Berisha: Rama është një kalbësirë! O sot o kurrë, duhet të ngrihemi në një revolucion

1 Shkurt 2023, 14:15Politika TEMA

Berisha: Rama është një kalbësirë! O sot o kurrë,

"Data 11 shkurt ora 12:00 do të jetë fillimi i revolucionit më të fuqishëm që Shqipëria ka njohur në historinë e vet." Kështu tha  Berisha pas mbledhjes së grupit të tij teksa theksoi se revolucioni do të jetë paqësor deri në rrëzimin e sistemit që po vjedh shqiptarët.


“Data 11 ora 12:00 dita e revoltës, e protestës, e fillimit të revolucionit më të fuqishëm që Shqipëria ka njohur në historinë e vet. Revolucion paqësore me të cilin shqiptarët do të përmbysin regjimin e  Edi Ramës”, tha Berisha.

"Pra, rrethanat janë të tilla, o sot o kurrë, duhet të ngrihemi në një revolucion demokratik, me një lëvizje të qëndrueshme gjer në largimin e këtij regjimi nga pushteti.


Edi Rama është një kalbësirë që kundërmon çdo ditë turp për shqiptarët. Është një kalbësirë që kundërmon çdo ditë vjedhje për shqiptarët.


Është një kalbësirë që përpiqet të bëjë gjithçka për të asgjësuar opozitën e vërtetë dhe pluralizmin në Shqipëri", shtoi Berisha. 

17 Komente

 1. P
  Populli dhe Militante e zhgenjyer

  Na e merr njiher ne Goje saleh , nqs do te mbeshtesim nga pase , qe te bejme Zhurme e ti shpetosh nga Burgu ,He Na Rruac o pederasti Plak . Kaq budallenj i di shqiptaret ky pederi peshtir sa te rrezikojne per kte Shkerdhate Kombetare ! hah ha ha ha .Vdis karaputane e kombit ,s'ke shpetim nga asnji . Ne Gijotin Koka e shejtanit demokartik ,Gjarprit te vicidolit

  1. k
   k

   Rroftë Juri Kim, poshtë kriminelet e korruptuar familjarisht.

  2. P
   Populli dhe Militante e zhgenjyer

   Na e merr njiher ne Goje saleh , nqs do te mbeshtesim nga pase , qe te bejme Zhurme e ti shpetosh nga Burgu ,He Na Rruac o pederasti Plak . Kaq budallenj i di shqiptaret ky pederi peshtir sa te rrezikojne per kte Shkerdhate Kombetare ! hah ha ha ha .Vdis karaputane e kombit ,s'ke shpetim nga asnji . Ne Gijotin Koka e shejtanit demokartik ,Gjarprit te vicidolit

   1. P
    Populli dhe Militante e zhgenjyer

    Na e merr njiher ne Goje saleh , nqs do te mbeshtesim nga pase , qe te bejme Zhurme e ti shpetosh nga Burgu ,He Na Rruac o pederasti Plak . Kaq budallenj i di shqiptaret ky pederi peshtir sa te rrezikojne per kte Shkerdhate Kombetare ! hah ha ha ha .Vdis karaputane e kombit ,s'ke shpetim nga asnji . Ne Gijotin Koka e shejtanit demokartik ,Gjarprit te vicidolit

    1. P
     Populli dhe Militante e zhgenjyer

     Na e merr njiher ne Goje saleh , nqs do te mbeshtesim nga pase , qe te bejme Zhurme e ti shpetosh nga Burgu ,He Na Rruac o pederasti Plak . Kaq budallenj i di shqiptaret ky pederi peshtir sa te rrezikojne per kte Shkerdhate Kombetare ! hah ha ha ha .Vdis karaputane e kombit ,s'ke shpetim nga asnji . Ne Gijotin Koka e shejtanit demokartik ,Gjarprit te vicidolit

     1. e
      erdokari

      arnautet kan hall a do japi kiara luisit apo jo skan koh te merren me ju.

      1. N
       Neritan Liçaj

       Qe familja jote te shpetoj burgun ,do hani ate te gjatin familja jote ,familja e spiunit Ilir Monika Metaj , e te gjithe cecenet

       1. R
        Revolution I hajduterise mbaroj.

        Sali edepsezi revolucionin e kreu me sukses bashke me Zenin,Giten,Jamserbin,Lirine me shoqaten vampire,Kunatin dhe gjithe lukunia e hajduteve.Faktet jane sheshit,sarajet jane te dukshme kurse paret jane te fshehura por edhe ato do dalin shpejt.Ikja juaj bene qe Rama te rrezohet vete pa revolucion se ka filluar te vije ere edhe lukunia e kampit tjeter.Kete popull te urte e molet si ju desh qejfi dhe besoj se eshte mjaft.Sali kafsha este Doha te japesh xhevap.

        1. Z
         Zen Karuci

         Shkelzen bythqiri ne burg Amerika nuk Barron kurre

         1. L
          Lanabregsi

          Eh mer Sa-leh,te shkoj njehere lehja me Fatos Nanon ne 2005,se ai ne ate kohe sa po ishte njohur me Xhoanen,dhe e kishte mendjen te ajo,po tani mor bajge ke rene ne "hund lesh",keshtu qe po ha mut kot.

          1. U
           Uuuuuu nongrata patriote

           Edi Rama nuk ka qene komunist e as sekretar PPSH Edi Rama nuk ka vrare protestues nuk ka prodhuar 1997 ,Edi Rama nuk ka bere grushte shteti e as firma piramidale haaa non grata kerkone njerez po nuk te shpeton dot njeri o mjeran vendi jot eshte ne burge shko vete nese ke pak burreri ....mos u lodhe kot se nuk shpeton dot as Sandri klanit e as Fevziu as Bushati e as Shkullaku as Erla e as Grida as Milori e as Rakipi as Canit e as Zheji mbaje ato pare per avokat se te duhen mos i harxho me keta pseudo banalista hane njerez pa vlere kurrseje ato leke per burgun

           1. N
            Noci

            Rama eshte 29 vjet me i ri se ti bile akoma nuk ka mbushur as moshën as vitet e punes prandaj mos u merzit do Predrag edhe ca vite keshtu qe lut zotin te te japi jete e shendet

            1. B
             Bardha

             Rrofte Sheqerja bashke me birin e Vukit

             1. S
              Sali Kadavra

              Rama eshte gjigannd dhe ne moshen me te mire ndersa ti o plakush i pjerdhur ke marre fund politikisht dhe fizikisht

              1. S
               Sali non grada

               Ti je komunist i qelbur vajc ne te sateme sali vrasesi

               1. P
                PD Leshi

                Salih NON GRANTA je plaçkitisi dhe shkatrruesi i Shqipërisë. Po ta pranoji se nuk do të mund ë gjesh termine më të mirë KALBËBISËR për vete /S. B. dhe I. M./ Shko në djall e në ferr me të gjithë ata që mendojnë si ti o turpi i shqitarisë nëse je vërtet shqiptar apo vetëm i shkruar si shqiptar.

                1. S
                 SPARTAK

                 plak i rrjedhur..anakronik...lek dukagjins..komunist..vrases ..hajdut...malok..cecen...serb...spiun...

                 Lini një Përgjigje