Të enjten mocion me debat për “McGonigal”, grupimi i Berishës kërkon heqjen e limitit kohor

1 Shkurt 2023, 17:19Politika TEMA

Të enjten mocion me debat për “McGonigal”, grupimi i

Grupimi i Sali Berishës ka depozituar në Kuvend një kërkesë për ndryshimin e rendit të ditës në seancën plenare të së enjtes. Këta deputetë kanë kërkuar nga kryeparlamentarja Lindita Nikolla që debati me mocion të mos jetë me limit kohor.

Kujtojmë se dy ditë më parë, konferenca e Kryetarëve pranoi kërkesën e grupit parlamentar të Partisë Demokratike për interpelancë urgjente me kryeministrin Edi Rama për çështjen McGonigal.

Krahas kësaj, konferenca miratoi kalendarin dhe programin e punimeve të Kuvendit. Në seancën e së enjtes nuk do të jenë të pranishëm kryedemokrati Sali Berisha dhe katër deputetë të PD-së të cilët janë të përjashtuar për dhjetë ditë pas trazirave që u krijuan në kuvend seancën e kaluar.

12 Komente

 1. A
  Ani

  Vetem rremuj do ku legen burr

  1. J
   Joni

   Shko mor legen burre

   1. Z
    Zagali

    Neser te gjithe demokratet te paisen me ndonje brisk rroje e t'i rruajne bythen Edi Rames. Sali Berisha eshte kriminel se ka bere krime te panumerta ne shqiperi,kurse Edi Rama eshte i paster.

   2. K
    Kevi

    Ky non grada na e ka sjelle ne maje te hundes

    1. E
     Eno

     Kapeni nxirreni jasht mos e pranoni fare ne seanc

     1. N
      Notknow

      Grupimi i Berishes te kerkoj heqjen e Berishes nga kuvendi e nga cdo gje tjt se sben gje tjt vtm flet kot me fjal boshe

      1. G
       Goni

       Skan me ca te kapen tjt e vazhdojn akoma me kte mhb,ahh more sali i papun

       1. K
        Kristi

        Ik ore meru me ceshtjet e tua se ske dhen sqarime akoma

        1. J
         Jora

         me mir me limit kohor sesa te flasesh ti per mashtrime

         1. A
          Alessia

          Vetem per trazira dhe zhurme eshte opozita.Vetem di te ndaloje punen qe behet per kete vend.

          1. E
           Erjon

           Nuk dini te flisni per gje tjeter pervec kesaj ceshtje,si nuk u lodhet si zhurmusa kot, nje ceshtje qe zoti kryeminister ka thene qart qe ska lidhje.

           1. T
            Tiku.

            Legen,nuk shpeton dot nga krimet e tua.

            Lini një Përgjigje