‘Do vij vetë me ekskavator’, Rama i përgjigjet fermerit në Dropull

19 Tetor 2022, 17:56Politika TEMA

‘Do vij vetë me ekskavator’, Rama i përgjigjet fermerit

Kryeministri Edi Rama ishte pasditen e së mërkurës në Dropull ku zhvilloi një takim me fermerë të zonës.

Njëri nga fermerët i parashtroi kryeministrit dy kërkesa; një pikë grumbullimi dhe një ekskavator, duke shtuar se Dropulli duhet të jetë bashkia e vetme në republikë që nuk e ka një mjet të tillë.

Rama premtoi se ekskavatorin do ta sjellë vetë në fshat para Vitit të Ri, ndërsa theksoi se asnjë kryetar bashkie nuk ka për të kandiduar pa hapur rrugën përmes pikës së grumbullimit.

“Ja ku po e them këtu para kryetarit të bashkisë; nuk ka për të kandiduar asnjë kryetar bashkie pa hapur këtë rrugë përmes pikës së grumbullimit. Ekskavatorin do ta sjell unë para Vitit të Ri, do vij vetë me ekskavator këtu. Është një histori e vjetër, s’e di si ka ndodhur. Do e sjellim patjetër, ka marrë fund kjo punë”, u përgjigj Rama.

Kryeministri lëshoi kritika ndaj IKMT, që sipas tij po shkon nëpër fshatra vetëm për të plotësuar letrat.

“Kush ngul hu për të ndërtuar një stan edhe pa leje, duhet ta paguajmë që të vazhdojë ta ngulë jo ta dënojmë”, tha kryeministri.34 Komente

 1. A
  Andi

  Per fermeret je nje ndihme shume e madhe

  1. O
   Ori

   Mbeshtetja juaj i ka lehtesuar fermeret

   1. D
    Doni

    Sa shume i ka mbeshtet Rama kta fermeret

    1. E
     Ersi

     Super shume i ka ndihmu qeveria fermeret per cdo gje

     1. E
      Eda

      Per fermeret sigurisht qe ke qen ndihmes e madhe

      1. E
       Elia

       Sidomos per fermeret keni qen ndihme aq e madhe sa ska

       1. J
        Jorgo

        ore per eskavatorin thua ti? po ka marre fund kjo pune , edhe Zaho ke shpjia i ka nja 3-4..... njerin do jua sjelle babi i vet dhurate per Vit te Ri te lozni dhe ju si Zaho

        1. M
         Marjano

         Mbeshtetja e duhur ndaj fermereve

         1. E
          Erjon

          Vemendja e duhur ndaj bujqesise nga ana juaj

          1. M
           Mirenjohes per ju zoti KM flm

           Asnji me pare ne kto 31 -qeneri e shkerdhatash Politike qe dinin vetem me vjedh Shqiperine e ndertu Vila per familjet e veta nuk i kthehu syt nga Fermeret ejome te na ndihmonte si beri kjo Qeverri . Nuk jam aspak i PS-se por per ato qe ben i duhet njohur dhe falenderuar sepse jemi njerez jo kafshe - maloqis

           1. M
            Meri

            Fermeret kane perfituar shume nga keto paketa ndihmuese

            1. K
             Klea

             Mbeshtetje shume e madhe nga ana juaj

             1. M
              Mal Cori

              Po shko moj ta koft thiu nanën ! Dole nga psikiatria ti dhe po shkruan 20 komente me emra të ndryshëm.....

              1. C
               Caf Susta

               O Mal Lesh Curri, po mos mbaj derra o burr ne shpi se ta koftin nanen e çar ke mren!

             2. O
              Olsa

              Rama gjithmone ka ber pune te mira

              1. E
               Endri

               Musolini qe premtonte nje fermeri se ne kohen e te korrurave do ta ndihmonte dhe shkon (eshte ne foto) te korr grurin me draper ne dore...lol....

               1. T
                Toni

                Bujqesia ne vend eshte zhvilluar shume

                1. E
                 Edi

                 Hahaha i ka ca te forta

                 1. Z
                  Zyber Hima

                  Tregon mbeshtetjen qe jeni i gatshem te ofroni

                  1. A
                   Alban

                   Kur e thote rama e ben dhe nese behet fjale per nje gje te vogel.

                   1. L
                    Luan

                    Do behet edhe tek ju e mundur kjo gje sic eshte bere ne gjithe republiken e shqiperise

                    1. E
                     Eni

                     Te ruajt zoti oEdi Rama

                     1. b
                      beni

                      hahaha ky eshte kryeministri yne

                      1. a
                       ardi

                       sa popullor eshte zoti rama

                       1. B
                        Bardha

                        O ziu Endri ,ky nuk ashte Musolini qe premton,por ti je nje pjelle e shpellave qe tentuan te promovojne fashizmin ne Shqiperi ne vitet 2022,qelbesirat kurre populli shqiptare nuk ka me i pranua

                        1. E
                         Endri

                         Ashtu eshte ne qender... ne periferi e fshatra jane te mjere si ne kohen e Enverit....ti je nga "heroinat e Rames" tipi i Spiropalit me "mikrofon " ne goje.

                         1. S
                          Saliani

                          Lere Spiropalin se nuk e arrin dot, ke Grifsha Sumen per kollaj fare!

                        2. N
                         Nardi

                         Ju falenderojme per thjeshtesin tuaj

                         1. A
                          Arian

                          Kryeministri i gjith shqiperise

                          1. E
                           Enri

                           Ju mbaheni dhe per fjalen e dhene z.rama

                           1. D
                            Dani USA

                            Nuk zhvilloet ekonomia e nje shteti duke bredhur ne cdo cep te Shqiperis ke ministrat per ate pune kurse ti me qeverine je per te vendosur drejtesin qe gjykatsit te te zbatoin ligjet qe bene parlamenti dhe gjykatsit te mos kene frik nga kercenimet e talebaneve jepu mbrojtje dhe shkarko kure theme shkarkoi kuptohe parlamenti dhe jo ti,po nuk bere kete kote e ke qe lodhesh duke bredhur po te zbatoht ligji per te gjithe perfshire dhe ty nuke ka zhvillim,qe ta dish mire ti vendin e zhvillone biznesi po biznsmeni do garanci per kapitlin qe investon kete e di mire ti dhe qe te behen keto vendos dretesi pa kete ske per te patur sukses brithe sa te duash,bredhia ne ate menyre te jep vetem vota asgje tjeter,me respekt Dani USA.

                            1. O
                             Orion 99999

                             Bujqesia po merr vemendjen e duhur ne vendin tone

                             1. F
                              FCB

                              Faleminderit zoti Kryeminister , ne sajin tuaj cdo familje ne fshat ka Eskavator dhe Traktor per te punuar arat.

                              1. A
                               Alban

                               Vari leshin. Vete ne Dropull te fshatar qe marrin lek dhe nga greku dhe nga shqiptar. Se qingji i mire pi dy nena. Fermeri shqiptar sot po lengon, sepse merr toke me qera e punon, i sherben dhe kur vjen puna leket e subvencioneve i merr pronari i tokes qe rri ne Tirane. Jo fshatari qe e punon e qe ka investuar ne toke. Edhe ti qe bene 700 komente pro - Rames, nese s'je Rama vet ose Fuga, shko pirdhu.

                               Lini një Përgjigje