Alfred Lela: Rama më ka rrahur edhe mua, jo vetëm Berishën. Gjë e mirë se Berisha u bë lajm ndërkombëtar

6 Dhjetor 2022, 17:35Politika TEMA

Alfred Lela: Rama më ka rrahur edhe mua, jo vetëm Berishën.

Zëdhënësi i Sali Berishës, Alfred Lela, ka reaguar pas goditjes së shefit të tij.

Lela thotë se pas goditjes së Berishës qendron Rama, që sipas tij, ka rrahur edhe atë vetë.

Ai megjithatë e ka parë pozitivisht rrahjen e Berishës, pasi u bë lajm ndërkombëtar.

“Ishte një bumerang kolosal në fytyrën e kësaj përpjekje dhe në fytyrën e qeverisë. Kur përpiqesh të hedhësh vallen e harmonisë dhe të përkulesh në gjunjë për të treguar tolerancë me liderat europianë dhe ndërkohë një opozitë që ka lajmëruar protestë paqësore me flamuj të BE, në paqe, dhe liderit të opozitës i ndodh ajo që i ndodhi, bëhet lajm në të gjithë mediat ndërkombëtare.

Nis të nxjerrësh sytë e tjerit dhe nxjerr sytë e tu. U prish ajo kartolina që Rama ka dashur t’i paraqesë të huajve, më shëmtuar sa s’ka"-tha Lela.

“Rama vrau dhe atë pak lajm pozitiv që ka prodhuar qeveria në këto 9 vite. Për mua më e rënda është themelimi i një precedenti, precedent që sot e provoi fatkeqësisht Sali Berisha, por shumë të tjerë para tij.

Njerëz që s’kanë pasur pushtet si aktivistët, gazetarët, janë dhunuar sistematikisht, edhe unë jam një prej këtyre rasteve, mbase jam më fatlumi”- vijoi Lela.

8 Komente

 1. h
  huni

  HAHAHAHAAH Per dajak doni ne lajme nderkombetare hajde gati jemi

  1. n
   na mbyten injorantet turcelinj

   ty te hoqi breket ne tv e te pa gjithe populli,mos u anko kok prezervativ.

   1. V
    Vjosa

    Gjalle eshte hale gazetari apo tani si zedhenes direkt i Sali karaxhiçit eshte future koke e kembe në uturakun e SALI KRIMINELIT QE S'KA LENE KUNDERSHTAR PA RRAHUR E VRARE.

    1. s
     specialisti

     Oj Freda ty nuk te rrahu por te qiu dhe ti ishe plotesisht dakort mi kurve mutit

     1. c
      ceni, boston

      Po ik e Lela se nuk rrahet nje langaraq si puna jot. Nuk i ndot njeri duar me ty.

      1. B
       Boj njeher bythes pushim Lejla.

       O Lejla.Po ri mi motra se tu ca skaldabanja fareeee.

       1. M
        Mashtrues ordinere

        Lajme nderkombetar ? E ke fjalen per Tv Klan e Sandrit apo per Tv e Fanes apo Zeni Tv asnje lajme nuk u dha te pakten ne France ju garantoje une France 24 dha nje sekuence kur po kalonin ne rruge nga stadiumi nuk e di ku ....ky ishte lajmi o mashtrues ordiner kujt po i rruhet per nje Nongrata nje komunist kriminel

        1. H
         Himarioti

         Lela me shokë janë mizat që e ushqejnë qenefin Berisha. Farë e ndyrë.

         Lini një Përgjigje