Rita Ora i tregon botës sa krenare është për vendlindjen e saj

2 Gusht 2022, 13:26Lifestyle TEMA

Rita Ora i tregon botës sa krenare është për vendlindjen e

Gëzimi më i madh për shqiptarët është kur talenti dhe puna jonë vlerësohet në mbarë botën. Toka shqiptare është një vend me njerëz të bukur dhe shumë të talentuar, ndaj edhe bota njeh plot emra shqiptarë që ia kanë dalë.

Përmendim këtu një prej tyre, këngëtaren shqiptare nga Kosova, Rita Ora. Artistja na ka bërë gjithmonë krenarë me arritjet e saj dhe na i ka çuar zemrat peshë sa herë ka përmendur origjinën e saj.

Kudo të jetë, sa herë i jepet mundësia, Rita s’lë pa përmendur Shqipërinë e Kosovën, nuk lë pa folur për rrënjët e saj, njerëzit mikpritës dhe ushqimet kaq të shijshme tradicionale.

Megjithëse është shpërngulur nga Prishtina në Londër në moshën 1-vjeçare, prindërit e saj kanë ruajtur kulturën dhe gjuhën dhe i kanë ushqyer Ritës dashurinë për atdheun.

 

7 Komente

 1. E
  Erdogan

  Sa mire e ben figuren e Flamurit (Figure Fllug) Greke te Kaureve te Derrit ate te Bizantit Orthodhokse e bija e Vezireve, Pashallareve, Bejlereve. Kete Flamur te Perandorit Ilyre Greke Megas Kostantinos me qender Kostantinopolis. Krenare zonja Margarita? Perse?

  1. T
   Taulant

   Besoj se duhet te jemi kombi numer 1 per prodhim kurvash per fryme! E pastaj na thone qe jemi vend islamik! Ironi e modhe kjo.

   1. B
    Baba-kramahmut

    Ik zë ndonje dashnore apo nuse, sepse nga mongesa e se..it e keni gjith ket urrejtje.

   2. R
    Raimond vlonjati

    Rita je shume lovely . We love you ! Me e mira eshte Rita Ora -Ka ze te shkelqyer

    1. W
     White supremacy

     E para eshte jevge,e dyta her voice is pure playback and the last one ajo eshte pjese e sistemit(Shakira,Rihanna,Kardashian, Jennifer Lopez, Britney Spears,Rexha,etj) qe jane te gjitha te paguara per te nxjerr shalet,bythet,gjoksin dhe qe jane te gjitha femra me ngjyre me kosto te ulet.Edhe Britney eshte latine me floke te lyera.

    2. B
     Black Jack

     Idiote ,Dana and pasuria ne British knej hapesh bythesh se jom shqipo kur ti ike qysh 5 vjec ,Pordhi and idiote girl

     1. R
      Rita Ora o si ai Trendafil plot arome

      Eshte yll e omel si bon bon dhe kaq mjafton per sot

      Lini një Përgjigje