
   rrusha

   Nuk ishin filmat e aktoreve por ishin filmat e partise e per partine!

   1. E
    Eh mer Gjergj -Gjergj djali

    jam nostalgjik kur shetisja me gomare fshatit .qendroja ndonjiher e beja pushim ne ndonji burim e njomja qafen dhe i jepja uj gomarit . nganjiher me zinte gjumi ke mullaret e kooperatives . po ku i kupton ju qytetaret kto kenaqsi more . Ishin film e kaluar filmit. pastaj un televizore mora ne vitin 90 .ma solli djali ja vodhi nji efendikoj grek qe s'e kishte paguar muajin . Na me tha baba .ja vodha qenit grekut te mutit . Nuk e njoh realizmin socialist un or Gjergj djali .as Alibeja jo e jo .Ai ka qen spurdhjak i vogel ateher . Erdhi njiher ne shtepin time per te pare televizore ,por e goditi gomari im pas koke dhe qe atehere ngfeli cyryk i shkreti . Mos ja vini re edhe ju . Inatin e goimarit te fshatit do t'ja nxjeri filmave ._ Ben me hile zoti Lam. _ ai ishte Filmi me i ukur qe kam pare atehre . Ishte jeta jone ,e fshatareve e te parve tane . eh cfar Filmash jane .

    1. S
     Shaqo

     ...po gomarime gomeret rri, pse cuditesh. Ke qe gomar e merreshe me gomeret e fshatit

     1. j
      joel shkodra

      Se pari, Gj. Luca, duhej te bente pyetjen: sa studjohet periudha e "socializmit" ne shkolla? Sepse, ketu behet fjale per brezin e ri e jo per ne qe e kemi jetuar ate periudhe. Kur te studjohet siç duhet ajo periudhe, atehere mund te komentohen e te lejohen edhe ato filma. Edhe nje here, per ne te brezit te vjeter le t'i transmetojne sa te duan ato filma; ne dime te vleresojme lojen e paarritshme te shume artisteve dhe te mos marrim parasysh ideologjine me te cilen u bombarduam. Po brezi i ri? Duhet te njohe gjithe artin e asaj kohe, pasi te njohe mire historine e asaj kohe.

      1. B
       Bepin Kcira

       Respekt per punen e aktoreve shqiptare nder vite...

       1. A
        Amant Dregjoni Boston

        Po e luftoni diktaturen dhe ideologjine e saj ne art me menyren dhe metoden e enverit. Asgje me teper nuk beri ai kur pati pushtetin. Zeroi gjithçka qe ishte realizuar para tij. bravo u qofte po e shfajqesoni dhe shenjteroni duke i dhene te drejte atij per gjithçka beri keq, persekutoi, denoi dhe egzekutoi,...krime monstruoze. Alibeja dhe mbeshtetesit e tij po bejne zgjifhjen me te keqe antidemokratike. Te vjen keq per nivelin e klases se sotme politike qe kane uzurpuar dhe mbajne peng shqiperine. Hajdute dhe bastarde. Idiote te devotshem... Tung

        1. s
         selo

         Me vjen keq per artiste te jashtezakonshem si Xhepa...po nuk e ka njeri me artistet ...e ka me artin teresisht te politizuar dhe keqinformues.

         Lini një Përgjigje