“Krenar që ka qenë ‘shiks’ i kohës së zezë të 97-ës”- Rama i përgjigjet pedagogut: S’ka asnjë shans të merret seriozisht në kërkesat e tij fyese për këtë situatë lufte

19 Tetor 2022, 18:16Politika TEMA

“Krenar që ka qenë ‘shiks’ i kohës së

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me protestën e pedagogëve, ndërsa i referohet kreut të Sindikastës së Pedagogëve, Aleksandër Kovaçi si shiks i kohës së zezë të 1997.

Me anë të një postimi në Twitter, kryeministri Rama shkruan se Kovaçi është i maskuar si sindikalist dhe nuk ka asnjë shans që të merret seriozisht në kërkesat e tij fyese për këtë situatë lufte.

“Krenar që ka qenë shiks i kohës së zezë të 97-ës le të jetë sa të dojë, po një shiks i maskuar si sindikalist për të importuar zullumin e nongratave e të rublave në hapësirën universitare, s’ka asnjë shans të merret seriozisht në kërkesat e tij fyese për këtë situatë lufte!”, shkruan Rama.

Më herët Kovaçi në një intervistë për News24 u shpreh se e ka për nder që ka punuar në atë institucion, SHIK-un e dikurshëm, duke theksuar se “kam kontribuuar për atë institucion për një periudhë më shumë se 2-vjeçare dhe kam punuar për atë kryeministër dhe ka marrë shpërblim ai departament për punën e shkëlqyer nga Rama. E quaj për nder që kam punuar në një institucion serioz dhe shpresoj që të jetë dhe sot një institucion serioz.

55 Komente

 1. P
  Perikli

  Ske faj or lum miku se kur ben 20 mln euro nje kilometer, dhe kur i jep vilma nushit 460 milion euro check mjeksor qe avulloi ne ajer, dhe bja 500 milion te tjera per inceneratore qe nuk jane, ske me per rrogat e njerzvr. Ku ti kesh o Ram

  1. K
   Kta Kafshe Maloke s'behen njerez

   Perikli , diskutohet si Njeri ,si Qytetare ,jo si Militatn pa tru por si nji koke mbush me Mut shpellari

   1. b
    ben.

    Ore me kete ramen. Ra termeti Pastaj covidi Pastaj lufta ne ukraine Me kete vetem lufte dhe fatkeqesi ka, sikur te provonim ta conim ne surel se mbase bie edhe shqiperia dhe bota ne qetesi. Se ka kaq vjet qe na cau carin ,lufte lufte lufte.

    1. N
     Naim Frasheri

     Ben, Ti flet sikur e ke Mren

     1. P
      Perikli Hamuti saleh

      ben Laden from Shpella Vicidol ; je thjeshte nji rrot kari qe me Shoqerin Njerezore nuk te lidh asgje .Qendro aty brenda shpelles sepse keshtu i sherben Botes

    2. S
     Sqepari

     Ju mender pedegoge, Dr shkencash kalibri Mziut dhe Kokemadhit, sherbetore te ndyte te nongrates, u shofshi!

     1. G
      Gjergji Simaku

      Ata qe permend ti kemi len ty ti gdhendesh o sqepo. Ha pershesh se je ne rregull. Fli mbi mut se te mban ngrohte ne kete dimer te ftote qe vjen. I kursen KM potures ca energji.

     2. T
      Tropojani

      Na hengsh carin or pederi Perikli

      1. B
       Bobi

       Po ti mire zoti Perikli a ke patur ndonje femije qe ti kete dhene mesim ky plehu Sander Kovaçi qe flet me kaq superlativa per te?! Pervecse i detyronte studentet te shkonin per kurse tek akademia e se shoqes, tallej dhe fyente studentet per perkatesine krahinore etj. Ky eshte nje plehre qe nuk ka hallin e pages por ka hallin e nongrates. Prandaj o zoti Perikli kthjellohu pak dhe mos ti zeje syte politika. Do zoti tallet edhe me femijet tuaj ky Sander Mafishja meqe e paske per zemer se paguhet pak.

       1. m
        mirel

        Perikli, ke shume te drejte...dhe ta mendosh psh sa per krahasim sa lire e ka bere Salikadavra tunelin e Kalimashit, vetem 700 milion Euro dhe hopa 220 milion te tjera te cica.

        1. a
         am

         O perigli. Kur vjen e keqja ne dere s’ke ci ben por me mire ky qe vret mendjen si ti kalojme keto hatara se sa ai qe hatarat i prodhonte vete, si pershembull ajo hataja e 97es, nuk e di a kupton zotrote?!

         1. P
          Pero Klithani

          Klito Periodian , tëndja torua aks më e zgjuar viriu pas , vardisniu po i'a pikase mbudhës të krys tât ku i ka lypua ti xhentil më ndyrshe , e , nëse , mbase , e , po i gjete ato lëpushkat e do kesh e do mbahesh mend zi zjë Vvilliuhelm Dell e bën sadakaka në milet të vojtun . Opo ti kini kaq të molepsura trarët e binasë e përsërisni si laraska në korr të njëjtën parrugllë kolektivish....nj..i..nç apo kaq një centimetër rrugë djegës përvëlues e tak dali e tak della të programuar si algoritëm i roitur gryksa e çyrykë ini ju ? Mbase do pyetur andej nga Çorogjafa si t'o bëjmë me trofat që t'ju a shtrojmë apo doni mish keci më mirë .To u tollim e noi petkë Pero .

         2. M
          Mirditori

          Ky Kovaçi edhe ne surrat ngjan me qoftelargun Gazidede dhe non graten Salush dhe e bén belik qe éshté kovaç né politike . Ky éshté ushtar i bindur i Saliut , ne lufte kundér SH.B.A-ve .

          1. E
           Eno

           Keto pedagoget sot nuk bejne mesim fare dhe kerkojne rritje rroge asnje lek mos ju jep o Rama

           1. S
            Shkullaku Uturaku

            U ke mbajt pishtarin ti mo?? Apo u ke pa tavanin e zires mo?? Te tjerst i kspto vet mqs ke kaptin....

           2. L
            Lini

            Kerkesat e tyre jane kot ne kete lloj krize qe jemi

            1. E
             Endri

             Po vetem ka dale ky shiksi?!Apo me qindra petagoge te tjere? Te gjithe shiksa jane?! Zoti KM ju, do u kish ziki Goebelsi.

             1. D
              Dakord

              Endri do ta shohim sa do zgjase greva tani qe e moren vesh ata qindrat se kush po i terheq nga hundet. Jane zanatçinj keta shiksat e gazidedes o zoteri. Jane dhe marifetçinj. Ky Kovaçi do kete gisht ne ndonje vrasje qe ja di sali krimineli patjeter

              1. S
               Shkullaku Uturaku

               Po KM na boni president nje spiun sigurimi si Agushi i Cepanit dhe tani na ca trapin.

              2. S
               Shikas i Gazidedes

               Pse mos te jesh krenare vrave, vodhe , dogje , shkaterove ushtine, policin , biznesin , stabilitetin dhe sot i maskuar si sindikalist i familjes kriminale Berrisha kerkone prap destabilizim Deri sa ligji vepron duke denuar ate qe posedon nje kallashnikov dhe jo ate qe urrdheroje hapjen e depove normale qe duhet te jesh krenar kur ligji nuk veprone .Ka ardhur koha ta nxjeresh koken si shikas i Gazidedes dhe sherbetor i rublave Ruse por diferenca eshte sot shikohesh si dele e zeze kurkush nuk te beson

               1. E
                Ela

                Petagoget te kerkojn rritje rroge kur te bejn punen e tyre sic duhet

                1. K
                 Klea

                 Te vazhdojne protestat ata se per msim su intereson shum

                 1. B
                  Beni

                  Edhe Putini e ndien veten krenan si puna e Saliut dhe jotja

                  1. E
                   Elsa

                   Kta petagoget nuk meritojne asgje

                   1. H
                    Hazbiu

                    Meritojn me te çi mamken ty kur tu lutesh...

                   2. R
                    Reda

                    Ca ishte ajo protest palidhje ca kerkojn rritje rroge kur nuk bejn punen ashtu sic duhet

                    1. s
                     shikas i kohes pordhes

                     Mire ta bejne o Rama rrushi.Sali buca na hoqi me lopate ne shikasve si ne 92-shin ashtu dhe ne 2004-tren.qe iqift kina dhe india rracen e qelbur serbe,kurse ti i mbajte te gjithe ne pune dhe tani po ta rrasin sa krahu

                     1. k
                      ktyre shiksave e petagogeve i duhet qi grat e ci m

                      shkerdhajani grat dhe mikeshat shkerdhatave dhe rrasini nooj plum bythes kte mertojne bijt e kurves esadiste

                      1. M
                       Martini

                       Japin deklarata te tilla vetem per te qene pak ne vemendje

                       1. M
                        Miri

                        Keta lloj pedagogesh jane turp per vendin

                        1. K
                         Klea

                         Pedagoget te fillpjne te bejne mesimin jo te flasin per gjera te kota

                         1. A
                          Alban

                          Pa pyeteni kurven pedagog sa lek mer ne nje sezon provimesh, kur ngel nxensit?

                          1. L
                           Luan

                           Keta jane pedagoget shqiptare , fshati digjet kurva krihet

                           1. b
                            beni

                            ky eshte rama qe na ndihmon ne keto situata

                            1. a
                             ardi

                             bravo km ia mbylle bucen te pabeseve

                             1. S
                              Stina

                              Eshte e kote ti rritet rroga ketyre lloj pedagogesh

                              1. O
                               Olsi

                               Mjer studentet e shkrete ne dore te kujt kane rene ne dore te ketyre pseudo pedagogvw

                               1. P
                                Protestojnë për ritjen e TAKSËS të provimit .

                                Ç’farë të re ka kjo protestë apo greve si mund te quhet , këta TAKSIDARËPETAGOGË (jo të gjithë) , në grevë kanë qënë por të pa shpallur , paraqiten në auditore vetëm në sezon provimesh , për të mbledhur TAKSËN e provimit .

                                1. G
                                 Gaqi

                                 Thone qe nja dy pedagoge tek UPT cunave nuk jua jepnin provimin pa i provuar sa hamshore ishin. Ato quhen Bjondja dhe Cicderrja.

                                2. K
                                 Klajdi

                                 Ju jep doren te marrin krahun

                                 1. S
                                  Saluku

                                  Ku e keni Remzi Hoxhen,ku e takoi Gazidede,Arkanin,lidhjet me Iranin,lidhjet me serbet,kondrabanda e karburanteve me jugosllavine,trafiqet e armeve,karburantit,droges,cigareve,femijve,vajzave adolishente,fajdet,zgjedhjet e 96-shtes,rebelimi dhe renia e shtetit,e shume e shume krime te tjera,per te cilat ju akoma nuk keni dhene llogari,ju jeni turpi i kombit,ju shitet interesat e kombit,tek ustallaret tuaj,kush burgosi dhe vrau antaret e UCK-se,e shume te tjera,qe jane te fiksuara ne memorjen e popullit,prandaj ti laper,deklaro pasurite tende,dhe justifikoje me te ardhurat e deklaruara,se me te tjerat ka kush meret,pleher

                                  1. M
                                   Matian

                                   Ata jane dhe pedagog nuk u tolerohet

                                   1. Y
                                    Y

                                    Zotrinjte.nderuar.ke.quani.pedagog.keta.nuk.jan.korekt.me.studentet.qe.te.japin.mesim!dhe.kerkoin.rritje.page?

                                    1. R
                                     Realisti

                                     Pedagoge si Partizan Malkaj qe kerkon 400 € per cdo provim fizike, nuk kane te drejte te jene pjese e stafit pedagogjik

                                     1. A
                                      Andrea

                                      Po 200 €j ja jepte Jorgaq Kacanit qe e mbante ne pune. Dhe tani ky Jorgaqi eshte ne Bordin e UPT ti shphere phesen Ramkes. Dmth sillen nga sillen € te Ramka perfundojne

                                     2. K
                                      KOZi...

                                      Paska qene shiks ! Po ckini ore ? Po ne kemi patur dy kryetare parlamenti te majte ish sigurimsa dhe nuk u shqetesuam kaq shume ! Dhe ky shiksi po na shqetesoka ???

                                      1. Z
                                       Zyko

                                       Te djallossha k/ministrin. 1- Merret me cfare kane punuar njerzit. Shiku I Rames apo Berishes. C'lidhje ka kjo. Po s'ka punuar mire denoje, por s'ke pse gjukon ku ka punuar. Keshtu do te bejne edhe Salistet neser me shiksat e tu? 2- kohe lufte??!! Po per rruget me 20 milion/ km. Nuk eshte kohe lufte??? Rritju rrogat pedagogeve dhe kerkoju llogari per punen qe bejne e ngritjen profesionale.

                                       1. H
                                        Himarioti

                                        Më parë se të mendohet për rritjen e pagave të pedagogëve, universitetet tona duhet të spastrohen nga lektorët e rrëmë, injorantë, spiunë, hajdutë, sharlatanë, shpifës, mashtruesë, plagjiatorë, militantë të foltores dhe të çdo krahu politik. Bravo Rama! Asnjë lek më shumë!

                                        1. A
                                         Andrea

                                         Po JORGAQ KACANI cfare kerkon ne Bordin e UPT? I gjati ti pres koken bajges.

                                         1. L
                                          Lasgushi

                                          O Edi Rama! Pse grin kot.Ky legeni,si eshte vene ne krye të sindikatës.A e ka zgjedhur kush.Ke pyetur te pakten si ka dal ne krye,e qe po le studentet pa mesim.Me ta hedh.Sali bolja kaq trashe,mor udheheqesi i mafh!!Po TV perfshi edhe shtetëror pse krijon hapesire keti kopili te Saliut.Pastaj ri urte o KM I madh dhe mos u ndje. Ku e ke emëruar Visho Ajazin qe guxoi dhe ariti u tall dhe po tallet me TY akoma.Te detyroi njeri?A e ke analizuar sa % te drejtuesve kryesore ne SHISH dhe ne Polici,jane fanatike te Saliut,Gazidetes dhe Agim Shehut.Jane ata qe me ure zjarri dore dogjen Shqiperine,pa asnjë vlere profesionale,po ne diplomaci? A e ke menduar apo analizuar ndonjehete pse te vete puna mut,në ata sektore.Cdo veprim i raportohet me parë Sales,pastaj te vjen ty.Ata,jane emeruar prej teje dhe mbeshteten nga TY dhe qeveria jote. Prandaj mos na lodh koken,kujt i ankohesh?

                                          1. t
                                           tata luigji

                                           Petagog ose demagog,fatekeqesi kombetare per femijet qe marrin mesim nga kurva qe i sherbejne me zell shkaterrimit arsimir dhe shqiperis, jo burg per keta hijena qe ju boshatisin xhepat studenteve po duhet vare. Rama asnje lek vetem te ndershkohen per sabotimin e mesimit Ky Tip Kovaci te ike dhe kap zanatin e tij se fermeret kerkojne vegla pune

                                           1. S
                                            Shqiptari

                                            Ik o pler gjej Remzi Hoxhen qe e masakruat ju shikasit e gazidedes , ju jeni llumi shqiptar kriminela e flliqsira , na tregon seriozitetin e kti institucioni ti legen , mos e krahaso me kte sot , shiku pjeses tende ishte qender terrori e vrasjesh , kush i le kta purrityra te japin mesim neper universitete , aq keq esht katandisur shkolla lart ne kte vend , sa vijn ish kriminelet e gazidedes japin dije , prandaj punojn kamarira studentet kur marin dipllom , e çmund te bejn me shum kur marin dijet e ktij skandalozi.

                                            1. b
                                             bobi

                                             Ska leke thote kryeministri arrogant.$ milion euro instalacion tek kryeministria ne kohe krize.Me dhjetra tendera qe behen per mobilim zyrash ne ost apo kesh ne kohe krize.Chek up i leshit qe e ropi kete popull.Po kur del dhe Beqiri kryehajduti tek mbledhja e rektoreve te japi mend.Ai e ka vendin ne burg jo tek leket e projekteve o Ramazon.

                                             1. P
                                              PER ATA QE NUK E DINE

                                              Petagoget e sotem jane studentet qe u manipuluan ne vitin 1991 nga sigurimi i shtetit dhe dosjet e ketyre petagogeve pa dipllome jane ne kasafortat e Berishes.

                                              1. a
                                               ardi 222

                                               mut njoni kak tjetri per cfar na cani bythen ato morin leke duke vjedhur ju i qani hallin mos jeni te gjithe kopila ju shifni hallet e tuaja dhe te familjestuaj nese jeni ne rregull hani mut

                                               Lini një Përgjigje