Akuzat për të vëllain, Rama i përgjigjet Gaz Bardhit: Shpifje nga një çingije që hidhet nga prehri në prehër dhe spërdridhet

16 Prill 2024, 09:49Politika TEMA
Akuzat për të vëllain, Rama i përgjigjet Gaz Bardhit:

Kryeministri Edi Rama thotë se ministrat dhe ish-ministrat, të cilët kanë rënë në pranga, tanimë janë në hallin e tyre dhe se kanë mbaruar punë me politikën dhe publikun.

Rama shprehet ata janë arrestuar pas largimit prej tij nga qeveria. Sipas kreut të qeverisë, ndryshimet e vazhdueshme në kabinet janë kryer për të dhënë mesazhe të qarta.

“Unë jam shumë i vëmendshëm dhe kam bërë ndryshime të vazhdueshme në qeveri, iu kam dhënë mesazhet e mia shumë të qarta të gjithëve. Kam dhënë mesazhe të qarta edhe me lëvizjet e qeverisë, edhe me veprimet të tjera që jo gjithmonë kanë qenë të lidhura me çështje që kanë pasur të bëjnë me shqetësime të kësaj natyre dhe nga ana tjetër kemi vijuar të bëjmë reformim dhe ristrukturim dhe për këtë flasin shifrat” – tha Rama në një intervistë për Abc News.

Akuzat e Gazment Bardhit ndaj vëllait të tij, Rama i konsideroi shpifje.

“Çfarë mund të pritet tjetër, nga një çingije që hidhet nga prehri në prehër dhe spërdridhet për t’i dhënë kënaqësi padronit të radhës dhe për të marrë nga padroni i radhës pastaj atë vlerësimin e çingijes më të preferuar. Çfarë mund të bëjë tjetër, çfarë mund të presësh tjetër?” – tha ndër të tjera Rama. 

17 Komente

 1. s
  sofi

  bravooooooo Rama! E ke then me vend.

  1. L
   Luani

   Haaaaaaaaaa je i math..!!

   1. L
    Lëpirës

    Edhe ti, po të mesosh dhe shqip, do ishe lëpirës perfekt.

   2. Y
    Yp foltorja.yp nevojtorja.yp uturaku.

    GazI o rit cmimi I byces.

    1. c
     ca pret nga muxhahedin gazmendja si majmun

     cingiet e lagjes tabakeve,ku ka ka origjinen dhe jorida turkoshakja,te pakten te kenaqnin,kurse keta cingiet e saliut as dine te sperdridhen...

     1. E
      Ethem Lalaj-MallaKASTRIOTI

      GAZ ZIU..kërkon një karrige deputeti nga non grara,ndaj ulërin si ÇAKALL PYLLI. -Fain e ka DREJTËSIA QË NUK SHQYRTON DENINCIMIN E BËRË NGA OLSI RAMA NDAJ TË AKUZUARIT-SHPIFS..B..LËPIRS TË SB. -Gazi ZI duhej gjykuar për krijimin e bandës së PD në Elbaan..Si Shtet brënda Shtetit,ku nga furgoni Tij u nxorr Vrasësi TROPOJAN PAPLRKA për vrasjen e Dr.Xhuvanit. -Në këtë vënd..FATKEQSIA NR.1 ËSHTË SB DHE NR.2 ËSHTË DREJTËDIA E TREDHUR NGA SB 92.

      1. N
       NO PASION

       KRYEMINISTRI YNE KUJDES KUR ETIKETON ME FJALEN XHINGIJE KUR NUK JA DI KUPTIMIN...POR SIC DUKET I URREN NE KULM KOMUNITETIN ROM....GJITHSESI TY KE TE DREJTE QE PD ESHTE KTHYER NE NJE NGREHINE QESHARAKE ANTIAMERIKANE DHE KE GJETUR TERREN TE ARTE PER BATUTA E MEME..POR MOS HARRO SE EGZISTOJME DHE NE QE TE KEMI VOTUAR QE NGA KOHA E BASHKISE DHE NUK SUGJESTONOHEMI ME BATUTA ME XHINGIJE E KUMBULLA PAS SHPINE ....NE TE KEMI VOTUAR QE TE NA RRUASH KUMBULLAT DHE JO TE QAHESH SE TI VODHEN KUR ISHE NE GJUME.. DHE MOS ABUZO ME ATE QE NE E DIME SE NUK GJEJME DIKE ME TE MIRE SE TY QE TE RRUAJ KUMBULLAT....

       1. c
        cami i djegur

        Doja te sqaroja ty,Pasion.Cingijet kane qene gra te te gjiha rracave ,te bukura ,kengetare dhe valltare qe kenaqnin burrat e pasur ,me shperblim ,e qe u uleshin atyre ne preher.Prandaj mos u mundo te besh te diturin.

       2. s
        sopiqoti

        Gazmend Bardfhi "nje tigan i pakallaisur ku te tjeret ,,skuqin per ndigjuesit ,,,llafolloghite e shplara.

        1. t
         tetovari2

         Bë bukur dhe më kuptimplotë nuk bëhet!Bravo Z.E.Rama!

         1. L
          Luli

          Nur jeni popull europian, as ballkanik , por TRIBU. Bravo , je i moth, e pate si ja ktheu, e degjuat si ja dhjeu, e keshru me radhe. O milet i marre . Çdo dite po dalin fakte se JANE HAJDUTE. Dhe i gjati po mbron HAJDUTET E po VJEDH ME TA. Po çte hyn ne pune mor injorant nese ja dhjeu a ja pshurri . Ty po ta dhjet , popullit po ja dhjet, per kokerr te qefit te tij. Nese te kruhet bytha atehere po ngazellehu se mbase E KA TE MOTH , por jo se eshte i moth.

         2. Y
          Yxyxyx

          Megjithmend Gaz Bardhi eshte "ÇINGIJE" nga ato qe thote Noli.

          1. T
           Tersi

           Jo z.kryeministër! Ata ministra,deputet, kryetar bashkie, drejtora, dhe çfardolllosoj llagapi paçin dyerve të prokurorise dhe gjykatave nuk janë në "hall të tyre" siç do të thoni ju por janë rehatuar e majmur aq shumë me miljonat e vjedhura sa që as u rruhet fare se çfarë thotë prokurori e gjykatësi,as për pranga dhe as për burg përsa kohë pasuria e vjedhur nga taksat nuk u sekuestrohet dhe të kthehet në buxhetin e shtetit!. Ju nuk mund të mbuloni gjith kasapanën mbi pasurit publike me kodoshlliqe të tilla se ja unë i hoqa nga postet dhe ofiqet dhe i lava duart..i lashë në hallin që i zuri të shkretët!. Nuk mund ta lahësh buthën me shurrë!. Ahmetaj, koka, beqja ballukja me gjithë bandat e tyre të mbasbythës të të kthejnë ty dhe qeverisë paratë tona! Gjeji ku i kanë çuar dhe ktheja popullit!. Nuk duam burg - burdello por duam paratë e taksave tona!.

           1. D
            Dridhe e perdridhe brenda e ke.

            Edhe ti Ramut nuk i ke lene gje mangut, sa here je hedhur si cingije ne preherin e Metes aq te mira t'u befshin.

            1. Z
             Zyko

             Leri llafet lart e poshte gjatovine e zgerdallosur por shko jep llogari ne parlament per hajduterine tende, ministrave te tu dhe vellait tend. Propagandes tende i erdhi fundi. Je bere me i neveritshem se Berisha.

             Lini një Përgjigje