Fjalimi i Ramës në KiE, Balla dhe Shehu përplasen në Kuvend: Po si nuk ke turp? Shko zgjo nga gjumi Berishën të vijë e të japë llogari

20 Tetor 2022, 10:41Politika TEMA

Fjalimi i Ramës në KiE, Balla dhe Shehu përplasen në Kuvend:

Ka nisur me debate seanca plenare, ku deputeti i PD, Tritan Shehu është përplasur me kreun e grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Shehu komentoi në parlament fjalimin e kjryeministrit Edi Rama në KiE për raportin e Dick Marty, duke thënë se ai fjalim e dëmtoi më shumë Kosovën.

Pjesë nga debati :

Tritan Shehu: Fjalim pocaqi i kryeministrit në Këshillin e Europës, i cili më shumë dëmtoi Kosovën dhe proceset e saj të anëtarësimit. Pa goditur gjenocidin serb në Kosovë çdo veprim tjetër është i kotë.

Taulant Balla: Kush është fjalimi Pocaqi? Të ç’bëjmë atë që keni bërë ju me në krye Sali Berishën? Të pastrojmë imazhin e copëtuar të Shqipërisë se në xhepat tuaj kanë hyrë rublat ruse që në 2008. Është faji juaj që kur u depozitua rezolutën mbi të cilën lindi rezoluta e Dick Marty dhe e miratuat në OKB. Turp nuk keni?! Si keni guxim?!

Si ka mundësi që merrni guximin të bëni këtë kur duhet të kërkoni falje? Është fakt që PD në pushtet bashkë me LSI e Ilir Metës në koalicion, në vitin 2011, 4 ditë pasi vratë popullin opozitar në shesh, vratë një rezolutë.

E turpshme. Thirre, shko zgjoje nga gjumi, të vijë këtu e të japë llogari se si një rezolutë të inicuar në Moskë, PD, qeveria shqiptare e drejtuar nga PD as nuk e ka kundërshtuar. Përkundrazi, për turpin tuaj historik e keni votuar.

Dua t’ju them që Kuvendi është investuar në një prej dokumenteve më të rëndësishëm dhe gjej rastin të falenderoj kolegët e PD që e mbështeten dhe ti bëj apel të gjithëve që në të gjitha delegacionet parlamentare.

Fjalimi i Ramës ishte gjëja e duhur në vendin e duhur se Shqipëria nuk është më vend i dorës së dytë. Të fokusohemi tek rezoluta që kemi miratuar në Kuvendin e Shqipërisë. Mirëpres dhe angazhimin e kolegëve të opozitës.

15 Komente

 1. G
  GEZUAR BAFTJAR

  RRASINI NJE TUFE ME PRESH NE BYTHE KETIJ SE TANI I ESHRE HAPUR SHUME.

  1. G
   GEZUAR BAFTJAR

   RRASINI NJE TUFE ME PRESH NE BYTHE KETIJ SE TANI I ESHRE HAPUR SHUME.

   1. G
    GEZUAR BAFTJAR

    RRASINI NJE TUFE ME PRESH NE BYTHE KETIJ SE TANI I ESHRE HAPUR SHUME.

    1. G
     GEZUAR BAFTJAR

     RRASINI NJE TUFE ME PRESH NE BYTHE KETIJ SE TANI I ESHRE HAPUR SHUME.

     1. G
      GEZUAR BAFTJAR

      RRASINI NJE TUFE ME PRESH NE BYTHE KETIJ SE TANI I ESHRE HAPUR SHUME.

      1. G
       GEZUAR BAFTJAR

       RRASINI NJE TUFE ME PRESH NE BYTHE KETIJ SE TANI I ESHRE HAPUR SHUME.

       1. k
        keli

        Te zgjohet berisha e te japi llogari qe firmosi ate ropqirllek

        1. t
         tiku

         po Saliu ca ben apo po fle me putinin ne nje kravat o shehu tqifsha ropt

         1. p
          petrit

          kar muti.o shehu ca karin po thu por shko dhe sill ate babin tend saliun t jap llogari

          1. f
           flori

           ai ka ra ne gjume prej vitesh , tani ben sikur eshte zgjuar po prap sonambul eshte ahahah

           1. l
            lodi

            keta sikur jane serb m vlla

            1. A
             Alban

             Foli tan shehu i KQ te ppsh, kesaj i thon futja pordh e gri sallate.

             1. L
              Luan

              Tritan Kari harroi qe ishte berisha aq qe e ka firmos raportin. Ste ve faj je i vjeter

              1. b
               beni

               ky tan shehu nuk eshte me rob tamam po eshte kthyer ne zarin e saliut

               1. a
                ani

                bravo ktheja ketij pseudoktorit se ben si i keq

                Lini një Përgjigje