VIDEO: Gangsterët me Land Rover përplasin dhunshëm furgonin

8 Dhjetor 2022, 22:10Lifestyle TEMA

VIDEO: Gangsterët me Land Rover përplasin dhunshëm furgonin

Blerësit e një dyqani u shtangën nga pamja e një Land Rover-i që u përplas disa herë drejt një furgoni të bardhë. Turma u mblodh jashtë dyqanit në Farnborough, Hampshire, gjatë së martës teksa një mjet i zi me drita policie u përplas pas furgonit Peugot.

Sipas “Daily Mail“, filmimet tregojnë Land Rover-in që më pas tërhiqet nga furgoni i bardhë ndërsa dy persona përpiqen të hapin dyert. Teksa makina zmbrapset dhe më pas i drejtohet sërish furgonit, dallohen dyert e dëmtuara nga përplasja.

Më pas, Land Rover-i duket sikur largohet, por asgjë nuk ka mbaruar. Duke anashkaluar makinat e tjera, më pas shpejton drejt furgonit dhe e godet nga pas, duke e shtyrë nga vendparkimi. Ende me dritat ndezur, makina e zezë vjen rrotull sërish dhe shkon te furgoni duke e afruar edhe më shumë te xhamat e dyqanit.

Tre meshkuj, që sipas një përdoruesi të Twitter thuhet se janë shqiptarë, ndodheshin brenda Land  Rover-it i cili u kthye dhe e goditi prapë furgonin duke bërë që njëra prej gomave të shkëputej.

Policia gjeti një sasi të konsiderueshme kanabisi në pjesën e pasme të furgonit. Ata lanë të kuptohej se tre personat në makinën e zezë nuk ishin oficerë policie dhe tashmë ka nisur një hetim mbi ngjarjen.

Dy personat brenda Peugot-it u larguan me vrap nga parkingu. Një mjet tjetër është dëmtuar, disa shtylla dhe xhami i dyqanit është krisur për shkak të goditjeve.

Një 31-vjeçar është arrestuar si i dyshuar për vjedhje. Ai u lirua teksa ndodhet ende nën hetim dhe kërkimet vazhdojnë.

4 Komente

 1. S
  Sara

  u kane vjedh mallin cunave , u ka hik petlla, i pame sa te qete ishin kur festonin festen e flamurit...

  1. G
   Gogoli

   Cunat e mirë. Ja për këta ndërtoi dhe aeroportin e Kukësit me taksat tona ky kari I gjatë.

   1. A
    Anna

    Çfare lajmi.Se kujt i intereso ne Shqiperi ky lajm,nje zot e di.

    1. K
     Kapedani

     Lajm bythe ,aksidente te tilla ndodhin me dhjetra çdo dite ne perendim ,por te japesh kete rast sepse brenda Land Rover ishin 3 shqiptare eshte thjesht tendecioze .Keta kurvat europiane kur arabet benin atentate nuk thonin gjysem llafe psh per marokenet qe ishin pjese e 80 % e atentateve .Dhe ne Belgjike e njejta gje ,marokenet organizuan te gjitha atentatet ne Belgjike ,biles edhe ato te Frances por kurvat europiane asnjehere nuk permendin fjalen maroken ,pse sepse nuk donin te humbisnin votat . Prandaj Europa po shkon per lesh ,po e shkerdhejne arabet ,kishat po i blejne sheiket dhe po i kthejne ne xhami ,festave ju ndryshuan emrin sepse nuk tingellon bukur psh te thuash Festa Krishtlindjeve e quajne festat e fund vitit. Europe mbetet po ajo kurva plake qe e ka copetuar Shqiperine ne disa pjese.

     Lini një Përgjigje