‘Arnold Schwarzenegger vs Sylvester Stallone’/Kush është më i pasuri mes dy aktorëve?

24 Nëntor 2022, 17:49Lifestyle TEMA

‘Arnold Schwarzenegger vs Sylvester Stallone’/Kush është

Një nga rivalitetet më të forta që ka hasur kinemaja kryesisht në vitet ’80 ishte ai mes aktorëve Sylvester Stallone dhe Arnold Schwarzenegger, por cili prej tyre ka gjeneruar më shumë para gjatë karrierës së tij?

Stallone u bë i njohur dhe karriera e tij katapultoi me filmin Rocky, pas të cilit ai bëri disa vazhdime që kanë mbijetuar deri më sot me filmat Creed. Sylvester gjithashtu pati sukses të madh me First Blood dhe filma të tjerë aksion.

Nga ana tjetër, Schwarzenegger triumfoi me “The Terminator”, por tashmë ishte i famshëm për fitimin titullit “Mr. Olympia” në disa raste, por në Hollywood u bë i njohur me filmin e James Cameron.

Pas sukseseve të mëdha në ekranin e madh, Stallone ka një pasuri prej 400 milionësh. Sylvester këto para nuk i ka bërë vetëm si aktor, por ka punuar edhe si producent, shkrimtar dhe regjisor filmi, përveçse është shumë i zoti në prona të patundshme.

Aktori me origjinë austriake është shumë i respektuar nga komuniteti i bodybuilding-ut, pasi ai përfundimisht arriti të bënte filma për shkak të fizikut të tij.

Arnold Schwarzenegger ka një pasuri prej 450 milionësh, duke ia kaluar Stallones me 50 milionë. Një tjetër nga aspektet e Arnold Schwarzenegger është ai i politikanit. Aktori ishte guvernator i Kalifornisë nga 2003 deri në 2011.

5 Komente

 1. L
  Latif Dreqi

  Kemi ne Shqiperi nje aktor, i cili vjen nga nje karriere e deshtuar si piktor por qe aktron shume mire duke iu paraqitur tash 10 vjet shqiptareve filma 3D, nje realitet fantastiko shkencor. Thuhet se me aktrimin qe ben, lodhet aq shume sa behet qull ne djerse dhe ka vene miliona dollare menjane..

  1. J
   Jorgo

   dy palla, njeri me palle se tjetri

   1. S
    S'arrij te kuptoj c'hyn Pasuria mes dy Gjigandeve

    pfff ... shqiptareve i punon mendja vetem ke paraja ,pasuria pa te cilen s'e kuptojne dot kte Bote . Jane te Dy Ikona te Hollivudit dhe mbi te gjitha Njerez e te Nderuar .Kaq do mjaftonte per te dy

    1. C
     Cudia

     Si ka mundesi që nuk thonë I bënë paret me drogë... se ne aty e kemi mendjen

    2. T
     Tit Vasili

     Kemi Ilirin e Nevruzit si ja u dhjet te dyve bashke

     Lini një Përgjigje