Si mund ta fitojë opozita Tiranën në zgjedhjet vendore, sipas Fatmir Mediut

19 Tetor 2022, 22:10Politika TEMA

Si mund ta fitojë opozita Tiranën në zgjedhjet vendore, sipas

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu deklaroi se e vetmja rrugë që ka opozita për të fituar Tiranën në zgjedhjet e ardhshme vendore, është që të zgjedhë kandidatin që do kryeqyteti.

Në një intervistë për Euronews Albania, Mediu nënvizoi se është e rëndësishme që opozita të krijojë një ekip të ri dhe t’u tregojë qytetarëve se çfarë mund të ofrojë.

“Unë mendoj që e vetmja rrugë që opozita të fitojë Tiranën, është të zgjedhë qytetarin që do Tirana. Prandaj thashë që primaret në Tiranë, të organizuara në debat racional, do ishte gjëja më e mirë. Ne duhet të zhvillojmë një debat racional, e rëndësishme është sesa qytetarë të Tiranës do të dalin për të votuar.

E rëndësishme është që çfarë ne ofrojmë në raport me qytetarët e Tiranës. Qytetarët e Tiranës duan të dinë se çfarë bëhet më mirë. Ne duhet të krijojmë një ekip me njerëz që frymëzojnë”, theksoi Mediu.

Ndër të tjera, ai tha se nuk e sheh veten si kandidat për kryebashkiak në zgjedhjet vendore.

12 Komente

 1. F
  Franci

  Eshte e cuditshme se si nuk i hedhin prangat ketij qelbesires , qe me parate e Sali Berishes bleu nga kllouni pseudodemokrat Sabri Godua Partine Republikane qe te vervitej si planet orbite reth PD-se dhe Sali Berishes duke u quravitur gjithmone prane tij ..... Ky vemje duhej me kohe ta kishin rasur brenda ....me kohe , dhe atje te merte "mesimet " e duhura ....pis njeri ....

  1. S
   Sereta Dafllaku

   Fate Medi PORDHA…. A do të bësh ndonjë xhiro nga GIARDINO tek Xixa o Fate, se të pret ZEMRA……

   1. t
    tata luigji

    Ju flet fatmir gerdeci qe nese do kishte drjtesi ky duhj te ishte ne burg te paktn dhe 35 vjet, drjtsi alla arben kurva kraja

     1. N
      Nga nje i 100 000 antarve te Partise Republikane

      Demokrate e demokrate ja veni pak veshi ketij personi se eshte rrace e zgjuar ky vemje , ky person arriti me nje shperthim te hedhe ne ere nje zone te tere dhe te dergoje ne boten tjeter 26 burra , gra e femije te pafajshem sigurisht me ndihmen e Shkelzen e shokut Sali Berisha. Po cudi si nuk ka turp po del e jep mend ky qe duhej te ishte prapa ekurave qysh diten qe u be shperthimi

      1. V
       Vranakonti

       Meqense Mediu thote qe te zgjidhet qytetari me i mire per Tiranen,dihet se me i mire per Tiranen eshte Erion Veliaj. Ai ka punuar mire,e mbushi Tiranen me shkolla te reja,kopeshte dhe çerdhe per femijet,kende lojnshe e shume gjera te tjera te mira.

       1. G
        Goni

        Akoma me pulitike merret ky gerdalla. Fate gjalle qenke mo.

        1. D
         Dajti

         Fatmiri mund ta fitoje Tiranen vetem me votat e Gerdecit dhe te E. Fares.

         1. h
          hasani

          Opozita fiton tiranen atehere kur ky debili te shkoje para drejtesise, se bashku me kriminelet e tjere, per vrasjet e gerdecit dhe per vjedhjen e qytetareve.

          1. D
           Demokrati vjeter.

           Ky Mediu , per zjarre si Gerdeci mund te jape mend , per te tjerat vari lesht. Me daljet e tij do te tregoje qe eshte gjalle , po me parti virtuale . Gjithe jeten e tij ka vegjetuar ne kurriz te PD-se. Votojne demokratet dhe behet Media deputet .

           1. T
            Trotski

            Foli Fato Gerdeci ..Ne sume i hyfte Speci.Kur do ti behet Gjyqi Ketij delenxhiu.???

            1. P
             Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

             O zot ! Sa te ndyre jane. Vjedhin.Shkaktojne tragjedi me babazine e tyre. Dhe pa turp duan prape ta shkaterrojne kete popull. Nejse kur gjejne budallenj psr jo !!! Suksese FATE GERDECI !

             Lini një Përgjigje