Arben Meçe: S’ka asnjë provë se Rama ka lobuar në dëm të opozitës

25 Janar 2023, 22:00Politika TEMA

Arben Meçe: S’ka asnjë provë se Rama ka lobuar në

Analisti Arben Meçe thotë se deri më tani, nuk ka prova që e implikojnë kryeministrin Edi Rama, për lobime në dëm të opozitës.

Meçe u shpreh se fakt është që Lulzim Basha u financua me paratë e rusëve.

“Nuk ka lobim në dëm të opozitës shqiptare. Ka informacion mbi një financim rus ndaj një partie, kjo është tjetër gjë. Lobimi në dëm të një partie opozitare, është një tjetër gjë. Mos i ngatërroni gjërat.

Nëse ajo pagesë që është bërë nga burimet ruse, cënon një parti këtu, ajo parti duhet të mbajë përgjegjësi. Është fakt që Muzini ka financuar me burime ruse partinë e Bashës. Ta përgënjeshtrojë këtë fakt”, theksoi ai.

6 Komente

 1. B
  Beni beni te qifte qeni

  Po jo bre Beni,. Po çar thua o te qifte gomari? Nuk e ben Edi i Kiços ate bre Beni. Eshte çuni i teta Netkes ay. Zben nga keto gjera. Eshte i nderçme.

  1. D
   Denis

   Ky Arben Mece eshte ka nje firm ndertimi. Dhe eshte miku i Rames. Dhe merr leje ndertimi te ndertoje ku i don qejfi. Dhe i ngren katet si ti doje qejfi.Prandaj eshte kaq bythlepires ndaj Rames dhe terbohet keq nese dikush fol kundra tij.

   1. s
    shqip

    eshte fatkeqsi qe bajgat kane goje.nuk e di nese mund te kete ne glob injorant me te madh.

    1. a
     asrtiti

     nuk ka prova qe rama ka lobuar ne dem te opozites sotme .por ka prova qe opozita ka lobuar ne dem te opozites . mjafton te kujtojme se ckane thene per njeri tjetrin saliu dhe iliri dhe gjithcka eshte e panevojshme per tu lobuar por ka mundesi qe te jete e kunderta qe opozita me endren e cmendur per te ardhur ne pushtet edhe pse me duar te pista te kete lobuar hapur dhe ne fshehtesi kunder pozites .per kete provat jane pafund

     1. a
      astrit

      Na mbyten idjotet qe fitojne para vetem se dine te lepijne çdo bythe qe ju jep para!

      1. a
       asrtiti

       ai qe lepin beshtymen qe i ka dhene tjetrit mund te lepije gjithcka.jo te gjithe thone te verteta dhe jo te gjithe i kujtojne ato per para .nuk jane idiote ata qe tregojne kush i ka duart e pista .lepires eshte ai qe mundohet te zezen ta beje te bardhe.

       Lini një Përgjigje