Vajza e gruas së Macronit nga martesa e parë: Skandal që u dashurua me një student 25 vite më të vogël, më dhemb edhe sot!

2 Mars 2024, 18:16Lifestyle TEMA
Vajza e gruas së Macronit nga martesa e parë: Skandal që u

Vajza e gruas së Emmanuel Macron nga martesa e parë ka thyer heshtjen mbi lidhjen e shumëpërfolur të nënës së saj me presidentin francez. Në një intervistë për revistën Paris Match, Tiphaine Auzière, pranoi se është ende e lënduar nga “marrëdhënia e ndaluar” mes mësueses së atëhershme të martuar dhe nxënësit të saj të atëhershëm adoleshent. 

Auzière ishte vetëm 10 vjeçe kur mësoi se nëna e saj, e cila punonte si mësuese, po dilte me dikë  25 vjet më të vogël në moshë. Brigitte ishte ende e martuar në atë kohë, kështu që tre fëmijët e saj të vegjël duhej të duronin spekulime të vazhdueshme për një “marrëdhënie të ndaluar” në Amiens, në Francën veriore.

“Kam mësuar shumë për natyrën njerëzore asokohe. E di që në këto momente duhet të përqendrohemi tek ajo që është e rëndësishme dhe të ecim përpara, duke injoruar kritikat. Dhe kishte gjithçka, sulme, thashetheme, dënime… Asokohe nuk kishte të tilla gjëra si rrjetet sociale, por ne jetonim në një qytet të vogël provincial, gjithçka dihej. Pavarësisht kësaj qëndruam me kokën lart. Jam një femër me mendje të hapur, dua të eci përpara dhe kam fituar shumë tolerancë”, tha Auzière, e cila sot është 40 vjeçe, sipas DailyMail.

Ajo ishte veçanërisht e mërzitur që babai i saj i turpëruar, André-Louis Auzière, u detyrua të linte shtëpinë e familjes në vitin 1994, megjithëse ai u divorcua nga Brigitte vetëm në vitin 2006, duke lejuar Macron të martohej me të një vit më vonë.

“Ndarja e familjes mund të jetë edhe trishtim edhe mundësi. Rikompozimi mund të jetë një pasurim. Unë kam një baba dhe njerk të dashur”, tha Auzière, duke shtuar se ajo gjithmonë fliste për babain e saj në kohën e tashme, edhe pse ai vdiq në vitin 2019, në moshën 68-vjeçare.

Revista Paris Match tregon se si Tiphaine ishte fëmijë kur shpërtheu skandali. I riu Emmanuel Macron i binte shpesh ziles së derës së Auzieres, kështu që thashethemet u bënë më të forta dhe, natyrisht, ato patën ndikim te tre fëmijët që ishin në atë shtëpi. Motra e saj Laurence ishte 17 vjeçe në atë kohë dhe ishte kolege e Emmanuel Macron, sepse ata janë në të njëjtën moshë.

Auzière tha se thashethemet për “marrëdhënien e ndaluar” ishin të tmerrshme për të gjithë fëmijët, përfshirë vëllain e saj Sébastien, i cili ishte 19 vjeç në atë kohë. Ata ishin të gjithë studentë në La Providence, një shkollë e mesme katolike romake në Amiens, ku Brigitte mësonte dramën. Ajo gjithashtu tregoi se ishte lënduar tmerrësisht nga pretendimet në rrjetet sociale se nëna e saj Brigitte kishte lindur mashkull.

“Unë u shqetësova për llojin e shoqërinë në të cilën jetojmë kur dëgjova një histori që qarkullonte në rrjetet sociale se nëna ime është në të vërtetë një burrë. Vetëm shikoni besimin me të cilin është thënë një gjë e tillë dhe besueshmërinë që i është dhënë një deklarate të tillë. Si t’i rezistosh dezinformatave në rrjetet e mediave sociale?”, tha Auzière, një avokate me profesion, e cila tani jeton në Calais me burrin dhe dy fëmijët e saj.

Rrugët e Emmanuel dhe Brigitte Macron u kryqëzuan për herë të parë në shkollën e mesme në veri të Francës, kur ai ishte vetëm 15 vjeç. Ai takoi një profesoreshë që ishte gati 25 vjet më e madhe se ai në Lycee La Providence në Amiens. Profesoresha dhe studenti i saj bashkëpunuan në shfaqjen Arti i komedisë, të shkrimtarit italian Eduardo De Filippo, çdo të premte në mbrëmje për disa muaj.

88 Komente

 1. E
  Ej zot

  Prape me kete muhabet ju??

  1. K
   Karamelja

   Nuk e heqin dot nga goja Makronen.

  2. M
   Medet

   Sa here do ta milni martesen e Macronit. Boll o njerez.

   1. K
    Klikimet

    100 here duke u marre me martesen e Macronit.

    1. $
     $

     Jane te fiksuar.

    2. X
     X

     Ai president, keta akoma i bien ne nje vend cfare beri gjimnazist.

     1. T
      Titulli eshte gabim

      Nuk tha qe skandal ishte lidhja, po thashethemet per lidhjen. Lidhja tani i pelqen kesaj se e ema mesuese siguroi president.

      1. G
       Gjynah

       Ta kishe marre per vete po ta rrembeu jot eme.

       1. d
        demokrati

        Trupat elite franceze ne mbrojtje te lirise dhe demokracise ne Europe, do jene ne rol keshillues.Artileria perpara, urdheronte Shqiptari i Manit ne Borodino.Europa ka fituar Mendjen, perseri.Kjo lloj lufte speciale dezinfirmuese kunder personalitetit te Presidentit Macron eshte e tejkaluar.Me skandaloz jane operativet vullnetar te kgb ne tvsh, abc dhe euronews.Banditi i kremlinit nuk e degjoi Presidentin Macron kur dite para agresionit ikerkoi ti jepte fund marrezise.Nuk besoj se ruset kane nje tjeter Lev Tolstoj te shkruaj Voina i Mir, njeriu me intelektin me te larte nder banditet eshte medvedev, kur eshte esell.

        1. O
         Oh sa kom qesh

         Nuk do as mend as kalem Brigitte eshte biseksuale, i fut ne bythe nje kar artificial ne gay-t Macron.

         1. W
          W

          Paske lajthitur ti o psikopat pervers.

          1. B
           Bravo lolo

           Ju hodh kocka edhe shqipove barkthare per te share dhe ata nje cike qe te zbukurojne jeten.

          2. B
           Bejkush

           "Ai që ka mamin e bukur",aludoi dikur i pavdekshmi Silvio Berlusconi për këtë gjelin francez... Edhe do zgjidhë hallet e botës Makaroni? Ai nuk kishte bythë të gjente një femër për vete,po vajti te mamadhia!

           1. O
            Oj

            "I pavdekshmi" Silvio Berluskoni ishte nje plehre kurvar me silikon qe perdhunonte dhe ngacmonte grate e vajzat ne haremin e vet dhe e ktheu Italine ne nje shtet palacosh jo serioz, keshtu qe vetem Berluskonin mos na e nxirr per model per t'u ndjekur. Macron nuk ka bere asnje krim. Se cfare zgjedh tjetri per grua, nuk eshte puna jote.

            1. X
             X

             Ka ca debila analfabete ketu lart qe perdorin te vetmin fjalor qe dine dhe shkruajne te shara vulgare per nje lider te huaj sepse nuk i pelqen zgjedhja e tij martesore, a thua sikur ndikohen personalisht apo se duhej te merrte lejen e tyre se me ke te martohej, ndoshta edhe nga urrejtja e madhe qe kane per Francen si shtet i krekosur. Per shembull, ai tipi me siper lavderoi Berluskonin e Italise i cili ne fakt ishte nje cope plak i ndyre imoral, qe ka bere operacione plastike 10 here me shume se Kim Kardashian. E cuditshme qe urrejne nje burre te ri qe eshte martuar me nje grua me te madhe gjithe jeten, dhe lavderojne disa burra te vjeter kurvare qe tradhtojne grate 20 vjet me te reja me aktore pornoje, qe jane shpallur fajtor nga gjykatat per shfrytezim prostitucioni, vjedhje dhe ryshfet dhe lidhje me mafian, sepse tipa te tille, shqipot i quajne "gjiganda maco". Prandaj nuk bejne ndonjehere perpjete shqipot e as nuk do bejne.

            2. G
             Gazete plehre

             Nuk me intereson fare se e shoqja e Makronit eshte shume me e madhe se ai ne moshe. Eshte jeta e tij personale, ai e zgjedh vete gruan qe do dhe nuk eshte kjo arsye per te urryer nje njeri. Keni politikane burra qe keqtrajtojne grate, jane akuzuar se kane perdhunuar e ngacmuar grate, qe thone publikisht fjale te ndyra ndaj femrave, kane nderruar nja 7 gra, e nuk i publikoni, po merreni me nje president qe ka gjithe jeten i martuar, vetem se e shoqja eshte me e madhe. Idiota.

             1. T
              Terkuza

              Me shume e ke perfolur ti lidhjen se Franca o Mero

              1. M
               Mon Amour

               Epo tani, janë francezë. Nuk ka rregulla dashuria.

               1. M
                Morali i shqipove

                Keta tipat qe paskan hallin e jetes personale martesore te presidentit te Frances, nje shtet i larget perendimor qe as nuk e ka pjerdhur ndonjehere Ballkanin (nuk po them Shqiperine), ne qofte se i interesojne kaq shume martesat dhe jeta intime e personaliteteve te njohura, duhet te merren me jeten intime te shalgjatit te tyre morracak me tanga te kuqe, qe ka nderruar nja 7 gra, te gjitha i ka cmendur nga mendte e kokes, mbi te gjitha ate gjynafqaren e pare qe e akuzoi se ka pjelle te vellane e tij duke shkuar ne krevat me vjehrrin, dhe kete gjynafqaren e fundit qe ne ate drejtim po e con. Zdapi shqiptar ish-refugjat bojaxhi, ka plot per te folur per kurvlliqe, po nuk ja shohim asnjehere pislleqet ne pacavuren e Meros, as politike, e as personale. Keshtu qe le te merremi edhe nje here me diferencen e moshes se presidentit te Frances edhe te shoqes, se po lexoi francezi sharjet bajate te shqipove lypsare barkthare, me siguri do ndahet ne vend.

                1. 4
                 4

                 Me e mire e ema se e bija

                 1. R
                  Rri rehat

                  Moj, po ti c'ke qe na llap tani? Cfare te zuri?? Jot eme ka 30 vjet me ate, tani u kujtove ti te na japesh interviste se na qenke lenduar para 100 vjetesh kur jot eme la tet ate? Macron nuk e ka permendur kurre familjen dhe ka nje mije halle mbi supe ne politike e me luften ne kontinent, edhe ti je mangut tani. Lere rehat e ruaj seriozitetin qe keni pasur gjithmone, e mos bej intervista kot se nuk the asgje te re e as nuk je per keqardhje se burri i nenes qe ishte politikan, u be president, dhe u perhapen ca thashetheme koti per jot eme, sic qarkullojne per gallate per gjithe personat publik. Per Mishel Obamen kane thene eshte burre majmun me bilbilush, Melanoma Trampit i kane nxjerre fotot lakuriq neper mediat sociale nga koha kur ishte modele laskuriqe dhe e kane quajtur prostitut pleqsh, Karushe Brunin e quajten oportuniste qe ha burra me leke, etj etj. Tani, jot eme u martua me nje burre 25 vjet me te ri dhe u be zonje e pare e Frances. E drejta e saj dhe i lumte suma. Po cfare prisje ti, se nuk do kishte njerez qe do ngacmonin e do tallnin bythen sa per hobi? Kur nuk ankohet Makroni vete qe merr sharjet dhe sulmet me te medha, nuk te takon ty te ankohesh. Merr shembull nga "njerku" jot i ri, e mos ja var botes po ec perpara.

                  1. R
                   Ruaje

                   Ruaj burrin Brixhide, se po ta merr jot bije

                   1. B
                    Brigitte Macron

                    E donte edhe ime bije, po ja rrembeva une e para se kam eksperience per keto pune. Me hengshi mutin te gjithe dhe meshojini mire pjatave. Aurevoir

                    1. O
                     Oh, pa shiko

                     Mero inatciu na paska nxjerre prape kecin e vogel francez per fli ne komente.

                     1. K
                      Kë të marr e kë të lë

                      Nënë e bijë qenkan si binjake. Oj Makrone, po të kishe marrë atë më të renë sa mosha jote, ore këlysh arrogant.

                      1. E
                       Era

                       Qenka simpatike e bija.

                       1. A
                        Aman

                        Ti ke thene shyqyr qe nena jote mesuese fshati, futi ne xhep nje president me leke, po mos na bej sikur je gjynah se u thane ca thashetheme e u hapen ca fjale. Vetem po ta kishe dash per vete e prandaj te vjen keq. Ashtu po.

                        1. L
                         Linda

                         Qenka e bukur mini Brixhida.

                         1. D
                          Don

                          Kjo e ka dash ta marri per vete

                          1. D
                           Dama e vjeter epshore

                           Qenka e bukur po s'e ka dash Makronja. Atij ju ngul zysha fiksim e s'ju hoq. Kushedi c'karakter magjepses do kete Brixhida e madhe gjersa i vika fshesen gjithe te rejave.

                           1. C
                            Cfare fiksimi

                            Historia e ketyre u be legjende. Po e morem vesh o birazer. Ata kane gjithe jeten te martuar. Ai u be student, bankier, minister, president, ju akoma na flisni se pse pelqeu zyshen e vet si gjimnazist.

                            1. %
                             %

                             Epo të të përlajë jot ëmë edhe burrin

                             1. ?
                              ?

                              Mos e ke dash per vete moj xhan?

                              1. P
                               Pikaa

                               Ne mandatin e dyte si president, te te permendin akoma se pse ti u lidhe me zyshen tende para 30 vjetesh. Aq me teper kur nuk u ndave kurre e nuk ke pasur kurre asnje skandal pervec diferences se moshes. Si shpjegohet gjithe kjo mani?

                               1. H
                                He tu befsha

                                Mos e shiko njerkun tend ashtu gjithe epsh, se eshte turp. Dukesh sikur do i hidhesh persiper mu ne sy te botes. Permbahu t'u befsha. Te ishe kujtuar ne gjimnaz, iku ajo pune tani. Ta perlau jot eme.

                                1. O
                                 Oh La La

                                 Ah sa cift i bukur tek fotoja e dytë. Do kishin bërë fëmijë shumë të bukur francezë, po ja rrëmbeu e ëma egoiste.

                                 1. .
                                  .

                                  Doli prape Makronja

                                  1. N
                                   Nji pyetje

                                   Moj, a behet yt shoq xheloz per njerkun tend me te ri dhe shume te pushtetshem e te pasur? Me siguri ju ruan si ujk ziliqar sa here qe afroheni e flisni, se thote mos le nenen e merr te bijen. Plus qe, si e bija e te emes, e ke ne gen ti qe te lesh burrin pa gajle per opsione me te mira.

                                   1. A
                                    Ah

                                    Oj Brixhid e vogël, shkoke shumë me njerkun tënd. Dukeni si cift i bukur simpatik, si dy yje për Zotin. Futjani një herë bashkë në krevat të bëni një fëmijë se s'u bë qameti. Ta fal jot ëmë dhe jot burrë.

                                    1. H
                                     Hahahaha

                                     Imagjino t'i kishin thene kesaj ne moshen 15 vjece, se ne te ardhmen, shoku i bankes do te behet presidenti i vendit dhe njerku jot.

                                     1. F
                                      FRANCA, E VETMJA

                                      Toka e romances e emancipuar me tepri, nxjerr shume risi dhe ekzemplare per boten e cila e veshtron e shtangur.

                                      1. M
                                       Mulin Ruzh

                                       Sa here ke fantazuar qe te shkosh ne krevat me "njerkun" tend? Thuaj te verteten mos genje.

                                       1. K
                                        Kujdes

                                        Mos e shiko ashtu njerkun e ri se të bëhet xheloze jot ëmë. Eshtë grua territoriale ajo. E mbron vogëlushin sic mbron pula kllockë zogun e njomë. Edhe ty t'i fut kthetrat po ja ngacmove, kështu që rri urtë, mos bëzajt, e mbaj atë që ke marrë.

                                        1. E
                                         Eh

                                         Qenke edhe e bukur po s'te sherbeu per asgje se ta perlau jot eme pretendentin qe pa dale nga veza.

                                         1. B
                                          Bravo

                                          Moj, e ke simpatik e me leke njerkun. Bravo xhan.

                                          1. A
                                           Avash

                                           Mos ja ngul syte e mos e perqafo ashtu burrin e ri te nenes tende se fillojne thashethemet. Gati jane. Te ndan yt shoq pastaj, se behet xheloz dhe do ngelesh me gisht ne goje. Keshtu i ndan ciftet Makronja. Qe 15 vjec perzuri tet ate matuf. Eshte ekspert. Kur e do dicka, e merr. Une thjesht po te paralajmeroj.

                                           1. C
                                            Cudi

                                            Gjithe ato femra te bukura joshese ka Franca dhe Parisi, e ai shkon tek plaka. Mire qe shkon, po edhe martohet e nuk ndahet, nuk shqitet nga plaka edhe si president. Sarkoja e la ate te veten sapo i erdhi mundesia tjeter ne dere. Respekte Makrone.

                                            1. B
                                             Bravo

                                             Te tjereve po t'i kishte hipur qejfi per zyshen (gje qe edhe ndodh), do kishin shkuar nje here ne krevat e do kishin hequr merakun. Ky u martua e nuk u nda asnjehere. Eshte cun besnik.

                                            2. E
                                             Eas

                                             Une jetoj ne France dhe as qe nuk e kisha degjuar nga media franceze roze kete intervisten per kete, po e degjoj nga Tema.mut per here te pare.

                                             1. S
                                              Shqipot

                                              Pse merreni me jeten personale te nje politikani te huaj qe nuk e ka permendur nje here me goje jeten e tij martesore? Apo e keni shembullor shalgjatin e dhjere?

                                              1. I
                                               Intrigat e Meros

                                               O Mero, po nuk pushove me keto foto provokative o derezi. Tek foto me ate kryeministrin, na e kishe nxjerre sikur ishte dashnor me ate dhe sikur ishin gej, tani na ke nxjerre foto afer e afer me kete, per te thene qe shkon me gocen e gruas. Po ndaje mendjen te pakten per cfare te akuzosh o tullac derezi, jo keshtu, nga te gjitha anet, se nuk dijme per cfare ta shajme. Medet.

                                               1. E
                                                Era

                                                Sa kembengules qe paska qene qe adoleshent. Keshtu eshte edhe si politikan. Po e premtoi nje gje, u tha, u be. Une besoj se Brixhida i ka pelqyer intelektin ketij se eshte brisk nga goja dhe i vendosur.

                                                1. A
                                                 Ashtu eshte

                                                 Sjell edhe gjithe Evropen verdalle ky tani. Anglia eshte jashte BE-se dhe ka nje indian bythzi qe s'e pjerdh njeri. Gjermania ka nje te paafte pasiv. Evropa po merr drejtimin qe do Franca mendjemadhe.

                                                2. E
                                                 Eifeli

                                                 Ah moj France...

                                                 1. V
                                                  Vazhdoni

                                                  Obobo na doli francezi prape per ta share. S'ka ikur inati e as nuk do iki ndonjehere. Ishte dhjerje e jashtezakonshme ajo. Te te tregoje tjetri vendin qe te takon, vetem me buzeqeshje dhe miresjellje, duke te te lene si mut pa vlere.

                                                  1. K
                                                   Keshille falas nga nje ekspert seksolog

                                                   Nga fotoja, duket qe ta paska shume qejfi. Nuk ka nevoje per fjale. Une them, pallohuni nje here te dy mire, se do keni perfitime shendetesore qe te dy. Ti shuan deshiren e zjarrte seksuale, kurse ai ben nje here lirshem seks me nje grua te re, pa merakun se mos i kriset ndonje gje plakes. S'ka perse.

                                                   1. B
                                                    Brigitte Macron

                                                    Mos ma qaj hallin se nuk me kriset gje, po perdori ato ilacet e seksologjise per te ngritur organin tend te vyshkur nje here ne muaj per plaken tende me gisht ne goje, se mua m'i ploteson vogelushi im gjithe tekat ne krevat, sa here te me doje qejfi. Tani ma ha edhe nje here mutin mire, per te shtyre ato ilacet e impotences se jane te hidhura. Adieu

                                                    1. ?
                                                     ?

                                                     Moj Brixhi? Moj qejflie! Sa here ben seks me vogelushin?

                                                     1. B
                                                      Brigitte Macron

                                                      Bonjour! Bej seks sa here te me doje suma. Aurevoir.

                                                   2. L
                                                    Leh

                                                    Shkoke shume me Macronin, ti o bija e Brixhides.

                                                    1. F
                                                     FR

                                                     Rast vertet shume i vecante. Ne te gjitha aspektet. Diferenca e moshes anasjelltas, marredhenia e nxenesit me mesuesen, kembengulja e te dyve per te qene bashke se s'ben, martesa per kaq shume vjet, besnikeria, ngjitja e shkalleve te pushtetit deri ne president, vertet shume gje e rralle. Po te ishte nje histori e krijuar ne liber ose film, do thonin cfare fantazie e shfrenuar e autorit, eshte shume jorealiste qe nje gjimnazist provincial, u lidh me nje mesuese te martuar, 25 vjet me te madhe, u martua me te, dhe pastaj u be presidenti i vendit dhe koke e Evropes. Duket si perralle e pabesueshme.

                                                     1. 2
                                                      2 binjake

                                                      Kjo qenka si binjakja me e re e te emes. Kjo eshte prove se Macron e do gruan per nga karakteri, se te ishte per pamje, kishte kete tjetren identike dhe me te re.

                                                      1. N
                                                       Nga fotoja

                                                       Ti je bere keq mbas atij nga menyra si e sheh. Une gjykoj nga sa shoh.

                                                       1. F
                                                        Fontamasi qelbanik

                                                        Mero na paska nxjerre tani foton e ketyre te dyve duke u pare ne sy, per te nxitur komente sikur presidenti i Frances shkon fshehurazi me vajzen e gruas, pasi me pare, nxori fotot me kryeministrin e vendit sikur ishte dashnor me ate. Vetem te krijosh sharje, sajesa e urrejtje per boten di o Fontamas, se atij zdapit tend mjeker gogolesh, ja fsheh kurvlliqet me mire se nje kasaforte 1 milion dollareshe.

                                                        1. F
                                                         Fontamasi qelbanik

                                                         Mero na paska nxjerre tani foton e ketyre te dyve duke u pare ne sy, per te nxitur komente sikur presidenti i Frances shkon fshehurazi me vajzen e gruas, pasi me pare, nxori fotot me kryeministrin e vendit sikur ishte dashnor me ate. Vetem te krijosh sharje, sajesa e urrejtje per boten di o Fontamas, se atij zdapit tend mjeker gogolesh, ja fsheh kurvlliqet me mire se nje kasaforte 1 milion dollareshe.

                                                         1. F
                                                          Fontamasi qelbanik

                                                          Mero na paska nxjerre tani foton e ketyre te dyve duke u pare ne sy, per te nxitur komente sikur presidenti i Frances shkon fshehurazi me vajzen e gruas, pasi me pare, nxori fotot me kryeministrin e vendit sikur ishte dashnor me ate. Vetem te krijosh sharje, sajesa e urrejtje per boten di o Fontamas, se atij zdapit tend mjeker gogolesh, ja fsheh kurvlliqet me mire se nje kasaforte 1 milion dollareshe.

                                                          1. P
                                                           Pacavure

                                                           Tutkunat e Temes e kane vene titullin sikur kjo po ankohet per martesen, kur ne fakt po ankohet per sulmet dhe genjeshtrat per te emen, jo per lidhjen e saj.

                                                           1. O
                                                            Oj Mjerushe e mjere

                                                            Oj Mjero qosja tullepalare, ne fillim na kishe nxjerre fotot e ketij me kryeministrin sikur ishin dashnor. Iku ajo pune. Tani po na nxjerr foton afer me kete tjetren, sikur po tradheton te shoqen me te bijen. Qenke i pacipe fare o tullac i ndyre. Te ka plasur cipa qe kur more drune. Mos sajo kot per lideret e botes se Ram kurven e ke me kartele psikopati o derezi.

                                                            1. N
                                                             Nje gje kisha

                                                             Me fal ti oj e bija e Brixhides, po nuk me vjen keq fare per ty se po qahesh se kane thene thashetheme te paverteta per nenen tende. Makroni eshte ai qe ka duruar dhe duron te sharat, perqeshjet dhe ofendimet me te medha dhe nuk e kam degjuar nje here te vetme te ankohet publikisht per shpifjet qe i bejne per jeten personale dhe martesore, por e mban private dhe merret vetem me politik per ate qe eshte zgjedhur dhe asgje tjeter. Une nuk di frengjisht po me siguri nuk eshte ankuar kurre ne publik per shpifjet vulgare, se po ta kishte bere, do e kishte nxjerre me vrap Mero ankesen e tij. Fjalet dhe lajmet qe dalin nga goja e Makronit, jane gjithmone vetem per politike dhe asgje tjeter. Keshtu qe ndiq edhe ti shembullin e tij qe i ve vizen atyre qe tallin bythen dhe merret vetem me punen e vet qe ka rendesi se ashtu ecet perpara, jo duke u prekur nga derra qe tallin bythen prapa tastieres sa per te share.

                                                             1. K
                                                              Kujdes burrin

                                                              O Brixhi i vogel, po ai i shkreti qe ndodhet midis ju te dyve ne foto, jot burre eshte moj? I shkreti po te ruan nga halli. Ashtu si po shkrihesh ti para "njerkut" te ri, nuk ka faj yt shoq qe ju rri afer, duke buzeqeshur ne hall.

                                                              1. K
                                                               Ka trurin

                                                               Kushedi sa here ka pyetur veten: "cfare ka ime më, më shumë se unë?"

                                                               1. C
                                                                Cudi

                                                                Jeni shume te fiksuar me presidentin e Frances. Si duket, sa me shume t'ju bejne mutin, aq me shume fiksoheni. Po pse, edhe sikur ta shajne nje mije here me fjale nga me te ndyrat, kujtoni se do ndikohet ai, se nuk e kuptoj. Apo thjesht shfryni ju dufin ne halene e Temes.

                                                                1. T
                                                                 Tringu

                                                                 Sa here qe i binte ziles se shtepise adoleshenti Makron (nja 15 here ne dite), kjo zbukurohej e pispillosej duke menduar se po vjen te me takoje mua se me pelqen. Ah, ta kishte ditur se ne dhomen ngjitur po pispillosej edhe e ema.

                                                                 1. P
                                                                  Pinxhoja i Frances

                                                                  Epo te te detyroje jot eme te quash shokun e bankes "njerk". Ai picirruk eshte me i vogel se kjo. Na paska edhe nje kacube me floke. Nuk paska ku ti coje floket.

                                                                  1. P
                                                                   Permbajeni palloin e ngrehur te Europes

                                                                   Shteti me i kapardisur i Europes nuk ka te ndalur. Kryeministri i pare gej ne histori. Presidenti i pare me i ri ne Perendim, i martuar me mesuesen e vet 25 vjet me te madhe me te cilen u lidh qe 15 vjec. Plazhet e para nudo ne bote. Shteti i pare ne bote qe vulos te drejten e abortit ne kushtetute... Aman, thojini Frances te ngadalesoje me keto emancipime te medha, se i ka me shume tepri. Nuk e perballon dot bota. Cdo gje me karar se na shushati.

                                                                   1. M
                                                                    Musketieri

                                                                    Cfare ndjesie eshte te shohesh shokun e bankes, nje buzequmesht kacurrels 15 vjecar, te ngjise shkallet, nga nje gjimnazist i thjeshte, ne te dashurin e nenes tende, njerkun tend, ministrin e ekonomise, e pastaj presidentin e vendit, pa i bere syri terr. Vetem ti e di.

                                                                    1. (
                                                                     ()

                                                                     Kam nje njerk te dashur thote. Ti njerkun do qe ta kesh ne krevat po leri ato dengla.

                                                                     1. M
                                                                      Mileti

                                                                      Pse thone keta "ta mori nena burrin"? Deshte gje kete ai? Jo. Hani mut pra.

                                                                      1. A
                                                                       Ana

                                                                       Sa kuriozitet ka njerezia kur nje burre eshte shume me i ri se e shoqja. Sajojne lloj lloj shpjegimesh qesharake vetem per te mos pranuar qe ai e do, a thua sikur eshte mekat i pafalshem te dashurosh nje grua me te madhe. Per te kunderten nuk i ben njeriu syri terr. Tramp ka fiks te njejten diference moshe 25 vjet me Melanine dhe po ashtu disa politikan te tjere me grate e tyre. Doli nje rast i kundert 1 ne 1000 here, dhe u be kiameti i madh.

                                                                       1. M
                                                                        Moj

                                                                        Si nuk te vjen turp qe ke qejf burrin e nenes tende dhe e shikon ashtu gjithe dalldi sikur do ta puthesh. E di ti cfare ka hequr jot eme per te qene me ate? Edepseze!!

                                                                        1. B
                                                                         Brixhid Bardo e vogel

                                                                         Se mos ben gare bukurie me jot eme per te terhequr vemendjen e kelyshit, se keshtu nga pamja, shoh qe je bere identike si ajo, me veshje e me model e ngjyre e prerje flokesh. Kot e ke qe e imiton, se nuk e do per pamje ai, e do per nga bukuria e brendshme. Po te genjehej nga pamja, do te merrte ty.

                                                                         1. M
                                                                          Macron

                                                                          Ah mor ti hundperpjete i ngrehur i Frances. Na je bere si shoumen.

                                                                          1. P
                                                                           Prit oj

                                                                           Ti dukesh qarte qe je marrosur pas atij. Eshte turp se eshte burri i nenes tende. Ajo ka luftuar shume per ta pasur. Mbaj ate qe ke marre, mos lejo instiktet gjenetike te te kontrollojne, he te keqen. Nuk i mjafton sat eme qe duhet te jete vigjilente se mos ja marrin grate e botes burrin e ri president te cilin e peshkoi me shume mundim e mjeshteri qe zog i vogel 15 vjec dhe duroi gjithe ofendimet e botes vetem per te qene me kelyshin. Epo tani nuk do rri ta ruaje edhe se mos ja merr ti o xhan. Lere jot eme te shijoje ate qe e ka hak, se kaloi shume sakrifica per ta pasur vogelushin.

                                                                           1. C
                                                                            Cfarë paskët qenë

                                                                            Nuk mjaftojnë të sharat e ulëta personale ndaj këtij vetë edhe gruas, doni të merret gjithë familja me radhë? Nga Macron që është bërë fërtele, tek gruaja e Macron, tani tek vajza e gruas së Macron. A thua ti se na e drejton Macron shtetin neve. Që ku ta gjenim në fakt se do ishim futur në Evropë për 3 javë. Ky është president i huaj që nuk ka lidhje fare me Shqipërinë përvec asaj vizitës rrufe dy orëshe. Na thoni si është Gregori, vëllai i Ramës? Nuk e shohim hic, a thua nuk ekziston andej nga ha taksat e shqiptarëve. Meqë ju pëlqejnë kaq shumë thashethemet për familjet e politikanëve, prandaj flas. Apo i keni thumbat vetëm për të huaj që nuk pjerdhin Ramën dhe përkëdheljet vetëm për plehrat e Shqipërisë.

                                                                            1. O
                                                                             Ore gjel i vogel

                                                                             Ti ore arrogant i vogel i krekosur. Pse erdhe ketu ti? Se nuk vjen njeri kot pa marre gje nga kjo toke e mjere e varfer shqiptare pa babe e pa nene qe ta mbrojne, dhe vetem me nje zdap te tredhur ne krye, qe i mbahet zgjuar truri i pjerdhur me mall te bardhe. Ai i ul breket e grisura jo per ty, por edhe per ballkanasin buzeqen Vucic, po ja kerkoi. Si zhigolo politik, bojaxhiu eshte nje shenjester shume e lehte per shfrytezim, keshtu qe asnje i huaj nuk vjen kot, sidomos nje i rendesishem, e aq me teper nje hundperpjete. Melokurva e mutit erdhi 3 dite se donte te sillte refugjatet e Afrikes, Blinken erdhi 8 ore se hapi halen e NATO-s ne Kucove. Ti cfare doje nga ne? Vetem kete nuk e morem vesh. Na u ngrefe sa nxore kemben nga dera e avionit e deri kur e fute per te ikur. I bere mutin zdapit me cader, mu siper pjates me gjel, po nuk e morem vesh cfare kerkove e cfare perfitove nga Shqiperia gjate asaj vizite aq mosperfillese me shpejtesi rrufe. Apo ju francezet thjesht beni mutin e nuk merrni gje se s'na lidh gje hic? Duhet te shpjegohesh o picirruk.

                                                                             1. O
                                                                              Obobo

                                                                              Kjo e ka qejf Emanuel Makronin. Duket në foto. Nëse kanë shkuar në krevat apo jo, varet nga dëshira e tij se kjo është gati.

                                                                              1. M
                                                                               Mutrat e Temes

                                                                               Te jesh kaq i fiksuar per te hedhur vrer ndaj presidentit te shtetit qe te pjerdh me pak nga te gjithe... Nuk te fut ne hesap as per te te perdorur per leverdi. Te ben mutin e s'te merr gje.

                                                                               1. T
                                                                                Të dhjefsha mbi këtë pacavure

                                                                                Ik o Meromuti na le rehat. Tullac shëmtaraq i qelbur që s'ke as besë e as fe vec parasë.

                                                                                Lini një Përgjigje