VIDEO: Humbi kujdestarinë e djalit, burri tenton të vrasë ish-gruan dhe hap zjarr në qytet, 3 të vdekur

25 Nëntor 2022, 11:25Lifestyle TEMA

VIDEO: Humbi kujdestarinë e djalit, burri tenton të vrasë

Ky është momenti i tmerrshëm kur një person i armatosur hapi zjarr në rrugët e një qyteti rus, duke vrarë tre persona përpara se të kthente armën kundër vetes.

Personi i quajtur Vladimir Zhirov, 66 vjeç, nisi një sulm të tërbuar në një lagje tregtare në qytetin jugor rus të Krymsk, vetëm 90 milje (144 km) nga Krimea.

Ai u pa në rrugë duke hapur zjarr me një pushkë gjuetie VPO-209 për të cilën ishte përdorues i regjistruar.

Pamjet që qarkullojnë në mediat sociale tregojnë Zhirov duke qëlluar me armë teksa kalon pranë makinave të parkuara.

Zhirov, i maskuar me një pëlhurë të gjelbër të mbështjellë mbi pushkë, vazhdon të qëllojë teksa ecën në rrugë. Më pas ai qëllon nga afër dikë të shtrirë në tokë.

Zhirov thuhet se filloi sulmin e tij pas një grindjeje me ish-gruan e tij.

I vdekuri që u qëllua nga një distancë e afërt quhej Mikhail Tunguliadi, një roje sigurie e qendrës tregtare.

Roja heroik me sa duket i kishte shpëtuar jetën ish-gruas së sulmuesit.

Sulmuesi thuhet se kishte humbur një betejë gjyqësore për banesën dhe kujdestarinë e djalit të tij.

Fillimisht ka qëlluar në këmbë rojen e sigurisë dhe më pas e ka vrarë me një plumb nga afër në kokë.

Ish-gruaja e Zhirov arriti të arratisej.

Një tjetër video që qarkullon në internet duket se tregon Zhirov duke vazhduar të qëllojë në zonën tregtare përpara se të hyjë në një makinë gri.

Pasi kishte shkuar në drejtim të shtëpisë së ish-gruas së tij, Zhirov më pas vrau veten, ndërsa ish-gruaja shpëtoi.

Lini një Përgjigje

Blog Tema