VIDEO virale: Erdogan "shkrihet" i tëri pas kryeministres italiane

25 Nëntor 2022, 11:13Lifestyle TEMA

VIDEO virale: Erdogan "shkrihet" i tëri pas kryeministres

Giorgia Meloni ka tërhequr vëmendjen në skenën politike botërore, pas zgjedhjes si kryeministre e Italisë.

Një video ku presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan e shikon me “dashuri” kryeministren italiane po përhapet me shpejtësi në rrjet.

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan takoi javën e kaluar kryeministren italiane Giorgio Meloni në samitin e G20 të mbajtur në Bali.

Por, pavarësisht pjesës politike, videoje e takimit mes dy politikanëve u përhap në rrjetet sociale në një kontekst krejt tjetër.

“Dashuria është në ajër”, thuhet në përshkrimin e videos ku shfaqen disa momente nga takimet në Bali të presidenti turk duke e parë me “dashuri” kryeministren e sapo zgjedhur italiane.

Meloni ka tërhequr vëmendjen edhe për deklaratën e djalit të presidentit të Ugandës, Muhoozi Kainerugaba, i cili ofroi lopët më të bukura në vend për dorën e kryeministres italiane.

Ai shpjegoi se në kulturën e vendit të tij lopët i jepen si dhuratë vajzës me të cilën dëshiron të martohesh dhe tha se do t Uganda 'i jepte menjëherë 100 lopë sepse ajo është e patrembur.

Presidenti i Ugandës më pas kërkoi falje për deklaratën e djalit të tij.

 11 Komente

 1. K
  Keno Skendaj

  Nuk shof asgje te tepruar pervec nje buzeqeshje kortezie.Erdogan eshte tamam dinjitoz dhe jo karagjoz si tanet.Tamam burre shteti me personalitet e autoritet te larte.Si miliona te tjere une e smpatizoj shume

  1. K
   Klimax

   Hahahaha, si miliona të tjerë ....... !!!!!! Me sa duket edhe ti futesh në turmën (bagëtinë) e "milionave të tjerë" që pushtetarin autoritar e kuptojnë si personalitet me "autoritet të lartë", diktatorin si "burrë shteti", shtypjen, ndalimin, izolimin, burgimin, vrasjen e lirisë së fjalës si "njeri me dinjitet"!!!!

   1. t
    tetovari2

    Flasin gojët e liga të perëndimit sepse nuk u vjen mirë se po bëhet fuqi ekonomike e ushtarake në aspektin global.Ndërsa disa shqiptarë "kozmopolit" e hanë çdo gjë që vjen nga perëndimi qoftë edhe mut.Pra ju bëftë mirë. Sa për sqarim Italia plason mbi 12 milrd$ në vit në turqi dhe diçka më pak Turqia.

    1. t
     tirons

     Tetovar hajdari, viti 2022 akoma nga anadollaket i keni syte o i qifsha robt, su bet iher njerez o burr. Ku di dhia ca eshte tagjia o vlla. Jam i sigurt qe per mengjes me mire preferon trahana sesa briosh. Njerez muti

     1. .
      .

      O Turk i Tetoves, fuqia ekonomike, ushtarake ... ne duart e nje mentaliteti diktatorjal dhe mesjetar (si te Turqis) nuk jane aritje, por katastrof. $$$$$$$ Lumturia e popullit nuk matet me gradacelat e Dubait as me dronet Bajraktar, por me standarte socjale, demokratike, kulturore, tolerante .. te Evropes. $$$$$$$ Nuk eshte rastesi qe te gjithe lafshpreret sunit te Ballkanit vriten neper gomonet dhe dalikat e trafikantve per te shkuar ne parajsen Evropiane dhe asnje nuk begenis te shkoj as ne Turqi e as ne Arabi per te jetuar. $$$$$$$ Fatkeqesi e madhe qe Evropa ndaloj misjonin hyjnor te Serbis per te pastruar Ballkanin nga plerat Turko-sperma Islamike, qe sot bejn autoktonin duke avancuar axhenten Neo-Otomaniste te Erdoganit ne Ballkan.

    2. K
     Kristi

     Fare normale... Erdogani eshte serioz ne naten e tij..dhe e ka respektuar she si remer,...aq me temper dhe per guximin me te cilin u fut ne aksionin e madh per te ardhur ne krye te qeverise italiane ..

     1. N
      Nje qytetar

      Jam dakord me komentin e Keno Skendaj jo ashtu duket por i tille eshte me karakter te forte ta imponon respektin. Respekt dhe ana ime per Erdoganin.Nje Qytetar nga Shqiperia (Tirana)

      1. L
       Lesht e currs kaçurrel

       Lesht e currs kaçurrel

       1. m
        mos me keqkuptoni thjesht nje opinion

        sallam tangop

        1. K
         KURVARI

         Meloni eshte derr gopi normal qe jo vetem Erdoqeni qe e ka grune me ferexhe po kushdo tjeter do ta shihte me "dashuri" dhe embelsi. Forza Meloni

         1. X
          Xanxë

          Sa u'a varrin puftevet . Ja e rëmbeva ka shan'cili ?l Gjishtas.....S'të lëlë pa mëndë . LVC 1642

          Lini një Përgjigje

          Blog Tema