FOTO: Tërmeti në Turqi, reagon modelja shqiptare

6 Shkurt 2023, 16:01Lifestyle TEMA

FOTO: Tërmeti në Turqi, reagon modelja shqiptare

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 goditi Turqinë jugore dhe Sirinë veriore të hënën, duke lënë deri më tani deri 500 të vdekur dhe rreth 3,000 të tjerë të lënduar.

Reagime të shumta për tragjedinë kanë ardhur nga emra të njohur, mes tyre edhe nga këngëtarja shqiptare, Morena Taraku.

Ish-Missi e cila prej vitesh është zhvendosur në Stamboll për të jetuar, ka bërë një status në llogarinë e saj të Instagramit.

“Të kaluara Turqi”, ka shkruar Morena bashkangjitur me një ‘emoji’ me zemër të thyer.

Ndërkohë, theksojmë që raporti fillestari vlerëson se humbjet ekonomike do të jenë midis 1 dhe 10 miliardë dollarë.

Gjithashtu më shumë se 1700 ndërtesa raportohet se janë dëmtuar ose shkatërruar vetëm në Turqi

 

4 Komente

 1. O
  O vemje

  O te paskrupuj qe vini keto foto per nje tragjedi te tille.

  1. T
   TemaIsGAY

   ore ca budallalliqesh postoni

   1. L
    Ladi

    Perfundimisht une nuk futem me tek kjo gazete qesharake.

    1. O
     Orhan Pamuk: birazere tourkalvani,mos luani shqipt

     Tarrak eshte turke jo shqiptare...... allah uakbar

     Lini një Përgjigje