Rama: S’ka as protesta masive pedagogësh, as veting

20 Tetor 2022, 09:10Politika TEMA

Rama: S’ka as protesta masive pedagogësh, as veting

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Twitter reagoi kundër mediave që sipas tij po paraqesin si masive një protestë të një pakice pedagogësh.

Sipas tij kjo protestë udhëhiqet nga non gratat dhe shiksat. Ndërkaq, vetingu që thuhet se do bëhet për pedagogët as do bëhet, as është thënë e menduar, thotë Rama.

"Sa për rritjen e mëtejshme të pagave e përsëris, nuk do të ndodhë deri kur të vijë radha e natyrshme, pas pensionistëve në fundvit dhe pas daljes dimri, kur do të bëjmë bilancet e kostove të mburojës së energjisë elektrike, edhe për familjet e pedagogëve që mbrohen nga qeveria".

Kryeministri Edi Rama nga Gjirokastra është shprehur se nuk do të ketë asnjë pakt me pedagogët të cilët prej ditësh kanë dalë në protestë.

Në fjalën e tij, Rama tha se nuk do të ketë asnjë pakt me pedagogët duke shtuar se këto të fundit kanë mundësi që të punojnë dhe në universitetet private. Më tej kreu i qeverisë theksoi se do të ketë veting për  pedagogët që punojnë  në universitete private dhe nuk deklarojnë pagën.

“Sa për rritjen e mëtejshme të pagave e përsëris, nuk do të ndodhë deri kur të vijë radha e natyrshme, pas pensionistëve në fundvit dhe pas daljes dimri, kur do të bëjmë bilancet e kostove të mburojës së energjisë elektrike, edhe për familjet e pedagogëve që mbrohen nga qeveria!” shkroi Rama.

27 Komente

 1. a
  arben

  as nuke e meritojn fare mire ja bene qe nuk ja rrit

  1. v
   vini

   vendim i duhur petagoget vetem prej ketij vendimi nuk e meritojn rritjen e rroges

   1. s
    sokol

    kot kot fare protestojn kjo duhet qe eshte protest me ane politike dhe kan mar njenurdher nga nongrada

    1. D
     Dea

     Te ishte ndonje qeveri tjeter do i hiqte nga puna ky rama shume Po i duron

     1. G
      Goni

      Me vjen vertet keq per ata nxenes qe kan ardhur nga rrethet per mesim ndersa kta rrin bejn protesta

      1. F
       Frida

       Jan vertet te poshter kta , lek pafund marij e prap duan rritje rroge

       1. b
        bobi

        U terhoqe nga vetingu more bythpamuk.Ta thone pedagoget filloje nga ne te paret por pastaj bej veting per politikanet.Njoh shume pedagoge te pasur por dhe shume te tille qe bejne 1 jete normale por nuk njoh 1 politikan qofte lokal qe nuk ka bere miliona me paret e taksave tone. Politikanet shqiptare jane me te pasurit ne rajon.Beje vetingun per cdo pedagog por edhe per ato qe ke prane ne parlament qe jane apo kane qene ne pushtet.Shqiptaret e dijne fort mire kush i ka marr leket e tyre.Politikanet i kane. Tani te gjithe sufllaqexhinjve ju uroj sufllaqe te mbara.

        1. D
         Denis

         Po ja rriti njeher ky ketyre ca presin kta? Si nuk u ngopen njehere se marr vesh

         1. B
          Besmir

          Esht i nevojshem ai vetingu pasi shume nuk i deklarojne pagat e dalin ktu ne proteste bejne si gjynafqar

          1. i
           ilir

           Po ca eshte kjo aman sepse sikur skane sy e vesh keta pedagog qe te kuptojne se ca po ndodh ne bote.Por i ka ngel mendja tek paga dhe po mbajne gjithe ata student peng

           1. J
            Joni

            Te gjjthe kane marre rritje page, vetem kta nuk jane te kenaqur. Nuk i kuptoj cfare duan me shume

            1. t
             tefik

             Sa mire qe po ja ben o Edo sepse ndryshe nuk kuptojne keta pedagog te komanduar nga njerez mizor si puna e Saliut

             1. A
              Arber

              Si cdo proteste tjeter ne ket vend se srri dot politika pa nderhy. I vetmi dem ne kete mes po i behet studenteve se pedagoget ne rregull jan me veten

              1. J
               Joni

               Te gjjthe kane marre rritje page, vetem kta nuk jane te kenaqur. Nuk i kuptoj cfare duan me shume

               1. a
                alfred

                po ca duan me shume keta pedagog ne kete periudhe kaq te keqe per vendin tone dhe jo vetem.Duhet te ndergjegjesohen dhe ta kuptojne se cpo ndodh

                1. B
                 Besart

                 Kan dal nje grup pedagogesh qe me shum mundsi edhe diplomat e veta i kan te blera edhe kerkojn rritje page se normal kshu i ka msu saliu xhepat i dum plot po pun lesht bejm

                 1. A
                  Arjan

                  Se ne fakt kto palo pedagoget jan te aft shum me then te drejten shkojn ne leksione kur i do qefi nji her shkojn tre jo edhe prap dun lek

                  1. i
                   iliri

                   po pse e bejn ihere a nuk jan ngop tu vjedh studentat ? duan dhe mbeshtetjen ton thropat

                   1. E
                    Ergi

                    A sju dalin gjith ato qe i marrin studenteve per provime qe duan prap

                    1. H
                     Himarioti

                     Rama! Ashtu e duan ata sharlatanë, spiuna, genjeshtarë, mashtruesë, plagjiatorë militantë të foltores. Ah, për vetingun e ke gabim. Shkollat dhe niversitetet duhen spastruar urgjentsisht nga mësuesët dhe padagogët e paaftët, sharlatanët, të politizuarë dhe të partizuarë.

                     1. S
                      Shaban

                      Keto pedagoget shqiptare kurre nuk do ngopen me lek pervec rroges marrin dhe nga studentet se di ca duan me shume

                      1. R
                       Roni

                       Shume mire jua beni qe sja rrisni rrogen sepse nuk e meritojne

                       1. R
                        Renato

                        Te kthehen e te vazhdojne mesimin sepse e dime se ca mesimi bejne e sa korrekte jane

                        1. s
                         studenti fgjh

                         e pse i bejne keto protestat keta ? per gjepin e tyre , nuk ju dalin dy punet qe bejn dhe leket qe ju vjedhin studentave

                         1. a
                          aldo

                          po ku pjerdhin ata shofin interesin e vet

                          1. A
                           Alban

                           Vettingu eshte pjellje e sali protopapes.

                           1. L
                            Luan

                            Pedagoget sot- fshati digjet kurva krihet.

                            Lini një Përgjigje