Berisha nuk i ndal sulmet ndaj ambasadores amerikane: Guvernatorja Kim, një McGonigal me fustan, u përpoq të manipulonte deputetët e opozitës

1 Shkurt 2023, 13:54Politika TEMA

Berisha nuk i ndal sulmet ndaj ambasadores amerikane: Guvernatorja Kim, një

Sali Berisha ka mbledhur këtë të mërkurë në seli deputetët e "Rithemelimit", ku gjatë fjalës së tij sulmoi sërish ambasadoren amerikane, Yuri Kim.

Ai ka akuzuar ambasadoren Kim për heshtjen e saj në raport me çështjen e ish zyrtarit të FBI-së, McGonigal. Berisha tha se Kim me këtë veprim kishte shkelmuar kushtetutën e SHBA-ve.

 “Tre persona kanë heshtur deri më sot me kodin e heshtjes. Ky është Edi Rama. Siç e dini bëri vetëm sqarimin e vetëm se e kam pasur mik në anglisht dhe jo në shqip. Në kod, kjo ishte mos fol se nuk do të flas; Nuk foli Lulzim Basha, dhe kur foli, përsëri me kod. Nuk përmendi dot as emrin e Edi Ramës, pengmarrësit, as të McGonigal. Shikoni se çfarë luhet në kurriz të shqiptarëve; Nuk foli as guvernatorja Kim, e cila në raport me opozitën është një McGonigal me fustan.

Unë e di që ajo do e transmetojë këtë si një qëndrim antiamerikan. Absolutisht nuk ka asgjë antiamerikane në këtë qëndrim, përkundrazi ka një besim të palëkundur te ai vend, që vërtet ka McGonigal, por e arreston atë. Te ai vend që mbron liritë dhe vlerat, ka defektet dhe të metat, por të dytë nuk ka. Ajo shkelmoi Kushtetutën e vendit të saj, shkelmoi Konventën e Vjenës. Këto nuk mund të jenë kurrë orientime të Amerikës së vlerave, të Amerikës së ligjeve.

Të SHBA, që udhëheqin me moralin dhe frymën e tyre. Sulmet ndaj opozitës, të McGonigal-it me fustan, krahasuar me McGonigal-in me kollare, si mekanizëm njëri u mor me manipulimin, por nuk është marrë me më pak manipulime kundër opozitës zonja Kim. Duke thirrur deputetët për t’i përpunuar dhe manipuluar. Nuk është marrë me më pak manipulime duke i dërguar Sali Berishës mesazhe kërcënuese të turpshme.

Nuk është marrë me më pak manipulime duke përdorur citate të Enver Hoxhës kundër popullit opozitar. Nuk mund të mbronte kurrë udhëzimet presidenciale, duke u treguar barin atyre që përmbysën komunizmin dhe ishin dhe janë, forca politike më properëndimore në Shqipëri. Nuk mundet kurrsesi të etiketosh atë ndryshe përveçse McGonigal me fustan. Kujtoni mbështetjen pa kushte që u jepte ministrave të korruptuar të Edi Ramës. Miqve të McGonigal”.

15 Komente

 1. J
  Jari

  Hajde Saleeee hajdeee, ti je vetë për të veshur Fustan o Sale, ti e Likja keni kohë që e keni bë provën e Fustanit tani ai po qepet dhe do jua veshi Populli në 14 Maj të dyve, e di si do dukeni, si i bukuri Shejtan.

  1. k
   k

   Non grata per korrupsion familjar madhor dhe shkatërrues i demokracisë. Çdo koment i shton rendesine.

   1. V
    Vranakonti

    Eh more Sali! Ter jeten budalla ngele a derezi. Po ku pyet Amerika per nje malok koketrash si ty more kuluf. Pse,Amerika do beje si thua ti? Asaj nuk i shkon ndermend se çfare do ti more tutkun. Amasadorja Kim nuk ka ngen tende e te meret e ty truthar,ajo ka probleme te saj dhe nuk mere me nje njeri te degraduar e te damkosur. Ti kerkon t'i japesh rendesi vetes dhe vazhdo bjeri fyellit,por ama fyellit do t'i bjesh ti dhe do ta degjosh ti.Nuk i plasi njeriu per melodit çjerrese te fyellit tend,o fyell.

  2. e
   epo kjo pune

   kur i vjen fundi, shkon e permjer tek dera xhamise i thone kesaj, ec hap rrugen per te tjere se majtas e djathtas nje turi 30 vjet keni qe keni bere vampirin mbi kete popull halleshume, ka çeço amerika brisk tani... mbani rradhen dhe pa shtyre se ka biruca per te gjithe

   1. t
    titi

    Hapi mbi 4000 varre , me shume se kushdo tjeter diktator ne bote, bile ja kaloj dhe Bin Landenit dhe prape thote qe une jam i paster.

    1. K
     Krykurves se shpelles i mbaroj Fantazia e Shpifjes

     per kte ka Filluar e blen (Shpifje me Porosi ,nga Mbeshtetes te Lobeve Anti Shqiptare ne Shba ) 1.000.000 $ Nji Shpifje , me Garancine nga pas qe do rrexojne Qeverrine dhe do vij ky Kryeputana e Kombit ne Pushtet hej !!!!!!!!!!!!!! Bota ja njeh Trurin ktij Sociopati e fisqir ,qe per pushtet ose mos te rraset ne Burg ,ben sot gjithcka ,(Mafiozet e kan kapur Mat ) dhe i fabrikojne gjasme "FAKTE Skandaloze " ashtu si i pelqejn ktij qenie Primitive ( qe shikoni ne foto ) dhe ky ja shperndal Medieve qe ky vet financon dhe hop kalojn dhe 1 -2 jave , duke len ne qetesi Arrestimin e ktij Shkerdhate Anti Shqiptare dhe Krimieve te tij pa fund jovete ai i Gerdecit por ai i 1-Janarit qe ka nji mori Faktesh qe e impikojne Direkt kte Kryekriminel dhe qe Spak po heziton te japi Urdherin e Arrestit . Kjo eshte zhurma qe ben ky Gjarper Medieve e kudo ,qellimi eshte :Te shüetoj nga Burgu dhe Sekuestrimi i Pasurise vjedhur Shtetit Shqiptare . We Are Ower _ Kufome Toksike

     1. K
      Kimi

      Ambassadore ne Shqiperi = nenpunese ne nje qytet te vogel te SHBAse. E shkreta e mbylli karieren shume shpejt. RIP ????

      1. E
       Emigranti

       Sali Berisha megjithse i shpallur nongrada shpallur nongrada nga departamenti i shtetit per dite sulmon ambasadoren amerikane Kim vetem nga dashuria e medhe qe ka per Ameriken , ky dashnori i madh i Amerikes me ke ambasador ka pasur marrdhenie te mira para kesaj qe eshte sot as me nje sepse e pane kush ishte dhe je vine vulen ne kurriz familjarisht

       1. b
        blushi

        Krokodil ke rrejte dhe ke vjedhur kaq shume sa as lopa Osmani nuk te beson.

        1. D
         Dardan

         Zonja Yuri Kim deshtoi me kreun e agjenturse serbo-ruse ne Shqiperi, kyekriminelin dhe kryehajdutin Sali Sheqere Vuk Berisha, pasi u mbeshtet tek Lulka, qe ishte kukull e Doktor Mortjes ne krye te PD. Ceshtjet e perbindeshit te Vicidolit (38 akuza publike per krime, shantazhe dhe vjedhje) nuk duhet te hetohen vetem nga nje prokuror, sepse mafiozi ia gjen anen dhe e kercenon, por nga nje skuader prokuroresh te rinj dhe trima.

         1. N
          Noci

          Perfundimisht amerikanet kurre nuk do t'ia japin derën as ketij as Metes qe pretendojnë te marrin pushtetin.Sigurisht shqiptaret nuk jane budallenj ti bashkohen ketyre ,vetem po qe se ata do lidhen me lindjen .Si do shprehen ne situata zgjedhore per aleatet kur ata ju kane mbyllur deren

          1. T
           Të fala Fizit, o Tuç Mak Berisha....!!!

           O Saliu i Vuk shkaut. O Saliu i Shiqere byth-parakolpes. O Sali hajduti me pampers. O Sali shkerdhata. O Sali haloperidoli, po ku je more Argit-qirë. O Sali rracë-qiri, megjithse ti e din, po tregoj një fakt, që verteton dhe konfirmon dallimin mes teje dhe ambasadores Amerikane znj.Yuri Kim : 90% e popullit dhe e kombit Shqiptar, nuk e kanë blerë në pazar litarin me të cilin do të varin si Duçen me këmbë perpjetë, por po e thurin vetë dalngadalë, me qellim që kur ky litar, do ta shterngojë kabzerrin e fytit, ti o rracë muti të ndiesh eren e duarve të popullit Shqiptar, që kanë thurur ketë Konop. Ambasadoren e motrës së kombit Shqiptar, Amerikës së madhe, populli Shqiptar e ka adoptuar për jetë, dhe sot e thërrasin, bija jonë, vajza jonë apo motra jonë. Ja pra, o Sali shkerdhata, o tradhetari i kombit, o hajdut, o kriminel i pa besë, ky është dallimi mes teje dhe motrës Yuri Kim, në sytë, mendjen dhe zemren e Shqiptarve. Do ta shkerdhej rracen, do ta shkerdhej Argiten, do ta pederastoj Shkerdhenin, do ti pshurri edhe kockat e kurvës Shiqere, e cila për një mbushje tuneli me matrapik Serb, na dobiçoj një kopil të degjeneruar sipuna jote. ----- Rroftë Amerika e Madhe. Suksese, shendet dhe zoti e ndihmoftë kudo që të jetojë dhe të punojë motra e Shqiptarve, Yuri Kim. Poshtë, u shkatrofshin dhe në mutin njerzorë shkofshin si Serbia ashtu edhe Rusia.

           1. S
            SBS

            Sali përpiqu sa të duash vëndin tashmë e ke të qartë se ku do shkosh,keqardhje se nuk do dhjesësh në kanaçe ,kjo është demokracia jote ,por ke vite e vite qç nuk e kishe provuar sepse atë proçes je i vetmi shqiptar që e ke merituar qysh kur ishe adoleshentNjë gjë mbaje mënd mirë ata që të lëpienbpër rreth shumë shpejt do kuptojnë fundin tënd mjeran dhe do bëhenvkashtë dhe koqe dhe ti do mbetesh qyqar i vetëm

            1. a
             amerikani

             Sali Fashisti sa të jetë gjallë Shqiperia nuk ka per te patur qetsi Është fashist qe Shqiperia nuk njef më vrases te popullit shqiptarë dhe më hajnë te pasurisë shtetrore

             1. T
              Tironci

              Si nuk te vjen turp mor degjenrate i mbarur e plak i cthurur. O Sali kurva, po nuk te ka hije te merresh me nje grua te nderuar qe ben punen e saj o ndyresire. Po merru me Ameriken neper gjykatat e Parisit o plak i pjerdhur, c'ke me ambasadoren. Te ka ardhur fundi o qen prandaj po pshurr te dera e shtepise.

              Lini një Përgjigje