Balliu Junior: O Edi Rama, Berisha është i shenjtë për ne. Tani që e rrahe hajde mbaje ortekun tonë

6 Dhjetor 2022, 17:49Politika TEMA

Balliu Junior: O Edi Rama, Berisha është i shenjtë për ne.

Në PD janë të bindur se Sali Berishën e rrahu Edi Rama, jo Gerti Shehu.

Djali i Fahri Balliut thotë se për demokratët Berisha është i shenjtë dhe tani ata nuk do mbahen më.

“Rama, djali i xhelatit dhe horri i nën urave të Parisit, kurdisi aktin naziskin kundër liderit historik. Sot, në kupën e mbushur të Edi Ramës, u regjistrua edhe një akt naziskin kundër liderit historik Sali Berisha. 

Kjo pjellë e nomeklaturës të fshehtë të rezidentit sovjetik Sofokli Lazi, si njeriu i marrë peng nga policia e fshehtë e një vendi ku tregtonte ikonat e vjedhura dhe njëkohësisht ushtronte profesionin më të vjetër të botës, u përpoq të frenonte protestë e opozitës, me shpresën e çmendur që të largonte Berishën nga udhëheqja e saj.  

Skizofreni pensionist Edi Rama, i tronditur nga leximi që do ti bënin mysafirët europiane, u verbua dhe nuk e përmbajti dot derdhjen e kapacitetit të vet kriminal. 

Askush që e njeh nuk habitet. Jeta e përnatshme e këtij njeriu dhe e përditshme lëviz përmes ngjarjesh të dhunshme kriminale të skeduara si cilësi të botës së krimit. 

Ai zbuloj sot përpara ndërkombëtarëve që ka mashtruar, blerë apo korruptuar portretin e tij fashistoid. Që do të thotë se nuk pajtohet dot me njerzit e lirë dhe lirinë e popullit. 

Ai duhet të harrojë totalisht se nuk do arrijë kurrë të prodhojë një Vanderlybe.  Ai është autori, regjisori dhe producenti. E ka kuotën e duhur të ligësisë dhe çmendurisë si dhe pasurinë e vjedhur, me të cilën shpreson se do të blejë mosndëshkimin e tij. 

Sali Berisha është një njeri i shenjtë për demokratët dhe është kjo cilësi e tij që do të rrisë dhe fuqizojë ortekun e lirisë që po vjen. I bëj thirrje Ambasadës Amerika dhe Bashkimit Europian për një lexim serioz të karakterit dhe bëmave të këtij mafiozi serial, që rrezikon kombin shqiptar dhe projektet Euro-Atlantike”, shkruan Balliu Junior.

35 Komente

 1. k
  krrici fariut

  edhe per spiunin servil fahri,enveri ishte i shenjte

  1. k
   kosta

   Orteku i karit , bythe muti i fariut qenka trimeruar o medet. Skenari eshte i juaji megjithse ju doli duarsh dhe e hengri plera nje te mire . Zoti nuk harron eshe pse fara juaj e qelbur eshte organizatori.

   1. H
    Hajdari

    O zot cfare bythqiresh e topelepires te neveritshem, dhe duan pushtet keta muter pas kepuce.Pt

    1. L
     Llesh

     Ky eshte idjot total,

     1. n
      nje mik ngaVlora

      Po te kercenoi ky ,ER gjej vrimen e miut te futesh, keta jane qesharake ,patetik

      1. M
       MOKRARI

       PO CFARE I SHENJTE ESHTE SALIU PER DEMOKRATET O JUNIORI BALLIU KUR ATIJ I VENE MBRAPA 1000 VETE TE CILET JANE SIMPATIZANTET ME INJORANTE SE AKOMA SE KANE KUPTUAR SE AI E KA MBYLLUR KAPITULLIN E TIJ POLITIK.

       1. N
        Noci

        Kur mendon se ky ka mbaruar studimet ne Angli te shkon mendja se mos anglezet kane ndonje universitet si kioskat tona te para 2013 ku diploma merrej me nje Lopez.Sa protesta ke bere tek Astiri e sa kercenime esot aty ka ndryshuar vendi .Nuk e aprovoj dhune kunder askujt por skota juaj ka qenë mjeshtre per rrahje e nuk numërohen .

        1. T
         Tit Vasili

         Ty dhe salehut ja u qifte Derri nanen ne vrime te pidhit , ai nuk mori ate si meritonte , por edhe ky turperim mjafton , e rrahi nje njeri i semure mendor , kur edhe i semuri mendor e kupton nevojen e largimit nga qafa e shqiptarve te keti krimineli

         1. F
          FARO PACE PILAFI BABAI I BALLIUT JUNIOR

          O kerici i faro paces kur behesh dhe ti trim kur sta qijne nenen dhe faron ty mire e bene.O vemje qe te qifte kina shtepine.

          1. U
           U rrah nongrata sa keq

           Mos Mos Mos e beje haaaa gjithe koqet jane mbledhur me nongraten.

           1. S
            Sb

            Gjerat e shenjta nuk nxiren ne rruge por mbahen ne nje vend qe te shkojne ti vizitojne

            1. P
             Paraja buz liqenit

             O pjella e spiunit ...je bythqir i njom...ki kujdes se do perfundosh si kurve bulevardi.

             1. t
              ta shkerdhfshim shenjterine dhe motren peder

              Profetit i Erresires ju nxi shikimi nderkohe qe derrit te balliu i vjen keq perse s'e hoqen qafe ne rruge ta benin Deshmore .

              1. A
               Abdullah Palloshi

               Ik mor bythqim se do të futet ndonjë ortek në bythë që të vish vërdallë. Mut i ati, mut i biri, mut ai që i bëri t'anë më i dhjefsha i lakanë...

               1. S
                Silado Familare

                Ik mor zvarranik . Neni 55 në tre diapazone , në përkujtimorr në përmballomë e në përkëmbetje

                1. 0
                 0625

                 Ben baba te te ngjaj

                 1. B
                  Balliu zhunjior

                  CUNI FAROS E DI C'ESHTE HADARI; MER NJE HU E NGULE NE BITHEN TATE. RRITU CUNI FAROS JE I VOCER.

                  1. B
                   Berti

                   Ti more shemtaraq i biri i spiunit te sigurimit ke nevoje per nje dajak te mire o shurraq.

                   1. a
                    american16al

                    Nuk e di se ne cfare niveli shkojne njerezit per t’u tjetersuar, ky eshte jashte binarit dhe nje sharlatan qe po pati deshire te dale i pari ne ate mocal qe do te pregatise dhe do te shohe se si do t’i shkoje….

                    1. A
                     Agustini

                     Ne qe shkruajme ndonjehere ketu,shkruajme per te nxjerr inatin,apo ky Birbo Balliu i lexon.Thujini ketij Bythleprushi qe Fahri Balliu,i ardhur ne Elbasan ishte spiun i sigurimit te shtetit.Vellai Fahriut(xhaxhai i ketij),ishte Oficer Operativ i Sigurimit.Motra Fahriut(Halla ktij buburreqit,motra e vogel e Fahriut) ishte qe raportonte perdite tek operativi i sigurimit,kur punonte Bufetiere tek porta e Kalase.Po te shkruaj per kete familje fuksash nuk mbaron faqja e Meros,por e leme me kaq.Me vjen keq qe Policia nuk ka bere punen,kjo ishte e qellimshme per ti treguar Europes,ky eshte Regjimi i Rames.Sala dhe Likja ja arriten qellimit,kurse Edi si gjithmone Naiv.Hajde mbani kafshet e PD tani,vetem dhune do kete.Te shohim tani ka shtet apo eshte prej kashte.

                     1. B
                      Balli te qifsha grun dhe ty ne goje

                      o B????lliu bashke me babain???? tend matuf e keni surratin si bythe majmuni, ti do ti hash Karin Edit se Edi te shkerdhen familjen o GAY, po duroni deri ne Maj dhe shikojeni se kush fiton ai qe punon apo terroriste si S????liu me M????ten

                      1. K
                       Kaq te pabes jon,sa ja qin nonen matufit.Ja nxin s

                       Ju ja qit nonen ene Sales tuj per pushtet.Po si è rrafet kryetarin,mer te pabes.Rrace e nyt paskeni qen vallaj.Vetem per te heq menjen nga Samiti,i shkerdhyt nonen,ja nxit synin matufit.

                       1. P
                        Populli

                        O ju horrat e kombit,kopilat e vicidolit,gojorsit e PPSH-se,qe ju shkerdhyen dhe ju nxoren ne jete,ju jeni plehra te pa turp,qe ju ka turperu zoti qysh ne djep,i gjeni atje ku keni shkelur,krimet e juaja,Edi Rama me ju eshte gjithmone i fituar,ju jeni te mbaruar dhe te diskretituar,ju jeni pa atsi,pa identitet,pa origjine,idiot,injorant dhe sociopat te lindur,prandaj ju turperoji zoti,dhe jeni katandis si qejne e lali Erit

                        1. B
                         Balo

                         Saliu i shenjtë për ty aq sa ishte i shenjtë Enveri për tët atë! Çfarë orteku o idiot? Nuk e kupton ende se nuk ju ndjek më njeri!? Ngado të shkoni dhe çdolloj inskenimi të bëni ,në fund do përfundoni te vota, që ju i rrisni bishtin.... Nuk e voton më askush Sali bishën dhe Ilir plehun

                         1. Y
                          Yxyxyx

                          Po ku e njef Sofokli Lazrin ti mor këlysh i shërbëtorit të Sofokliut. Kur ytatë i shërbente Sofokliut, ty të kishte akoma në bolet e tij dhe nuk të kishte mbjellë akoma tek ara e satëme. Me siguri ai ta ka treguar Sofokliun. Na falni lexues, por këlysha të tillë pa tru, të bëjnë të ndysh gojën.

                          1. D
                           Drini

                           O kerrici i faro spiunit, shko i fusni nje pace me pilaf, te dy bashke ne nje pjate.

                           1. N
                            Ndjehem keq

                            O zot! Ruaje Shqiperine! Se na Ruan edhe ne! Tmerr te mendosh qe debil te tille jane futur ne politike. Dreqi ta haj Jo kaq miserable! Ky eshte debil total.

                            1. K
                             Klimax

                             Të ishte ndonjë simpatizant partiak, ok, ndoshta do kishit një farë të drejte, por kur personi në fjalë është i sëmurë psiqik atëhere ktheheni në qesharakë! Jo vetëm aq, banda e Sali Berishës nuk u mjaftua me arrestimin e atij fatkeqi, por tregoi egërsinë maksimale duke e goditur për minuta të tëra pa pushim!!!! Kemi parë ngjarje nëpër botë ku persona kanë qëlluar edhe me armë si ndaj presidentit Regan, ndaj Papës, etj, por nuk kemi parë që personat në momentin e arrestimit të trajtohen kaq shtazërisht!!!! Ky person ka më pakë të drejta se Sali Berisha?!!!!

                             1. V
                              Vlora

                              E ka mesuar mire zanatin e babajt juniori. Bythelepirjen! Babaj i lepinte bythen shokut enver kurse juniori shokut sali

                              1. N
                               Neritan Liça

                               Po mor hajdari i Feros ,kete keni pritur per te bere orteke ,do zoti del ndonje Avni Rustem e te shkoni per lesh ju funderina te Shqiperise

                               1. R
                                Rrapi ne mashkullor

                                O djali i Fahrit a mos valle je djali i Saliut?

                                1. L
                                 Lushnjari

                                 Ik ore rrot preshi, ti me nder të ha atë që nxjerr fundi kurrizit. Ti je nderi i Partisë së Berishës, me ty krenohet ai, ti rroç deri sa të jetë ai gjallë se ti shërbenë si patkoi i kalit.

                                 1. R
                                  Rtv

                                  Foli ky djali ortekut te mutit

                                  1. K
                                   Klevi jam kerrici i Faros

                                   Eshte sajuar Bablja 2 ne pusetat e e bajgave te shpellareve nga llumi dhe funderinat e kazaneve te plerave.

                                   1. B
                                    Besi shoku ilirit

                                    Ky djalit Fahriut me kujtoni nje punonjes, te dikurshem, qe erdhi dhe u emeruar direkt shefi jone. Si ja arrite, e pyeta pas disa kohesh. Me ane te doktorit, me tha. I dergova nje leter ku ne fund i shkrova: "Besniku jot deri ne vdekje".

                                    Lini një Përgjigje