Berisha: Do ta shporrim Ramën, protestat do të jenë të fuqishme, vetëm unë e mund atë

2 Shkurt 2023, 09:45Politika TEMA

Berisha: Do ta shporrim Ramën, protestat do të jenë të

Sali Berisha ka deklaruar se protesta do të jetë e fuqishme me një 11 shkurt.

Gjatë fjalës së tij, në emisionin në "Ora e Betit", Berisha tha  se opozita do ta shporrë Ramën nga karrigia e kryeministrit. 

"Ne do ta shporrim Edi Ramën në një akt dhe mision epik si armik primitiv që kërkon të shuajë pluralizimin në Shqipëri. Alibasha përfaqëson një përqindje fare të vogël.

Ky (Rama) do partinë e madhe që përmbysi etërit e tij ta shndërrojë në një gjë të parëndësishme dhe të vazhdojë verprën e tij të zezë që nisi me McGonigal. Jo. Do ti përgjigjen shqiptarët.Protesta do të jetë të fuqishme,"-tha Berisha.

Kreu i KQZ-së paralajmëroi sot se PD mund të mbetet pa regjistruar në zgjedhjet e 14 majit, e megjithatë Sali Berisha thotë i sigurt se do ta mundë Edi Ramën me 14 maj.

"Unë e mund Edi Ramën. Jam personi që e kam mundur më shumë. E kam nxjerrë nga bashkia, e kam mundur në 2009. Do ta mund, nuk ka diskutim. Objektivi në këto zgjedhje është fitorja.Kjo logo, kjo sigël të jetë sigla e parë në vend.

Po humba zgjedhjet lokale? Nuk do largohem, do votohem. Janë zgjedhje lokale, kurse në zgjedhje të përgjithshme nuk ka votim,"-shtoi ai.

22 Komente

 1. g
  gjynah !!!!!!!!!!!!!!

  Ti je kufome e pakallur ne dhe. Mjere ata qe te vine mbrapa!!!!!!!!!!!!!!

  1. B
   Bylykbashi

   Ti me nder ja ha m.tin komplet dhe të ngrohtë sapo ta ketë bërë! Po të vjen fundi o plehrë, mjaft të këqia i ke bere këtij vëndi.

   1. B
    Bardha

    Hajde sheqere jepi me bythe

    1. F
     Fredi

     Ky kafsh vetem zhurma don te bej ne vend

     1. K
      Kevi

      Nuk e kuptoj pse ky njeri don vetem te bej protesta e te fusi njerzit neper sherre

      1. P
       Preng Cullesh Kacubi

       Ky plaku i ndyre dihet qe eshte rrot kari nga trute,por qenken akoma dhe me loqe keta pederat qe e ndjekin nga pas duke i lepire topet

       1. S
        Seda

        Pupupu filloi ky me protestat,rremuje e dhune ne vend

        1. B
         Besi

         E tmerrshme ky plakushi mezi rri ne kembe do te marre perseri postin e kryeministrit

         1. k
          kjo gojore salehut i ngjan Pordhes brenda Qypit

          Perse nuk Arrestohet ky Shkerdhate e Njerimit por akoma me skandaloze thirret medieve e TV te beje akoma den trurit te shqiptareve te mjere ! Kisha rrespekt per Betin ,por kjo qe i lejon vehtes eshte vertet pafytresi perball ksaj Bote . Ksaj i thon ta ulesh Shqiperine ne nivele Politikanesh Talibane si me qen ktu Afganistane . Bravo Beti , Noj Poze me Shpellarin ke bo e ? Qite ne gazet por te dy vesh ne rroba .

          1. P
           Po bre, pa qi Argiten e babit, po bre.Absolutisht.

           Po ore po, absolutisht absolutisht, pa qi anen Shiqere, pa qi Argiten time, e kam vendosur, që ta rrëzoj nga shkallët Edin e Kristaqit, dhe ai do të rrëzohet, bile bile, do ta damkosi surratin e tij më shumë se sa më ka damkosur mua, agjenti i Edit dhe i CIA-s, terroristi Shehu. Mediat, të gjitha mediat i ka kapur Edi, të cilat e mbështesin dhe gënjejnë popullin e varfer Shqiptar. Unë, e kam rrahur dhe mundur Edin në të gjitha dy-luftimet, përgjatë 45 viteve të fundit. Edi dhe mediat e tij, jua kanë fshehur të verteten dhe vendimin e gjykatës së Parisit, mbi denoncimin tim kundër DASH-it Amerikan dhe Anton Blinkenit. Gjykata e Parisit e ka thirrur Antonin e Blinkenit që të paraqitet në gjykatë, por Antoni është fshehur dhe nuk është paraqitur, dhe për këtë arsye, gjykata e Parisit ka lëshuar një fletë arresti nderkombëtar kunder tij. Kam paditur për korrupsion erotik në gjykaten e Moskës, ambasadoren e Amerikës dhe ambasadorin e Anglisë në Tiranë, të cilët nuk janë paraqitur dhe nuk ju kanë pergjigjur thirrjes së kesaj gjykate, dhe për këtë arsye, gjykata e Moskës ka lëshuar 2 fletë arreste nderkombëtare, dhe prokurori Adriatik Llalla ka urdheruar policin e shquar Erzen Breçani, që ti kerkojë dhe ti arrestojë, me qellim dergimin e tyre perpara gjykatës së Moskës. Pra, të gjitha keto aksione që kam fituar kunder Amerikës, Anglisë dhe Edi Ramës, populli nuk ka dijeni, sepse mediat e Ed Kristaqit jua kanë fshehur. Absolutisht more, absolutisht. Unë i bëj thirrje Edit të Kristaqit, që ta pastrojë dhe ta dezinfektojë zyren e tij komuniste, që mbas një jave ta gjej zyren dhe karriken e K/Ministrit të paster. Popull dele dhe shkerdhatë i Albanistanit, duhet të më besoni mua, dumbabistit tuaj, që pa qi Argiten, do t'jua kthej 3 fish të mirat dhe lumturinë që keni patur kur unë isha çobani juaj, por që të gjeni ketë begati, ju duhet të bëni rrevolucion, ju duhet të lani me gjak trotuaret e Tiranës, të lironi K/ministrinë, ju duhet ta digjni token e Lalucëve, dhe duhet ta rrafshoni Vloren, që mban brenda një popull lab të degjeneruar. Ju dumbabistat e mij të dashur, kur ti lironi keto pika strategjike, të më telefononi mua, dhe unë vij perpara K/Ministrisë për një sekondë, dhe aty ju moter-qirët dumbabista do më dorzoni çelsat e pushtetit të Albanistanit. Dakort ?!! Hajt pra, Jallah, atëherë unë do pres thirrjen tuaj telefonike. ps- për pak harrova, edhe ambasaden Amerikane dhe atë Angleze, ti bombardoni, që nga kodrat e liqenit dhe të Saukut, dhe në keto vende do gjeni topat ushtarak të fshehur në çufrra dhe të mbushur me predha. Mos harroni...!!!

           1. t
            titi

            je mesuar me me dhun ti o sali

            1. s
             selo

             ik ere bythlejlek hahahaha

             1. a
              andi

              haha na shkriu fare ky plakushi, se kuptoj ku e gjen gjithe kete vetbesim aman

              1. g
               gani

               Berishen e shporfte Perendia sepse gje tjeter spo na e heq qaafe

               1. g
                genci

                Po ik ore Berishe e lepij topet rames

                1. o
                 oni

                 Do shpori veten berisha hahaha

                 1. l
                  loni

                  Aman dikush tia fusi nje plumb ballit ktij berishes

                  1. P
                   Poseidon

                   GJEMOI MBRAPA SE MUND T'I BINE RRUGES KOQET.................

                   1. P
                    Poseidon

                    GJEMOI MBRAPA SE MUND T'I BINE RRUGES KOQET.................

                    1. P
                     Poseidon

                     GJEMOI MBRAPA SE MUND T'I BINE RRUGES KOQET.................

                     1. P
                      Poseidon

                      GJEMOI MBRAPA SE MUND T'I BINE RRUGES KOQET.................

                      1. N
                       Noci

                       Ty duhet te rrijne gati nje dado per te ndruar panolinet .Po je gati 80 vjeç dhe nuk jane budallenj ata qe e kane zbuluar daljen ne pension sidomos perendimi qe u ka vene edhe kufi per drejtuesit r shtetit.Ti ke edhe te keqen e madhe qe je denuar nga perendimi qe jane karburanti jone dhe e kane shprehur qe me ty Shqiperia ha bar

                       Lini një Përgjigje