Po vuan për vajzën nga Lezha, djali nga Durrësi merr në telefon në emision: Postoj video duke qarë për të, femrat në Shqipëri sot të duan vetëm për lekë

23 Janar 2023, 11:19Lifestyle TEMA

Po vuan për vajzën nga Lezha, djali nga Durrësi merr në

Në emisionin “Aldo Morning Show” ka telefonuar një i ri nga Durrësi, i cili nuk dëshironte të fliste për temën, por për të bërë një deklaratë dashurie për vajzën që i ka rrëmbyer zemrën.

Ai është tepër i mërzitur sepse, vajza që ai pëlqen dhe do nuk po i kushton më rëndësi dhe nuk i flet më në rrjetet sociale.

Erlindi: Mora për t’i bërë thirrje njerëz që e dua me gjithë zemër.

Aldo: I ke rënë gabim vëlla, nuk është ky emisioni i duhur.

Erlindi: E di.

Aldo: Po kur e di pse shkel rregullat?

Erlindi: E kam dashur me gjithë zemër dhe nëse me dëgjon nga televizori.

Aldo: Një minutë, ti çfarë moshe ke.

Erlindi: 25.

Aldo: Dhe dashuron një vajzë?

Erlindi: Po.

Aldo: Ajo e di, apo s’di gjë fare.

Erlindi: Po e di.

Aldo: Po ti ku e ke njohur këtë?

Erlindi: Në Tik Tok, në rrjetet sociale.

Aldo: Dashuri e vërtetë! Shqiptare apo e huaj?

Erlindi: Shqiptare, ri në Lezhë ajo.

Aldo: Ti e do këtë?

Erlindi: Po e dua me gjithë zemër.

Aldo: Pse e do me gjithë zemër, çfarë ka ajo të veçantë?

Erlindi: Jam fiksuar pas asaj. Është e bukur.

Albana: E ke takuar ndonjëherë apo po ke folur vetëm në telefon?

Erlindi: E kam takuar në Lezhë.

Aldo: Çfarë keni vendosur me njëri-tjetrin?

Erlindi: Kemi bërë marrëdhënie.

Aldo: Ka mbaruar punë ajo dhe ka ikur, apo jo?

Erlindi: Po.

Aldo: Të ka lënë ty?

Erlindi: Po.

Aldo: Më raftë pika!

Erlindi: Kur futem unë tek live im, ajo futet tek live-t e të tjerëve. Bëj thirrje nëse më dëgjon, e ka emrin Alda, Esmeralda.

Aldo: Kjo Esmeralda, çfarë intelekti ka?

Erlindi: Unë them që ajo më do me zemër.

Aldo: Çfarë ka bërë ajo për ty?

Erlindi: Kemi folur.

Aldo: Ku e ke kuptuar që të do?

Erlindi: Më do, më çdo video, më çon zemra. Nuk e di se çfarë i ka ndodhur, nuk di gjë.

Aldo: Ah moj Esmeralda çfarë na bëre moj dreq! Po çfarë do bësh nëse ajo zhduket befas?

Erlindi: Kam hedhur video në Tik Tok duke qarë.

Aldo: Është video jote?

Erlindi: Unë që ka hedhur për atë. E dua me zemër, jam fiksuar pas asaj.

Aldo: Kjo është vajza e parë që njeh ti?

Erlindi: Kam njohur vajza të tjera por ato kërkonin lekë, kjo më do me zemër. Kam ndërmend në fund të Janarit të bëj tatuazh fytyrën e saj.

Aldo: Dëgjo, po do mbahesh si burrat s’ke çfarë bën tani.

3 Komente

 1. G
  Gallate kalojme kohen..

  Pjerdh pjerdh... Vajzat te duhan per leke thote ky ..! Normal pastaj kangurin e gjejne vete ato,,njehere leket pastaj TI Dergo vidio duke qare ,se mbase i kthehet mendja. !.por nese ke fituar ndonje Lloto Ajo mbase te vjen.. Me shijoj kafja duke e lexuar .. Pfiu pfiu sa te zgjuar ka Shqiperia Rinia ...

  1. S
   Samuela

   O budall NJE BIE MIJERA NGRIHEN

   1. I
    Ish Doktori i Njohur i seksit X _ne Pencion

    Aldo ,degjo more bir . Jo ,mos me keqkuptoni . Ne radhe te pare , me falni per nderhyrjen ,por nuk mund te rri pa ju a cekur ne Plage ,kte qe po cmend ate shoqeri . - Kam kohe qe nuk shkruaj me asgje ,sepse ne Shqiperi mungon rrespekti per kto Tema intime dmth dhe lidhje ,probleme .Kam shkruajtur dikur ke Gazeta e maskarenjve ke Rubrika { Jeta ne Qift } mipro ca atje me keqkuptuane dhe me fshine Rubriken .Tallen me problemet e shoqerise . Mir qe me larguane nga Medie Dita edhe Rubriken ma paketuan , por Gazi ,djali Luftarit Atistit te Popullit ,me talli me keq ne Portokalli . Por nejse .S'ka gje .Mua s'me ngelet qejfi . Le t'i futemi problemit te djalit . Ky e dashuron thot Vajzen sepse ka kryer Maredhnje seksuale ! Po c'te keqe ka mo Aldo ? Rinia per ate mendon dit e nate .Ne klube ,ne tik Tok edhe naten shtrir ne Krevate . Mipro thot se ajo Esameralda s'e do me . Tani une , s'mundem ta pies ate djale ,por e kuptoj perse ai e do . I njoh mire kto raste ,ju e dini me njihni ,dmth nga pervoja . Me kan ardhur me mijra letra .Me mori njeri ne 2 te Nates ne telefon ! Por njera prej tyre u be shkak qe sot te marr pjes ktu ne kte teme _Jeta be Cift_ dmth si dikure . Edhe ai djale , ishte i dashuruar me nji Esmeralda ,s'me kujtohet mir ne se Tirane ne Shkolle apo kto rrjetet por nuk e kishte takuar vajzen dmth dhe me pjet ; Doktor , m'ka hik Pitja ,c'far me keshillon ? Ore djal i thshe . Me ngadale njiher . Cfar Pite eshte ajo ? Po Pite o Doktore me tha . Ok i thac . C'ti beja s'me sqaroj me shume . Po mir e pieta un .Ti e do Esmeralden ? Posi or me tha .Keni koh qe njiheni e pieta prap ? Posi or me tha .Kemi nji dekade qe njihemi . Po ajo te do ty e pieta ? Aaaaa Doktore me tha : Ta dija Un ate ,s'te kerkoja mendje ty .Mos e dhit muhabetin si Aldua me tha :Jo mor djal i thashe ,por c'te them un ty kur ti s'di gje per ate . Piete mot djal Esmeralden piete . Per nji Lidhje duhet Durim i Madhe mor Djal ,deri sa te vij ne shteg vet ,dmth sa te vij momenti duhur . C'mendon ti mo per Esmeralden e pieta prap . Me fshihej Doktore ,rrinte e terhequr ,dukej shume e kujdeseshme ,dhe me kalimin e kohes shikoja vetem mjergull .Iku .Me la . Cfar mjergulle mor djale ,Mjergull Cigari ? Jo jo Doktor kam vite qe s'tymos . Ee mor Djal , Esmeraldat nuk jane te thjeshta . Ose kerkoja vet Esmeraldes ,dmth thuaja nqs e takon . Po ku je moj goce se na trete . Hiqe ate Mure qe mban perpara thuaj se Un te dua. Po te do ajo te pergjigjet ndryshe hiq dor . intim ke qen ti me kte Esmeralden si ai djali larte ? Intime mundet te kuptohen shume gjera Doktore ,por te thashe s'jam takuar . Dhe do hiqja dore si me keshilloni ,por ajo qe me vjen keq eshte sikur ajo t'e ket te njejten mendim qe kam Un per Esmeralden dhe kjo me vret brenda e me mban varur Doktore . Zbrit qe aty Larte Djal. E shoh qe je i shkathet i thashe edhe nga njohja e femres edhe muhabeti . Bej cte thote Zemra .Kjo eshte fjala ime fundit . Flm per biseden i thashe dhe kujdes me Zemren Esmeraldat jane te padukeshme e Magjike . _ Aldo ja keshtu qe the ti . Nji Kritike kesha edhe per ty Aldo .Tregoi me shume rrespket ne biseda me te tilla tema sepse e do puna .he me rruac Aldo .Do te marr neser nga Amerika ne telefon .Hadje nashi bay se do ha dreken .

    Lini një Përgjigje