A ka një arsye pse duhet të votohet Bardh Spahia sot në Shkodër?

24 Prill 2023, 10:38Politika TEMA

A ka një arsye pse duhet të votohet Bardh Spahia sot në

Nga Ardit Haxhija

Miq, Shkodra voton.

Qyteti 2500 vjeçar i lënë në harresë totale këtu e 80 vite. Qyteti më strategjik i trojeve shqiptare, pika e vetme tokesore lidhëse me Europen që kaq shume e duam. Qyteti rebel që ka qënë kundra cdo lloj diktature sot më shumë se kurrë është në gjumë.

Qyteti i djepit të kulturës, artit, sportit, tregtisë e turizmit sot është kthyer në një aneks i interesave të një grupi te caktuar njerëzish.

Investime me pikatore, menaxhim haxhi-qamil i njërës prej bashkive më të dobëta në historinë e atij qyteti. Sa herë ka zgjedhje, Shkodra përdoret si pike e fortë e këtij grupi që për 30 vite nuk kanë lënë pronë publike e private pa konfiskuar.

Nuk kanë lënë familjar e komshi pa punësuar e pasuruar, e sot vjen dita që këto në emer të demokracise kërkojnë votën.

Ndalemi pak tek Bardhi;

Në gjithë keto vite ekstremisht të varfra për Shkodrën, Bardhi ka qënë i privilegjuari i politikës shkodrane. Në çdo palë zgjedhje lokale apo qendrore emri tij ka qënë më i perfoluri.

Ka marrë poste familjarisht, është shpërblyer po nderkohë nuk di t'i ketë kthyer mrapsht diçka të vogël qytetit.

Sa herë që ka sherbyer në poste publike nuk ka bere gjene me te vogel per kete qytet. Po dhe gjate kesaj periudhe si 'kryebashkiaku ne hije' nuk mbahet mend per gje tjeter vecse mos-berja e asnje pune qe te nxirret sa me keq imazhi i qeverise.

Bardhi do mbahet mend si ai qe i vuri zjarrin shkolles para zgjedhjeve te kaluara. Do mbahet mend si kandidati qe nuk ka jetuar nje dite ne Shkoder. Profesionalisht, nuk di te kete punuar ndonje dite si doktor apo te jete modeli i mjekesise shqiptare.

Pas nje viti ne krye te bashkise me te madhe ne veri te vendit, prape plehnat aty i ka, rruget mbush me gropa, qyteti mbush me kuaj e qen, ftyra te vrame, njerez te rraskapitun, trafik mbytes.

Vjet erdhi si shpresa nga Tirana nderkohe kryetarja rrinte e menderosun nga deshtimet, kete vit rrin si i menderosun vet duke kerku lemoshe per nje shkaterrim 4 vjecar ndaj Shkodres...

Ju lutem me thoni nje arsye pse duhet te votohet Bardhi?

12 Komente

 1. S
  Sa shume budallenj ka ky vend

  Nje arsye eshte se shan edi ramen dhe mbron kriminelin sali,dhe arsyeja tjeter eshte i biri atij qe beri 2 prillin dhe shkodranet e dine me mire...

  1. R
   Raimond vlonjati

   Patjeter qe ka plot arsye pse duhet votuar ky Spahia. Kryesorja eshte se Shkodra eshte qyteti qe duket me mire i regulluar se cdo qytet tjeter, Ndaj Shkodranet duhet te votojne patjeter kete djale. Ndrsa ai Benet Beci i PS-se nuk duhet votuar, jo pse eshte i PS-se, por sepse Beci u tregua tamam i Pa-bese dhe me moral Tradhetari, c'ka eshte absolutisht vetia me e keqe qe mund te kete nje qenie njerezore. Benet Beci meriton vetem nje peshtyme ne surrat dhe azgje me teper.

   1. R
    Raimond kari me gunga

    O Raimond , e mori provimin motra ore ????

  2. K
   Kta jane Maskarenjet e Kryekurves se Kombit

   Te gjithe kta si ky kokBolja qe rrexoj Mbikaluesen ne Dalje te Shkodres ,se sdijne te bejne asgje dhe e kan mendjen ne cdo gjasme investim qe kan ba ne Shkoder me vjedh 1/2 e buxhetit ,me rrit Pasurine e vet ,sepse per Shkodren as i ha kurr ktyne Maskarenjeve te Kryemaskarait shurraqit qelbsit Komuniste ,kan qen dhe ja ne ato poste vetem me vjedh e ba pasuni .Kta i njeh tan Shkodra cfar maskarenjesh jane . Kta me ne kry kte Kryputane Komunisti qe turmave injorante ju duk si Demokrat nga pellitjet e tij histerike e maska Blu , jane Mallkimi i Shkodres ! Kta jane vet Dreci i Mallkum , qe ata qi i votojne jane i se njejtes far e djallit . _ Mos e votoni kte Maskara nqs doni qe Shkodra te ndryshoj e cilirohet nga pengmarrja e ksaj bande shkerdhatash ,qe shiten per Politikane por s'jan kurr te tille

   1. e
    eli-tiv

    ...nuk i njoh shkodranet sot...por duket qarte qe jane mesuar me pisllekun e tyre... ndjehen te kenaqur qe perdoren nga saliu....ska si te jete ndryshe...te permbytur edhe 5 here ne vit...ishin te kenaqur nga sajimet e saliut te henes blu..Shkodranet te pozicionuar keshtu nuk pengojne Shqiperine..e se kane penguar...pozioni i tyre eshte konpleks infrioriteti si shoqeri ..jo si histori... Mendoj qe fushata per ti bindur se do te ndryshojne Shkodren nuk funksionon..."aman na jepni mumdesine t'ju ndryshojme"....Duhet ata ta kerkojne pasterine e mireqenjen e ndyshimin...sepse eshte jetike....ndryshe te vazhdojne te rrine me sendyqet (karcellat) e gjyshit te xhozefines..e ne mykun e tyre..

    1. S
     Salkari

     Je komplet gabim ......pergjithesimi dhe paragjykimi jane karakteristikat e injorantit .......

     1. Z
      Zbuluesi

      Ky Spahia i ri jeton dhe përkëdhelet si një fëmijë , se janë borxhet që non grata Sali kërkon të lajë për të atin e tij Ali , i cili ishte dora e fortë e tij në Shkodër . Në momentin që po i delnin pislliqet sheshit Saliut dhe Aliut , mjeshtri i non gratës i gjeti vendin dhe kujton se pislliqet u mbuluan . Shkodranët e vjetër i dinë mirë këto punë . Kjo është me dy fjalë , pse Sala i bën nder të birit të Alisë , i cili i di mirë këto muhabete dhe i shkon mbas avazit , ndryshe shkon tek baba .

      1. P
       Pilo Lala

       Qyteti Shkodres eshte zaptuar nga malesore te dhunshem, qe e kane mbytur qytetarin Shkodran, i kane zaptuar toka, i vene gjoba bizneseve te tyre, i kercenojne me arme. Shkodra ka frike prej tyre. Ajo qe ka ndodhur ne 1997 ne Shkoder, nuk ka ndodhur as ne Tropoje. Te gjithe ata tregtare ju vune gjoba malsoret e ardhur. Pozicioni i Qytetit eshte qe ka vetem nje dalje, aty rrinin banditet, kapnin tregetaret, i grabisnin. Shkodra perjetoi terrorin me te madh qe ka njohur historia.

       1. 1
        1001

        Ky nuk qe ai qelbesira qe dogji shkollat ?? Dhe i biri i organizatorit te 2 prillit ?? Vrau me urdher te Saliut i jati i tij dhe ja faturoi krimin PS-se zgjohuni shkodran zgjohuni se lata nam ne gjum ...po ju mer per rota kari nje sharlatan si Bardh Spahia ......

        1. D
         Doda

         Ne Shkoder eshte mendimi tek e djathta se kete radhe do te humbim ndersa tek e majta eshte mendimi se nuk fitojne.Te majtet ne Shkoder nuk kane dale ne votojme sepse ka triumfuar mendimi se e djathta fiton por ne realitet e majta eshte shume dhe po te dalin ne votime jane fitues me 55 perqind

         1. Z
          Zot na fal cfare ke krijuar !Haxhijen

          Haxhije ! gabove qe ne fillim. " Shkodra eshte lene ne hije ka 80 Vjet". Ju ju ka pjerdh sala ne koke. Shkodra pa zhvillim industrial dhe kulturor pas viteve 46 deri 90. Erdhi Bisha dhe ju vuri festen sipas kokes. Ju degjeneroi si qytet. Oj Haxhije ! Meso me shume.

          1. S
           Svetllana

           Bardh Ali Spahia e ka te sigurte fitoren ne Shkoder-qendren e agjentures serbo-ruse ne Shqiperi.

           Lini një Përgjigje