FOTOT: Kot ankohemi për këto vajzat e ekranit shqiptar

8 Shkurt 2023, 10:21Lifestyle TEMA

FOTOT: Kot ankohemi për këto vajzat e ekranit shqiptar

Shpesh herë, kemi parë se si moderatoret shqiptare e ekzagjerojnë me (zh)veshjen e tyre në ekran, duke u ekspozuar më shumë se ç’duhet.

Dhe më të drejtë, ka pas edhe kritika ndaj tyre.

Por në Itali, Chiara Ferragni, një personazh që vajzat e Tiranës e admirojnë dhe e kopjojnë, ka kaluar në një tjetër nivel.

Ajo është shfaqur pa reçipeta në ngjarjen më të rëndësishme kulturore të Italisë, festivalin e famshëm të Sanremos.

Tani nuk është çudi që një ditë këto pamje t’i shohim edhe në Shqipëri, pasi në shumicë televizionet tona kopjojnë ato italiane.

39 Komente

 1. D
  Dardhari

  Chiara ka pas veshur nje fustan, i cili nga brenda eshte i pikturuar me format e trupit. Sikurse tha, e ka veshur kete fustan qe te tregoje gruan e vertete, miqesore dhe plot hire.

  1. F
   Firaun

   Esattamente

   1. A
    A. M.

    E me gjithe shpjegimet …. Bukur nuk eshte. Ka menyra te tjera per te arritur qellimin qe thote, aq me teper ajo qe eshte blogere. Fustani eshte shume i shemtuar.

    1. K
     King D

     Fustani i Kiara F. Ishte kunde femnave qe grabbiten , dhunohen, vriten etj pasi programi eshte ne eurovision ndiqet ne gjithe boten.

    2. X
     XhaJaho

     Dhe si perfundim duket si Bretkoce e rjepur

     1. D
      Davidi

      Trupi i saj eshte pikturuar. Ska dallim. Italia e shekullit xxi dhe ende me probleme mesjetare. Cica te shpifura si veze 20 lekshe sy.

     2. k
      k

      O injorantë të periferisë së humbur të perandorisë së kurvave dhe degjeneratave të çdo lloji ! vajza shpjegoi se nuk ishte lakuriq, por ishte veshja me format të lakuriqsisë për të sensibilizuar femrat se nuk duhet të ndjeheshin të gjykuara ose turpëruara për intimitetin e tyre fizik. Po ju kuptoni vetëm degradimin e degjeneruar.

      1. b
       ben

       po ku din kta katnaret kaq gje

       1. S
        Sali Ram Berisha

        "k"! Ke bo i koment shum tgoditun, por sun e kuptoj se pse duhet tvishte çat fustan me isharete femne, kur femen o vet. A nuk do tishte ma mire po tvishte i rrobe me isharete mashklli? Çat gjo sun e koptoj as une as Lili me Argiten, kurse Zeni me Minen e kuptojn fort mire. Selam nga Salihi

        1. A
         Ardian

         O TI BISHA ME DY GISHTA NJE NE BITH E NJE KE CICA SHKRUAJ MIR PASTER DHE SHQIP SE QENKE BOL FARE KOQE KANDARI .

        2. C
         Cudia

         Po mirë o K të të pyes kjo vajza mesazhin e ka për femrat në shekullin e kaluar? Ka sot femra në Itali apo Evropë që ndjehen të të turpëruara për intimitetin e tyre? Mqs ky fustan është mesazh për femrat pse nuk pikturuar edhe një pidh në të që mesazhi të ishte më I plote? Degjenerimi ka dalë jashtë kontrollit.

         1. D
          Denis

          Duhet te jen te intimiduara nqs intimitetin fizik e nxjerrin ne shesh per te gjithe boten. Nje femer me klas nuk nxjerr trupin ta sodisin burrat e botes. Asnje burre nuk preferon te ndertoje familje me nje grua qe ca ka per te ka dhe per boten. Ajo femer eshte per ne rruge.

           1. E
            Enis

            K. Perandorise tja rrush ti. Se per 600 vite morali dhe rrespekti per tjetrin dhe per veten ishte ne maksimum. Per prindin per familjen per fqinjin po ashtu. Ik more pirdhu ti dhe ndonjeri qe mund te mendoje si puna jote. Qe ka komplekse inferioriteti kunderjt ketyre zhabave te BE-se.

            1. D
             Durrsakja

             Sakte, na cmenden injorantet qe nuk kuptojne mesazhin por merren me korrieren

            2. A
             Anna

             Ka kohe qe njerezimi eshte degjeneru komplet. Jane bere njisha kush del sa me shume lakuriq.Humbi finesa fare.

             1. M
              Mirditori

              injorante. duhet te kete nje kufi qe nuk duhet kaluar ne TV. ka femije te vegjel qe e shohin tv. psikopate . djalle femer

              1. L
               Lucky

               O i mjere, femijet s'bezdisen nga lakuriqesia; bezdisen vetem ata qe objektifikojne femren /mashkullin, ata qe njohin vetem epshin, jo dashurine e mirefillte te pakusht

              2. A
               Alda Klosi dashnorja e Artan Shkrelit

               Merobazetarit I shkon shume fustani transparent. Ka tre thitha dhe nje qukapik pa qime.

               1. b
                ben

                "Alda...."! "Qukapikun" si duket ja njohke. Aferim!

               2. R
                Rafaele

                AJO QE DUKET ESHTE AJO QE DUKET DHE NUK KA NEVOJE PER AVOKATI DHE KOMENT. ITALIA ESHTE SHEMBULK I DEGJENERIMIT MORAL DHE NIK E MBRO DOT AS 100000 DARDHARE E K. UNE JETOJ KETU PREJ 27 VITESH DHE JU FLAS ME ATO ÇKA KAM PAR JO DEGJUM.

                1. R
                 Rafa me banim ne Milano

                 AJO QE DUKET ESHTE AJO QE DUKET DHE NUK KA NEVOJE PER AVOKATI DHE KOMENT. ITALIA ESHTE SHEMBULK I DEGJENERIMIT MORAL DHE NIK E MBRO DOT AS 100000 DARDHARE E K. UNE JETOJ KETU PREJ 27 VITESH DHE JU FLAS ME ATO ÇKA KAM PAR JO DEGJUM

                 1. z
                  zalli

                  Po ! edhe lakuriq te dali,ça problemi ka ,jane me shume se gjysma e njerzimit,me ritmet qe ka marre shtimi i beqirave(By...q....ve),ato duhet te dalin si i ka fale perendia,kur nje guvernator ne Amerike u deklarue Homosexsual,Xhorxh Bushi Junior,e shkarkoi,dhe para gazetareve deklaroi,"Kur perendia solli ne toke njeriun,solli Even e Adamin,dhe nuk solli Adamin me Fullhanin)ishte fjala per guvernatorin e shkarkuar.

                  1. E
                   Ema

                   Eshte thjesht nje personazh, qe vet njerezit po i japin mundesine te pasurohet fale klikimeve. Familja e tyre "e famshme" nuk me thote asgje. Paraqitja e saj aty eshte kuruar nga te tjere specialist komunikimi. Sa per temen qe ajo flet, do ta vleresoja vetem kur te shihja sesi ajo jep kontribut real e jo mesazhe sa per klikime.

                   1. M
                    Mirmroma

                    Saktë. Përdorimi I lakuriqësisë është I gabuar në cfarëdolloj forme, nuk arrin asgjë më shumë se sa versioni normal, thjesht krijon debat të panevojshëm.

                   2. A
                    Alban

                    Kam kuptu qe ka te beje shume kush e vesh. Disa femra duken trashy (plehra) disa femra qe jane elegenta dhe te gjata duken shume mire. Ferragni realisht duket shume femerore dhe i shkon shume.

                    1. G
                     Genti

                     Fustani ishte i pikturuar qe te dukej lakuriq per te shprehur ate qe lexoi me fjale pra mbrojtjen e trupit dhe lirise femerore nga dhuna dhe paragjykimet. Femijet e njohin trupin e seciles gjini por jemi ne te rriturit qe turperohemi karshi tyre per arsye mentalteti,mungese edukimi seksuel dhe moralizmi te shtirur. Duhet dalluar lakuriqesia ne aspetin didaktik,artistik dhe edukativ me ate pornografik. Italia do kish shperthyer kte rast nga morali katolik qe ka nderkohe qe shperthejme ne qe e kemi kurvellekun sheshit.Hipokrizi tipike fshataresh.

                     1. P
                      Pickaxhiu

                      Fustan i pikturuar por mua ma beri dru-beri efekt dmth

                     2. S
                      S'do ta fal kurr kte "zhgenjim" Chiara (!)

                      intrigante ,seksi ,provokante e atij imazhi F___ qe ngadal po shndrohet ne nji "semundje" ose dobesi :P per trurin ton _qe dikush nga radha e funit do therriste : Che Ricordo (!)

                      1. T
                       Tema Lakuriqisi na kishte mungu shum

                       me ne fund ,dikush ne Sanremo ve pikat mbi (i)(i) me kujtojn ate kenges anes detit _Tutti Fruti

                      2. .
                       ...

                       Me mire te dali pa breke fare se e jep me mire mesazhin e lakuriqesise

                       1. f
                        fshatari.pafshat

                        Ne shqiperi ka njerez pa bisht, dhe njerez me bisht. Disa nga keta te fundit e nxorren bishtin qe mbajne fshehur mbrapa nen pantallona - me komentetet e tyre banale. Dhe e mbajne kete lloj sjellje vazhdimisht. Keshtu qe e meritojne te quhen - komentues bishtor.

                        1. t
                         toni mavrija

                         Per ta percjell me sakte e me qarte mesazhin e saj duhet te dilte lakuriq. per ata qe e pranojne si modernizem le ta eksplorojne te njerzit e tyre kete modernizem.DEGJENERIM TOTAL PA ASNJE JUSTIFIKIM.

                         1. P
                          PD

                          Qellimi mund te jete i mire , pamja e saj shume e shemtuar !

                          1. A
                           Anisa

                           SI FEMER,GRUA, NEN , KUR NUK DO PRANOJA DICKA TE TILL PER VAJZEN TIME OSE PER KEDO FEMER , SHUM MIR FIGUREN E FEMRES ,GRUAS, VAJZES MUND TA PARAQESESH NE CDO LLOJ MENYRE TE ARTIT DUKE TREGUAR VLEREN E GRUAS ,DINJITETIT DHE PERSONALITETIN .

                           1. Mos u mërzisni se te gjethja fikut do kthehemi përsëri pas nja 10 vjetësh..... Do shkojë gjethe fikut $3,000 kg.. Ata qê sdo kenë lekë do bëjnë si do bëjnë me gjethe hidhësi, ferre etj ????

                            1. B
                             Bardha

                             Pse komentoni kot kete meneer festival,niveau e tij ashte shume poshte asaj muzike qe duhet te jap Italia, 70 perqind e kengtarve duken se kane ardhur nga nen urat e qyteteve si te droguar dhe niveli shume i ulte,l’ho ishte moda apo talenti i te ardhmes Italise,e shikuat mbrame se cfare kengtaresh ka Italia e perparme me gjithe se jane fati 80 vjec mbajten sallen ne kambe e jo si ata fundrinat qe dolen me nje pamje ajmunash,ata prisnin nga publiku me hedhe banane

                             1. A
                              A.A.

                              MENYRE SHUME FYESE PER TE TRANSMETUAR MESAZHIN: PER TE NXJERRE FIGUREN E NJE FEMRE TE PAVARUR FILLOHET NGA MENDJA DHE VETESIGURIA QE DUHET TE KETE NE VETVETE GRUAJA E PAVARESIA E MENDIMIT QE DUHET TE KETE. KA MENYRA TE TJERA PER TE PECJELLE MESAZHIN, KJO QE PO PARAQET KJO GRUA ESHTE SHUME E ULET.

                              1. B
                               Banalitet per te snesibilizuar ?!!!

                               Nuk e kuptoj nga lind dhe si suportohet ideja, qe per te sensibilizuar publikun per nje subjekt te caktuar.... femrat duhet te zhvishen. Nuk ka ndonje menyre tjeter me elegante ?, me klasike ?, me pak banale ???

                               Lini një Përgjigje