Habit Ilir Meta: Gjatë fushatës më kanë rrëmbyer djalin 17 vjeç, në Fier i ranë çunit me lopata në kurriz

16 Prill 2024, 09:02Politika TEMA
Habit Ilir Meta: Gjatë fushatës më kanë rrëmbyer djalin

Ilir Meta ka folur dje lidhur me mandatet e fituara me “gjak dhe sakrifica” siç e ka quajtur ai.

Meta ka rrëfyer se gjatë fushatës i kanë rrëmbyer dhe dhunuar djalin 17-vjeçar në Berat dhe Fier.

Sipas tij në Fier djali është dhunuar me lopata në kurriz, ndërsa në Berat djali është rrëmbyer nga bandat e këtij qyteti.

Meta: Vajta në Lezhë dhe më ndiqnin bandita, në Berat më rrëmbyen çunin 17 vjeç, ma rrëmbyen bandat e Beratit, u shkova atje në fole ku e kishin ata dhe e liruan.

Vajta në Fier i ranë çunit 17 vjeç me lopatë në kurriz ata. Ato mandate u morën me gjak dhe me sakrifica.

Fevziu: Dhe ju ja dhuruat Edi Ramës

Meta: Jo ja dhuruan ata jo unë.

7 Komente

 1. r
  rezari

  Shef endra me sy hapur kur hypen maje hekurit dhe I tregon ne studio.Plehra kemi pas dhe kemi ne krye te shtetit

  1. Z
   Zot fali !!!!!!!!!!!!!

   Rrodhi dhe Likja me keq se Lexhenda !!!!!!!!!!!

   1. V
    Velo

    Neser do thote se i rrembyen Moniken, e mbajten nje nate dhe pastaj ia kthyen prape..... Genjeshtar! I paskan rrembyer djalin dhe ky e deklaron pas tre viteve!!??

    1. O
     O ilir o spiun,o ilir o spiun

     moniken ja rrembeu fatosi dhe harroi breket ne makine

     1. A
      Albina

      Ti mbase tallesh, por Monikën ja kanë rrëmbyer vërtet...... . Plus që disa herë ajo ka ikur vetë, dhe ka dalë në çetë.

     2. I
      Inxhinier nafte Fier

      Gënjeshtra nga një flliqësirë, shpifarak. Unë jam nga Fieri dhe kurrë nuk kam dëgjuar për këtë rast. Gënjeshtra, gënjeshtra, gënjeshtra. Asnjë nuk të beson për këtë. Edhe një herë je njeri i shpifur ti dhe gjithë familja jote.

      1. E
       Elona

       Rradhes tjeter e ka ftuar Cani ne emision me Lek Plepin,Ujkun e cerikut ,Ujkun e vlores etc…. Tufes me budallenj ju shtua dhe ujku i skraparit Ilir rrobqiri

       Lini një Përgjigje