Robert Aliaj: Në 91-shin më masakruan 20 policë, shefi i policisë së Beratit më çau fytyrën!

5 Dhjetor 2022, 12:21Lifestyle TEMA

Robert Aliaj: Në 91-shin më masakruan 20 policë, shefi i

Artisti Robert Aliaj Dragot ka rrëfyer një prej historive më të dhimbshme të jetës së tij duke thënë se e kanë dhunuar në vitin 1991.

Ai kishte shkuar në një koncert recital në qytetin e Beratit, ku tentonin ta nxirrnin me zor.

“Jam masakruar keq rëndë në ‘91-shin në stadiumin e Beratit, ku unë në një koncert recital kish atë ftuara Dritëro Agollin, meqë konsiderohej komunist nga pushteti që kishte ardhur që quhej demokratik. Kishin hap telashe ndërkohë mua po më hanin telashe për të më vonuar shown, thashë që nuk nis pa ardhur Dritëroi se është një fyerje për një personazh që kam respekt, një njeri që më ka udhëzuar më shumë se sa më ka penguar.

Ne jemi frymëzuar nga këta poetë në atë kohë, se çfarë ka pas krijimtarisë së tyre personale është një histori tjetër. Mua më kanë sulmuar për të më nxjerrë me zor, ishte edhe shefi policisë së Beratit, më ka fut dorën më ka carë nga thonjtë e paprera, edhe pse i isha i veshur mu ca lëkura. E godita, nja 20 policë me shkopa që më sulmuan, tani imagjino  në këtë murin ruhesha se mos haja ndonjë shkop kokës.

Unë godita një civil, ça ndodhi më masakruan në faqen tjetër të murit lanë bashkëshorten time. Imagjino një burrë që sheh me shpatulla pas muri femrën e vet, nuk mund të bëja asgjë. Unë shpërtheva bëra ca mundi por më e tmerrshmja ishte kur unë u detyrova të këndoja, ishte perversitet total, duhej të këndoja se ishte publiku aty se më thanë nëse ti flet se çfarë ndodhi këtu do të masakrojmë”, rrëfeu ai në emisionin ‘S’e luan topi’.

 

10 Komente

 1. e
  ermiri

  Kete idjotin ne Shqiperi e kane rrahur po keshtu edhe ne Greqi e Ilali, ky eshte i cmendur.

  1. a
   anti25642654censurë

   i rëfeu kësthu si i keni shkruar ju?? atëherë duhet të ketë qënë i pirë,ose ju të tymosur komplet!!

   1. J
    Juli

    E shikon o anto2..... se cfarë shkrimesh bëjnë. GJITHË GABIME. Nuk lidhen fjalët njëra me tjetrën. "gazetarë" LESHI

   2. K
    Kristi Aliaj Dragoti.

    Mire ja paskan bere ketij te degjeneruarit po ti kishin qire dhe gruan do benin mire.Ky qe cdo gje e do degjenerim si dhe ne shtepi te tij te gjithe degjeneruar do te jene.

    1. r
     robert-mavria

     Se luan topi,qe ti je palaco genjeshtar,qe duke i futur vetes ato merita,qe as i ke,behesh dhe me legen se sa je. Mbylle ate hale se kundermon dynjane.

     1. k
      kashi

      te te kishin eleminuar do te shpetonim sot nga gafat qe thua

      1. t
       tata luigji

       Nuk e di e kisha porositur nje polic per ta shkerdhyer kete prostituten, po pse mor bythqir ligji njelloji eshte per te gjihe apo bythqirat duhet perjashtuar per vuajtjet

       1. t
        tony

        Po pse ky genjeshtari qe e zheshen kete para gruas dhe e qine ne bith pastaj ja qine gruan para tij dhe u kenaqen qe te dy dhe tani tregon perralla

        1. G
         Genti

         Do kete qene ne 1992 pasi Partia e Degjeneratava e mori pushtetin ne 22 Mars te 1992-it. Ajo qe i kadodhur Aliajt eshte e rende pavarsish paragjykimeve dhe komenteve denigruese ndaj tij.Berisha restauroi nje rregjim pothuaj fashist qe demtoi rende prespektiven e vendit.

         1. q
          qytetar

          Zot na fal ! Ku e kishe mendjen qe bere kete njeri !?

          Lini një Përgjigje