"Hajde ta vallzojna vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën e valltarëve shqiptarë, ja reagimi i Vuçiç

6 Dhjetor 2022, 17:24Politika TEMA

"Hajde ta vallzojna vallen e Rugovës"/ Borrell filmon

Liderët europianë janë pritur sot në Tiranë dhe për t’i përshëndetur u organizua një minikoncert me këngë e valle shqiptare, përpara nisjes së samitit.

Një nga valet që u përformua ishte “Vallja e Rugovës”, që u performua në sheshin “Italia”.

Siç çdo shqiptar e di një pjesë e tekstit thotë “Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës, deri te Molla e Kuqe kufiri i Kosovës”.

Liderë si Emanuel Macron, Olaf Scholz, Von der Leyen, e shijuan performancën, e madje Borrell u shfaq duke filmuar valltarët, ndërkohë që presidenti Vuçiç qëndronte indifferent, pavarësisht se kjo është një melodi e njohur për të.

 

3 Komente

 1. H
  Hordhia e ndyre e Sali Rrumpalles

  A ju thashë qe do vijë Vuçiçi ne Tiranë si Çeçua? Jo do vi, jo s'do vi. Si ajo kurva qe thotë: "Jo,unë do vi, por dua ca lekë me shumë." Por Saliu, Metaj, dhe Al Bini nuk e kane mendjen të shfrytezojnë momentum ne favor të Kosoves. Ata bejne plane si të ndezin zjarre kunte digjen të tjerët.

  1. S
   Shmili

   VUCICI qelbet derisa i fishkëllojnë veshët. Provokacia, dodëgjoni britmat e Beogradit

   1. V
    Velo Dema

    Ju lumte qe kini vene kete kenge te mrekullueshme

    Lini një Përgjigje