Balluku del nga SPAK ku dëshmoi për inceneratorët: Kjo dosje ka bërë pis të madh e të vogël dhe i ka ardhur koha të zbardhet

15 Maj 2024, 19:47Politika TEMA
Balluku del nga SPAK ku dëshmoi për inceneratorët: Kjo dosje ka

Zv.kryeministrja, dhe ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka dëshmuar në Prokurorinë e Posaçme në lidhje me hetimet që po kryhen për inceneratorin e Tiranës si person që ka dijeni. Balluku, pas marrjes në pyetje, foli shkurtimisht për gazetarët dhe tha se shpreson që dëshmia e saj të ketë shërbyer në zbardhjen e kësaj dosje.

Balluku tha se kjo dosje ka bërë pis të madh dhe të vogël dhe ka ardhur koha që të zbardhet në mënyrë që të ndahet e mira nga e keqja dhe, puna e ndershme nga abuzimi i pafalshëm, siç e cilësoi ajo.

"Ishte një thirrje për dosjen 225 që është dosja e inceneratorëve. Duhet të jepja disa sqarime që besoj të kenë shërbyer në zbardhjen e kësaj dosje. Kam dhënë dëshmi që besoj të kenë shërbyer në zbardhjen e kësaj dosje. Kjo është ndarja e re e pushteteve, drejtësia ka punën e saj, qeveria ka punën e saj dhe parlamenti punën e tij.  

Ne jemi këtu për ta mbështetur drejtësinë. Kjo dosje ka bërë pis të madh e të vogël dhe i ka ardhur koha të zbardhet, në mënyrë që të ndahet e mira nga e keqja e të ndahet puna e ndershme nga abuzimi pafalshëm"- tha Balluku, pas përfundimit të marrjes në pyetje.

11 Komente

 1. T
  Turp

  Gjynah e shkreta ti, po te bejne pis kot! Po ku di ti! Ti vetem ndershem ke punuar! Cuditerisht, shkon Lali thote jam i ndershem, shkon balluku thote jam e ndershem! Po leket kush i vodhi?

  1. D
   Daullxhiu

   Ti je pisllek kok e kembe.

   1. ?
    ???

    kjo eshte pro veliajt apo kunder?

    1. S
     Sufllaqe falas

     Kjo është kundër lali çerrit do ja rrasë deri në fyt Bela i kalon Këlliçit të Saliut dokumentet e vjedhjet e drejtorëve të bashkisë që denoncoi në SPAK

    2. P
     Prind

     Propaganden dhe shtirjen e ketyre do ta kishte zili dhe vete Enveri

     1. F
      Fisniku i Freskut

      B. Balluku duhet te pergjigjet per rrugen Korce-Erseke.

      1. K
       Kolegu i SPAK-ut

       Dmth do ja fusin ben tigrit

       1. M
        Mos e beso po deshe, por eshte e vertete.

        Kjo tregon qarte se sa pis dhe zhul eshte bere Balluk, por sa pi dhe zhul eshte bere dhe sa i ka futur duart ne parate publike kete do t'a zbardh SPAK. Shoqja Z/Kryeministre dhe Ministre e Parase se Piset dhe e Infrastruktures ne SPAK nuk te kane thirrur te besh sfilate me veshje firmato nga parate e inceneratoreve, te dheneis se rrugeve me koncesion etj, buzeqeshja eshte tejet e sforcuar, heren e dyte kur te shkosh ne SPAK do te dalesh andej me pranga ne duar, por duke qare si e "pafajeshme".

        1. j
         jevgu

         te ishe kaq e palare ti dhe kaq pis pse nuk e denoncove qe 3 vjet me para?/?? Edo u bon shum mer po afrohet exheli ahahahahahah

         1. B
          Bela-ja e Ramës!

          Pak si e mendueshme ke dal Bela! Largqoftë me të "keyqëzu" dhe ty drejtësia... Çfarë i ngelet më Ramës!? Apo si gjithmonë, ai nuk di gjë dhe përgjegjësia është individuale... Bela ti kujdes "tunelin " dhe je në rregull ! (Jo tunelin e Samirit jooo).

          1. E
           E di

           felliqesire kjo femer... e mbyten kete popull felliqesirat e ketij rangu! Hajdute te gjithe... nga i pari deri tek i fundit!!! Po the politikan shqiptar, ke thene =hajdut i felliqur!

           Lini një Përgjigje