PD e Berishës: Më 11 shkurt nuk kthehemi në shtëpi pa rrëzuar Ramën, tani mori fund koha e fjalëve

1 Shkurt 2023, 12:01Politika TEMA

PD e Berishës: Më 11 shkurt nuk kthehemi në shtëpi pa

Sekretari për Diasporën në PD, Indrit Hoxha, njëherësh edhe kandidati për kryetar bashkie në Vorë tha në një intervistë se protesta e 11 shkurtit do të jetë pa kthim, deri në largimin e kryeministrit, duke paralajmëruar për zgjedhje të parakohshme.

Hoxha u shpreh se tubimi do të nisë në orën 12:00 dhe siç tha ai, “ka marrë fund koha e fjalimeve në protesta”.

Ai tha se protesta do të jetë pa kthim, duke siguruar se edhe qytetarët do të rezistojnë deri në fund.

“Edi Rama do largohet me çdolloj mjete dhe mënyrë demokratike. Protesta është një nga mjetet demokratike që ta mundëson këtë.

Synimi është largimi i Ramës dhe vajtja drejt zgjedhjeve të parakohshme. Protesta do të jetë e pandalshme.

Di të them që kjo është një protestë që pa ikur Rama nuk ndalon. Duhet të heqim Ramën, të përgatiten kushtet për zgjedhje të parakohshme”, tha Hoxha.

Kujtojmë që para çdo proteste, PD premton rrëzimin e Ramës.

Por me këtë premtim, se “këtë radhë do ta rrëzojmë me patjetër Ramën”, veç kanë lodhur protestuesit dhe tashmë, siç u pa dhe në protestën e fundit, kur dhe rrahën Berishën, nuk poi u del më njeri në shesh.

Kjo protestë është e para, apo e pandalshme brenda ditës?

Kjo është një protestë që nis më 11 shkurt dhe nuk e dimë kur mbaron.

Çfarë do të ketë ndryshe kjo protestë dhe cfarë strategji keni diskutuar?

Koha e fjalëve në protestë ka përfunduar. Nuk do jetë protestë që do mbajmë fjalime dhe më pas të ikim në shpi. Kjo është nisja e protestës pa mbarim. Pra do të mbyllet si protestë kur Rama të largohet nga drejtimi i vendit. Starton në datën 11 në orën 12 dhe do mbarojë kur të largohet Rama.

Do të jetë protesta më masive që është bërë ndonjëherë. Do të jetë një superorganizim i opozitës shqiptare për të nxjerrë gjithë popullin në shesh.

A do të qëndrojnë qytetarët gjatë?

Pa diskutim, me bindje të plotë që qytetarët që do rezistojnë dhe do rrëzojnë këtë qeveri me protestë dhe votë.

Nëse nuk ikën Rama ky do jetë dështim i opozitës shqiptare. Zgjedhje me Ramën nuk do ketë dhe nuk ka. Unë ju siguroj që në zgjedhjet lokale nuk do shkojmë më Ramën kryeministër.

49 Komente

 1. K
  Kalec Dega

  Prape shoke do ngeleni, gjithesesi...lol

  1. L
   Liria

   Eshte e vertete se Sali Sheqere Vuk Berisha nuk do te kthehet me ne shtepi me 11 shkurt 2023.

   1. R
    Raimond vlonjati

    Nuk eshte PD e Berishes , eshte PD e Shqiperise, jo e Berishes .

    1. I
     Ish i dashuri yt

     Monda ! Moj cupelinke seksi,Gazetari flet per PD-n qe e perfaqson vetem llumi i shqiperise,ku dhe ti zogu ke pjesen tende te llapaqenerise

    2. F
     Fisteku

     Ishalla vdes ne reuge qe ne oren 12…ose me mire qe tani….po e thereasin te gjithe te vdekurit qe vrau…nuk jane tret akoma eshtrat e te shkreteve…

     1. A
      Aldi Murati

      ... 11 Shkurt 2023 ...doktor rrumpalles do i derdhen trute ne ne bulevard...

      1. Z
       Zagali

       Kame nje porosi per Sali Berishen. Diten e protestes ne 11 shkurt, te gjithe deputetet e tu,te marin me vete ndonje brisk xhillet,sepse Rames i eshte rritur lesht dhe t'ja rruan te gjithe me radhe nga nje fije me qellim qe te jini pjestar te rruajtjes.

     2. H
      HOMERI

      Pd ka hallin e SB dhe jo te zhvillimin te vendit

      1. R
       Roçka pe korçe

       duhet te pajiset çfo protestues me nga nje brisk secili

       1. S
        Shpenka pe Korçe.

        Brisqet duhet të jenë nga ata me 3 teha . Këtë radhë është betuar një i panjohur i quajtur Indrit Hoxha i cili tha se pa përmbysur Ramën nuk ikim në shtëpi . Nuk është betuar as Saliu i non gratës , as thuthuqi dhe as infermieri non gratës , një farë Muli pe Kukësi . Këtij Hoxhës i duhet besuar betimi , se është musliman i ndershëm. Me këtë betim ky e garantoi bashkinë e Vorës .

       2. R
        Roçka pe korçe

        duhet te pajiset çfo protestues me nga nje brisk secili

        1. B
         Beni

         Na lodhi e ky idjot ska pun tjeter

         1. G
          Geni

          Na ka lodh koken ky berisha me kto qe thot

          1. I
           I indinjuari.

           Ju derrat e shqiperise kurre nuk mund te vini ne pushtet,kete ju e kini nje ender dhe ju siguroj qe do tju mbetet nje ender. Me respekt ju them ju te koshereve qe para se te llapni neper gazeta dhe televizione lexoni pak leksionet e sistemit demokratik per te marre sado pak njohuri.Ju leksionet i kini marre edhe pse nuk muarret pjes ne zgjedhje por siduket kini nderruare feçkat dhe nuk jeni marre veshe.Shqiperia mor lum miku nuk mund te behet perseri si pidhi i Hane Meles se tani ka zot,ka KM. ka qeveri ,ka polici ,ka ushtri, dhe keto te gjitha kane krijuare aq ndergjegje sa tu thoni hordhive tuaja vandale se prisni pak se çelua ka biçak ne emer te shqiperise dhe te popullit te saj.Ti dere ZI dhe dite Zi mos u mburr dhe mos u levdo se mbase edhe ty do te shohim si ne zotesi dhe ne trimeri.Kurre mos e mbarofshi protesten dite dhe nate ,shqiperia do ece edhe pa ju funderrina dhe injorant profesioniste.Ju porosisim perseri dhe me durim: shkoni merruni veshe krijoni partine merrni vulen gjeni kryetarin beni PROGRAMIN qe eshte themelorja eshte "A" ne demokraci beni dhe nje stazhe dhe mesoni se si drejtohet nje popull ne te gjitha politikat e tij dhe pastaj hajdeni ne votime .Ne se popullin e kini bindur me qendreimin dhe programin tuaj do tju japi votat dhe ju me kenaqesi dhe dashuri do te derjtoni si gjithe te tjeret,ndryshje flini gjume dhe rrini gjithe jeten ne enderr.Ti qe nxit keto rremuja te themi se ka edhe per ty zgjidhje te bute dhe te serte kije parasysh,ndaj te themi ndiq rrugen kushtetuse dhe jo rrugen rrebele se veç gremina te peret.

           1. T
            Taulant

            shkoni mer pirdhuni funderina, lakuriq shpellash, u bote ju me na ardhe prape ne pushtet. Po nuk ju do njeri, as me ju pa dhe jo me na drejtue.

            1. A
             Adi

             Pusho o Berish se po naj grusht tjeter se ashtu dini te pushoni ju vec me dhune

             1. E
              Edis

              Mjer Berisha qe do te marre prapp pushtetin ,i shkreti enderron

              1. U
               USA

               JU RAMEN NUK E RREZONI DOT , SE NUK KINI ASNJE ALTERNATIVE , KETE HARROJENI SE VINI NE PUSHTET ME DHUNE . ME SALI KRIMINELIN DHE ILIR HAJDUTIN DHE JU SI CAKEJ QE I SHKONI NGA MBAS , HARROJENI PUSHTETIN O TE MARRE. RAMA DO QENDROI NE PUSHTET SE ESHTE KRYEMINISTRI ME I MIRE I ATIJ VENDI, NUK KA DORE RAMA ME PRRALLAT E SLI BERISHES ME AMERIKEN . AMERIKEN E DON RAMA DHE GJITJE POPULLI SHQIPTARE. USA

               1. t
                titi

                shyqyr tani do e shikojm rrugve

                1. t
                 tosi

                 per ta rrezuar ka hahahahahahaha

                 1. M
                  Mondi

                  Po ca do rrezosh ti more nuk je per asnje gje mezi qendron ne kemb

                  1. P
                   Po

                   Hahahaha o çfarë gallate.O kandidatë i Vorës nuk paske njohurinë minimale për çfarë ndodh.Nuk ka rast në botë të marrë pushtetin një forcë politike me protesta të organizuara prej saj.Ti të rrish me Saliun sa të duash në shesh deri sa tu ftohet menderja ,por pushtet nuk merr dot.Bashkë me non gratën tek kutia e votimit,pastaj folim....

                   1. T
                    Toni

                    Cfare gallate!

                    1. L
                     Luli

                     E vetmja mundesi qe ju,halet e kombit, te rrezoni Ramen,eshte qe ne proteste te merni me vete,grate,motrat,nenat,dhe cfare keni femra ne fare fis,se,se ajo eshte pika e dobet e tij,ju te rruni bolet,o bilet e salplehut,do ju shofim

                     1. s
                      spata

                      O shoku Sali .Na lodhe me keto deklarata qe leshon cdo dite, muaj e vite .Tashmee dim.Tjeter mendon e tjeter bene .Ty te behet zemra mal qe ke Ramen ne pushtet .Ke qene dhe je i sigurt kur ai drejton shtetin shqiptare .Cte ka bere Rama qe ti do ta rrezosh ? Jo !Kjo nuk shkon me.Ju ka dal boja dhe populli i di mire se kush jeni ju qe beni politke e drejtoni shtetin .Ata qe u ulen ne tepsin, qe ju mblodhi Ramizi , kane qene dhe dote jene me te privilegjuarit e klases politke qysh nga 1991 .Ata qe jane larguar se kane problem se piket i kane marre dhe dote rrojne brez pas brezi me gjakun e popullit . Une e kuptoje qarte pse ti del neper kanale TV. Bashke ose pa Meten, me lepirsat e tjere te Opozites ,ju ka pelqyer e ju pelqen Rama ne pushtet .PS eshte ne doren e Rames qe s'kame ate force te dikurshme .Ju ngrini zerin per protesta te trembni dhe ata pak socjaliste qe s'mendojne si Rama per ta garantuar ne ato pozicjone qe eshte sot .

                      1. L
                       LORA

                       Paskemi per te patur lajme te mira nga SPAK-u.

                       1. T
                        T

                        Hahahahahaha mbyllja nuk dihet merni dhe grat me vete dhe kalamajte se nuk i dihet .ti runi k n rames

                        1. P
                         Per komentuesit e zellshem dhe te paduruar.

                         Si e fillove po e mbyll o Sali . Me dhune dhe shkaterrim. Mjere ata qe besojne tek ti. Llumi mbledh llum. Uji qendron lart.

                         1. i
                          ida

                          Mos harro te besh shurren!

                          1. I
                           Ilir Meta

                           E cuditshme sa budallenj jan keta buthlepirsit e Sali qelbesires kur bejne deklarata te tilla ,ata harrojne se mund te rine me vite po te duan ne shesh dhe Rama largohet vetem me vote

                           1. B
                            Bato

                            Hahaha...sumkapucet!

                            1. l
                             luci

                             Ore mir e ka ky, le te mblidhen demokratet e mamurrasit dhe bathores, te na sjellin Salen prap, se dhe dhe kshu pa njicik 97, Gerdec e 21 Janar, nuk shtyhet......

                             1. K
                              Kok shpullë, surrat boksuar, do jem aty edhe unë.

                              Po bre po, pa qi nanen Shiqere nuk kthehem në shtepi pa rrëzuar Ramen, dhe vendosur dumbaben si K/Minister e bile bile edhe president. Kjo pretestë që do bëhet, nuk do ndalet me rrezimin e Ed Gjigandit, por do rrafshojmë edhe ambasadat e Amerikës, të Anglisë dhe të Gjermanisë, që janë armiqt më të betuar të Shqiperisë dhe të Kosovës, dhe në vend të tyre do të instalojmë ambasadat e shteteve miq dhe kumbarë të Shqiperisë, të cilët kanë patur në shekuj e shekuj rrespektin më të madh per kombin Shqiptar, si ambasadat e Serbisë, Rusisë, Sirisë, Iranit, Kores-veriut. Dumbabë Saliu, kujdes atë ditë sepse kam degjuar që Ed Gjigandi do ta nxjerri nga burgu diten e protestës, djaloshin Shehu, dhe pa qi nanen duhet bërë kujdes, sepse e ka doren e rëndë ai terrorist. Hhahahahahahahahahahahahahahahahaha, o kopili i kurvës Shiqere, o tradhetar, o hajdut, o UDB-ash, o këkë-shpull, o surrat llamarinë që ta shtremberoj nipi i Vasil Laçit me një boks të shkelqyer, kë do rrëzosh ti nga qeveria !! Do rrëzosh Ed Kristaqin !! Që ta rrëzosh dhe ta nxjerrësh Edin nga K/Ministria, të duhet një derr në arkivol edhe mëtë madh dhe më të rëndë, se arkivoli i derrit Azem për të kokë-dash-uar deren e K/Ministrisë, gjë të cilën nuk e ke, veç nqse e shkerdhen xhepistin dhe rracë qirin Sali spihun Lusha. Hhahahahahahaha, e qifsh Argitë llapushen nqse kthehesh në Lalaz atë ditë, pa rrëzuar Ed Kristaqin. Jallah kokë-shpullë, mos harro llogjistiken e protestës, ku kamionetat duhen të jenë gati dhe të mbushura me byrek me lakra, me tufa 5 lekshe, me nga nje cigare hashishi, dhe për më të nevrikarosurit, nga vizë me miell Ekuatori, por mos harro formulen e t'hollimit të miellit, 99.99% talk per byhë bebesh dhe 0001 % kokainë, se toksat, katundarët dhe rracë qirët që do jenë aty atë ditë nuk dallojnë asgjë.

                              1. K
                               Kok shpullë, surrat boksuar, do jem aty edhe unë.

                               Po bre po, pa qi nanen Shiqere nuk kthehem në shtepi pa rrëzuar Ramen, dhe vendosur dumbaben si K/Minister e bile bile edhe president. Kjo pretestë që do bëhet, nuk do ndalet me rrezimin e Ed Gjigandit, por do rrafshojmë edhe ambasadat e Amerikës, të Anglisë dhe të Gjermanisë, që janë armiqt më të betuar të Shqiperisë dhe të Kosovës, dhe në vend të tyre do të instalojmë ambasadat e shteteve miq dhe kumbarë të Shqiperisë, të cilët kanë patur në shekuj e shekuj rrespektin më të madh per kombin Shqiptar, si ambasadat e Serbisë, Rusisë, Sirisë, Iranit, Kores-veriut. Dumbabë Saliu, kujdes atë ditë sepse kam degjuar që Ed Gjigandi do ta nxjerri nga burgu diten e protestës, djaloshin Shehu, dhe pa qi nanen duhet bërë kujdes, sepse e ka doren e rëndë ai terrorist. Hhahahahahahahahahahahahahahahahaha, o kopili i kurvës Shiqere, o tradhetar, o hajdut, o UDB-ash, o këkë-shpull, o surrat llamarinë që ta shtremberoj nipi i Vasil Laçit me një boks të shkelqyer, kë do rrëzosh ti nga qeveria !! Do rrëzosh Ed Kristaqin !! Që ta rrëzosh dhe ta nxjerrësh Edin nga K/Ministria, të duhet një derr në arkivol edhe mëtë madh dhe më të rëndë, se arkivoli i derrit Azem për të kokë-dash-uar deren e K/Ministrisë, gjë të cilën nuk e ke, veç nqse e shkerdhen xhepistin dhe rracë qirin Sali spihun Lusha. Hhahahahahahaha, e qifsh Argitë llapushen nqse kthehesh në Lalaz atë ditë, pa rrëzuar Ed Kristaqin. Jallah kokë-shpullë, mos harro llogjistiken e protestës, ku kamionetat duhen të jenë gati dhe të mbushura me byrek me lakra, me tufa 5 lekshe, me nga nje cigare hashishi, dhe për më të nevrikarosurit, nga vizë me miell Ekuatori, por mos harro formulen e t'hollimit të miellit, 99.99% talk per bythë bebesh dhe 0001 % kokainë, se toksat, katundarët dhe rracë qirët që do jenë aty atë ditë nuk dallojnë asgjë.

                               1. U
                                Uurraa URRAAAA

                                Mos harroni te merni Lule Basha te kendoje hymnin ...sindikata non grata theret proteste per te shpetuar familjen kriminale Berrisha cda pjesmares ka nje byrek dhe nje gode dhalle falas te paguara nga shkelzeni préférable jane ujku Cerrikut ujku Fierit ujku Vores A.Cani Fevziu Shkullaku Bushati Lubonja Eni Vasili Erla Mehilli Grida Duma i Qimi Peka Rakipi ,Buze silikon me shoke e shoqe perpara per te SHPETUAR komunistin e fundit te ballkanit dhendrin e Serbis shokun Sali Sheqere Ram Berrisha 28 vjet sekretare i PPSH urra uuuraa

                                1. E
                                 Emiljano

                                 Sekretari per diasporen. Hahahaha made in albanistan.grotesku nuk ka fund ne ate vend

                                 1. © KENDVESHTRIM TJETER ©

                                  Shkëlzeni do ketë seancë e rradhës,apo do marrin vendime gjykata për PD. Presion Kryeministrit dhe SPAK për lëshime.

                                  1. a
                                   azem bejta

                                   Sa i mjerë është Sali Karaxhiqi Po mëndon se akoma është në kohen e komunizmit i shkreti Po shef ëndrra më sy qelë Po mëndon se e ka Enverin në krah më bë bashk më te revolucionin e PPSH Ka harru i shkreti psikopat se Enveri ka vdekë e ky është gati më cofë dhe pak para cofes po mundohet më i dhenë shqelmat e fundit demokracisë Sala nuk vdes si njeri por do cofë si kafshë

                                   1. S
                                    Sali Non Grata

                                    Aty rrini dit e nate ,dhe hani mutin e njeri tjetrit ,kur tju mbaroje na thoni se ju çojme autobotat

                                    1. N
                                     Noci

                                     Ulni kembet ne toke se jeni me te sigurta qe nuk ju merr era .Ramen e rrezon parlamenti ose vota popullore qe ju jo vetem nuk i keni por me ç'duket vone keni per t'i arritur .Nuk e ke shume larg Gerdecin ku dikur vrate 26 veta

                                     1. M
                                      MYZEQARI

                                      Indrit,deklarat te rendesishme ke bere qerrata ,por pazarin e ke te ulet.TE BESH nje protest kaq te madhe sa te maresh qeverin pa vote te shqiptareve, dhe te shperblehesh vetem me bashkin e vores ,mendoj se e ke sh pake .Duhet te sigurohesh qe plaku MERE TE KRIJOJ MIN. E PUNEVE TE KOTA DHE TI TE BEHESH MINISTER I SAJ , aty do besh kokren e qejfit .PIKA NE MENDJE E QUAN VETEN te zgjuar o budall,mjer ti dhe mjer ata qe mund te ndjekin nga pas .

                                      1. S
                                       SHPELLARI

                                       Ti me Shkëlzenin të hani munë e të leni pa bythë. Derri ju q.... robtl e shtëpisë o vulëhumburit.

                                       1. X
                                        XHH

                                        Po kush eshte ky Indrit Hoxha qe flet ne emer te diaspores kush e ka zgjedhur kete dhe ke quajne keta diaspore ne cilet shtete jeton kjo diaspore

                                        1. S
                                         Sula

                                         Ore çun, ti bej kujdes se mos te ka caktuar Sala deshmor te 11 shkurtit. Ti e di qe Sala zgjedh nje grup dhe e ben me leter me brime "deshmorin" e rradhes.

                                         1. L
                                          Leo

                                          ky idioti berisha nuk e kupton qe eshte bere shume qesharak me keto protesta Do i haje mutin Edi Rames me 11 shkurt

                                          1. U
                                           USA

                                           Edi Rama ka mbeshtetjen e shumices se diaspores ne Amerike ndersa ku malok vucidoli megjithese paguan shume nuk mbledh dot as 300 vete

                                           1. H
                                            Himarioti

                                            Boboooo, përfundimisht kryekrimineli i kombit tonë, Sali Shpellar Berrisha, paska vendosur që t'i lëpijë të gjitha mutëreta e Lanës. Të bëfshin mirë se, ato meriton ti. Në Lanë, në Lanë, kryekriminelin e kombit tonë, Sali Shpellar Berisha!

                                            1. e
                                             emigranti

                                             mos harroni therrisni gjithe demokratet neper bote lul korreshin gur ranxhin veli hoxhen ilir levonjen evi kokepalaren e shume te tjere

                                             1. a
                                              asrtiti

                                              i duhet dhe nje grusht tjeter po jo i planifikuar si i pari .ai ndoshta do ta permende .se dhe syzet e diellit i shkonin shume .ishalla se marrin me vete ate tokmakun qe nuk cane dot deren e pd . une ju rekomandoj te marrin mulin ne vend te tokmakut .kjo do te jete nje prove per te per aftesite e tij per tu vendosur ne krye te pd pas saliut . me te e ardhmja e pd do jete e sigurte.tufa e tyre me 11 shkurt do te jete si nje tufe ujqish qe kerkon ushqim por qe se gjen dhe ne fund te urritur do hane njeri tjetrin .tragjikomiku sali do te ishte pa frike nje nga personazhet e servantesit .indritet .muljotet .tritanet .bumcjanet shejanet dhe shejtanet spahjanet jane pa frike siguria me e madhe se pd e ka nje te ardhme .dhe per sa kohe ata te jene aty babuci do udheheqe dhe 3 mandate te tjera me te mirat e me te mirat e tij

                                              Lini një Përgjigje