Albana Vokshi: Edi Rama ka filluar ta ndjejë rrezikun, ka frikë nga ne

19 Tetor 2022, 20:21Politika TEMA

Albana Vokshi: Edi Rama ka filluar ta ndjejë rrezikun, ka frikë nga ne

Anëtarja e Komisionit të Rithemelimit, Albana Vokshi e ftuar në studion e “Radari Informativ” në Abc me gazetaren Juli Xhokaxhi shprehu dëshirën që PD të jetë e bashkuar dhe të dalë me një kandidat në zgjedhjet lokale të 2023.

Vokshi: Vullneti është që ne të jemi bashkë. Shpresoj shumë që kjo të arrihet. Nuk kemi çfarë të negociojmë sepse nuk negociohen parimet. Nëse të gjithë jemi për interes të demokratëve, atëherë të jemi të gjithë bashkë. Çfarë do negociojmë parimet? Parimi kryesor është vota. Le t’ia lëmë votës.

Për sa i përket primareve, Vokshi deklaroi se mjeti i vetëm është vota. Nuk ka arsye për të qenë skeptikë sepse nuk do jetë vendim i Berishës apo Alibeajt, sipas saj, por do jenë anëtarët dhe simpatizantët ata që do përcaktojnë.

Vokshi: Për sa kohë nuk do jetë vendim i forumeve drejtuese atëherë le t’ia lëmë votuesve. Të gjithë duhet të jenë të përfshirë, është e hapur. Të ulemi dhe të flasim. Si do hyhet në primare, cilët janë kandidatët që do hyjnë në primare. Primaret janë përbashkuese.

Kryetarja e LDGSH-së sqaroi edhe si do njihen simpatizantët të cilët do votojnë në primare. Ajo pranoi edhe riskun që ekziston, por PD kur guxon fiton.

Vokshi: Duhet të dalim përtej mureve të anëtarësisë. Ai që mund të jetë i mirë për anëtarësinë mund të mos jetë i mirë për votuesit. Të gjithë mund të regjistrohen si simpatizantë. Nëse nuk e duan Edi Ramën janë të mirëpritur të vijë të regjistrohen.  Do kalojnë në kryesi kandidaturat, do ketë një lloj seleksionimi nga ana e kryesisë. Regjistrimi u vendos që të bëhet tek seksioni dhe grup seksioni sipas neneve të Kushtetutës.

Vokshi tha se do merren parasysh si sondazhe ashtu dhe sugjerimet për të përcaktuar se kush do jetë kandidati më i mirë. Sa i përket nisjes së fushatës nga ana e PS-së, Vokshi tha se sistemi i patronazhimit nuk ka pushuar asnjëherë.

Voshi: Ka vijuar të furnizohet. Nëse ka një gjë që Rama nuk ka reshtur është furnizimi i sistemit të patronazhimit. E sheh rrezikun, e shikon se PD është më e organizuar dhe më e fortë. Edi Rama e ndjen që ne si PD kemi lëvizur dhe jemi të gatshëm për të hyrë nëpërmjet primareve me kandidatët më të mirë fitues për bashkitë. Rama ka vetëm një seri bajat dhe të përsëritur të premtimeve të pambajtura më parë.

Në fund Vokshi tha se pavarësisht se PD nuk e ka organizuar protestën e pedagogëve, ajo e mbështet pasi sipas tyre është protesta e dinjitetit.

22 Komente

 1. H
  Hypesi I cmendur

  pirdh pirdh,kjo mendje ju genjen juve rospijet e sali gerdecit

  1. Z
   Zagali

   Opo kjo Albana ka qene e bukur si bora,pse eshte shemtuar kaq kjo, e ka surratin si bretkose.? Tutje dreq se na e shpife.

   1. M
    Mirjan saramati

    Po si Mund te ket njeriu frik nga njerzit qe kan me shum se 10 vjet qe kan ngordhur

   2. t
    tata luigji

    Kjo e paska mbaru grafiaton ne fytyre,sa e frikeshme eshte bere kjo!!! kesaj duhet te ja japesh fitore. ne tovoline, tha njeri qe e kishte fuck e kishte ducin me 20 kg lesh, i kishte thene pse nuk e rruan jo se do hap vende pune, pune kurvash si gjith PD

    1. V
     Vranakonti

     E shkreta ti moj Albana Vokshi.Te genjen mendja moj lumadhe se na e paska zene frika Edi Ramen. Si dhe pse e ka zene frika Ramen sepse ju jini bere si ato dhit e hazdisra,nje parti me tre parti brenda? Nje e Saliut nje e Alibeut dhe nje tjeter qe nuk dihet se e kujt eshte. Me kete gjendje mjerane do t'a mundeni Edi Ramen ju? Pika qe nuk ju bje dhe mortja qe nuk ju ha.

    2. T
     Tani

     Berisha krijoi Qeveri motrash

     1. T
      Tropojani

      Edi Rama eshte( luan ) e ju jeni ( minj) do na i rruani te gjithe sa jeni Non Grata ,Ilir Meta Metaj ,Lul Basha ,Alibeaj ,Bardhi ,Mediu ,Duka ,Shehi ,Ndoka ,si dhe do na hani ( munë ) pa perlashtruar Qin Peka ,Koka ,Vasili ,Zheji ,Lubonja ,Bushsti ,Meço ,Grigare Suma, te na falin ata ato qe nuk me kujtohen emrat e mbierat ,edhe nje here , tna i rruani e na i hengesh mun ,

      1. P
       Pd i doli pronari,plaku matuf kriminel

       Me pamjen qe ke ti si thithe lope tremb vetem kalamanjt e lagjes.

       1. 1
        19

        Hahahaahhaah frike nga buz pidhat .ik moj delirante .familje kurvash qe me bije vokshin.e kan qi gjithe antaret e partise komuniste me ne krye jugosllavet tempo me shok.

        1. P
         Prostituta Kombetare Sali

         Albana Vokshi Vjollca Vokshi Gjallica Sudja Argita Lirija Karmina Çiljeta Xikja YJE te Pashuar!

         1. S
          Sara

          vallaj e frikshme je...

          1. B
           Bardha

           Kam ndigjua se ne muajt e fundit ashte rrite shume ne prapanica dhe kjo po pordhi bane kerdine,prandaj kujdes se kete force e rritje te bythve e ka nga shpellaku i karaxhixhit qe te kalle tmerrin

           1. j
            jeni bo shume KAFSHUSE ju Kurvat e PD-s

            si mos me u tremb I Gjati kur shef ato dhmebet tuj ,ate gojen tuj ,ate egersin tuj e tuj tuj tuj

            1. S
             Sali pordha

             Ka shume fryke nga ty edi po moj po se ti je shume e zonja edhe nga grida frike ka pirdh pirdh se lirohesh.

             1. S
              Sali pordha

              Ka shume fryke nga ty edi po moj po se ti je shume e zonja edhe nga grida frike ka pirdh pirdh se lirohesh.

              1. L
               LILI

               O SHEMTIRE E SAJUARE O DASHNORE E SALI PLAKUT I RROFSH BOLET EDI RAMES O RROSPI E KOSOVES EDI RAMA KA 100 VJET YMER PREJ TEJE DHE SHOKEVE TE TU MOI PUTANE QE E FELLIQ ATGE PALAMENT YYY SHEMTARAQE

               1. G
                Grida

                O Zot, sa kurajo ka kjo grua qe guxon e del me ate fytyre, bravo i qofte !

                1. B
                 Bubuzhel Berati i punesuari i nongrates Berrishes

                 Kjo eshte fraze qe perdoret nga te gjithe te foltore,-nevojtores kur behet shabllone behet même qesharake Rama jo qe nuk ka frike por do beje nje tjeter fitore spektakulare ju pergatituni te kendoni rreftenin e kenges na vodhi zgjedhjet,masaker elektorale per te mbajtur gjalle pleqte e vendit

                 1. H
                  Himarioti

                  Wow, po kjo trularaska, nga doli tani? Gratë shqipfolëse më histerike janë grumbulluar tek salafistët e SHQUP-it

                  1. P
                   Plaku nga Qesaraku

                   Pirth o Prift ne Prill. Albana (Pamela), po e the kete fraze 10 here rrjesht me shpejtesi dhe pa gabime, atehere ju do te fitoni, jam i sigurt, qe heren e dyte te shqiptimit te kesaj fraze do gabosh, keshtu qe s’do fitoni, dhe nuk trembet njeri nga Ju. Jeni gaz i botes, kujdes se doli vetem Berisha, shko shoqerohe se ka frike ai. Vetem kur eshte me Ty ai merr force e nuk permbahet. Ypp xhixhi.

                   1. T
                    Tropojani nga Malesia e Gjakoves

                    Vokshi thote qe Rama e ka frike , se kjo ka bere shume nderhyrje dhe eshte rinovuar . Jo vetm Rama po dhe une qe jam plak , kam frike nga surrati kesaj mushkes . Kur e shikoj ne tv te kall daten me silueten e saj .

                    1. g
                     goja e ksaj e ? ja gelltit me gjith bole Ramos

                     e ka te modhe vallahi me strehu mrena te gjthe Topin -Tyten e Gjate me gjithe rrota

                     Lini një Përgjigje