FOTOT/ Aktorja e njohur: Femrat e famshme shqiptare martohen për para, jo për dashuri

4 Gusht 2022, 10:08Lifestyle TEMA

FOTOT/ Aktorja e njohur: Femrat e famshme shqiptare martohen për para, jo

Aktorja Rudina Dembacaj ka realizuar një ‘bisedë’ virtuale me ndjekësit e saj, ku pyetjet që iu drejtuan ishin nga më të ndryshmet.

Mes të tjerash një ndjekës i shkruan Rudinës: “Si e ke menaxhuar gjithë këtë fasadën fallco që na rrethon në vend pa e humbur origjinalitetin?”

Në përgjigjen e saj Rudina Dembacaj sqaroi se shpesh “ka pësuar” vetë, pasi është natyrë e drejtpërdrejtë. 

Më tej aktorja shton se ndjen keqardhje për disa gra që nuk bëjnë dot gjërat që duan pasi kanë bërë kompromise duke u martuar për para, jo për dashuri.

“Shpesh ja kam “futur” vetes duke folur shumë troç, por më mirë më ka dalë.

Ndjej keqardhje për supergra që janë të investuara në imazh por nuk rrinë dot me burrin që dashurojnë, për shkak se kanë bërë kompromise.

Shoh personazhe që përfaqësojnë diçka, kanë gjithçka, luks, udhëtime pa numër etj etj… por s’kanë më të rëndëshishmet:

1. Lirinë (nuk thonë dot mendimin e vërtetë)

2. Pavarësinë (duhet të rrinë aty për kompromise)

Unë dua të plakem duke luftuar për lumturinë”- shkruan Rudina Dembacaj.

15 Komente

 1. O
  Otello

  sna the ndonje gje te re. Ne kete vend nuk ka nje gje te sakte, mbizoteron degjenerimi e kriminaliteti. Edhe neper gazetat qe ka ky vend, vetem lajme kurvash, vrasjesh e vjedhjesh mund te lexosh. Te merr malli te gjesh nje artikull te sakte. Po edhe gazetat skane faj, 80% e shqipkareve jane rrota kari e nuk u intereson gje tjeter se u mundon trurin

  1. J
   Jevgu nga festa e loparit

   Flisni per ke to pislleqe dhe rinia i merr si model .Burri i denuar si traficant dhe per prostitucion ,vrases dhe eshte denuar per keto kjo do te na bej moral

   1. b
    beni

    Nje pyetje per Rudinen; po ti pse e more Markun, apo ngaqe ishte i varfer?

    1. o
     opq.

     Per para femrat shqiptare shesin dhe lirine dhe pavaresine. Por, liria dhe pavaresia o femra te dashura nuk kembehet as me floririn e gjithe botes. Kur ta kuptoni do jeni te plakura krah mallrave te pavlera per te cilat keni kembyer gjithcka.

     1. p
      pasanike aktore

      Po kjo ... perse e la burrin qe kishte dhe ka marre burre te pasur, se po digjej nga dashuria!!! Si nuk ka turp ajo, se gjeja ben MU, por prit se do ndahet se shpejti, sa te velet, te shohe pak bote me sy e sa te marre ndonje shtepi a pasuri... Femra qe nuk duhet as ti jepni vend ne media se kane shkaterruar rinine. Shohin keto bythejashta dhe ....

      1. v
       vilson naci

       Hej pike e zeze, kur te jep mend dhe kjo !!!!!

       1. D
        Dukati i Ri, Vlore

        Ore jeni mire nga trute e kokes apo paaftesia ka mbuluar te gjithe ju si redaksi? Ca i keni keto muhabete me kete baxhellen...se late nam. Po na beni per te vjell sa here hapim gazeten. Po kjo qe la burrin e mori hurin....jepni ore shembuj pozitiv te te rejave e te rinjeve neper Universitetet e botes qe po na nderojne e po shkelqejne ca jepni plera...

        1. l
         labi

         Kjo ka punuar ne dogane shengjin,ishte si fuci uthulle,jo Marku po as dhe nje gabel i shengjinit nuk ja hidhte syte,mbasi vajza u dobesua dhe doli ne portokalli beri fame,kjo ka marre burren per para e ai e ka marr per fame,jane disa lloj burrash qe keto vitet e fundit jane shtuar shume i marrin grate per rfeklame se per dashuri as qe behet fjale,eshte pak term i veshtire fjala dashuri ne ate vend,per dashuri mund te flasin te tejre kombe ku ka kulture e moral,si mund te flasi kjo per dashuri kur ka marr nje ish burgaxhi per prostuticion e droge.Jam dakort keto pune duan pak trimeri po nuk shkon ky debat per dashuri ne gojen e ketyre plertave.

         1. O
          Operacioni Zjarri

          Harroi te thoshte qe per para femrat lene edhe burrin

          1. G
           Goni kurvari

           qe nga fjalori qe perdor tregon qe je bunder pa nivel

           1. D
            Dina

            O Zot kush flet dhe jep mend kjo qe prishi familjen per ca lek...Ai Marku jot te ishte nje rrogetar shteti e shikonim se sa do ja hidhje syt.. Zot kush flet

            1. d
             dikur

             Kjo histori eshte e lashte . Martesa per dashuri apo per interes ? Kjo dilem ze fill me Helenen e Tojes. Asgje e pa degjuar.

             1. S
              Sita

              Aman o Tema, po lajm eshte per tu dhene ky!?! Se mblidhet kjo me shoqet e saj ben lloqe kavaje duke u dhene e shit mend se ka marr nje tutor prostish , shume femer e suksesshme, fiks per tu marr shembull sesi nuk duhesh bere…

              1. F
               FRENK

               Ky eshte burri i tret I Rudines ka kohe dhe per te 4 edhe 5 eshte e re kjo nuk e nje dashurin vetem lucin e nje dhe kush e ka te fort

               1. J
                Jimi

                Olimbi jeta eshte llogari !

                Lini një Përgjigje