Rama: Nga grumbull ‘karrocash’, Urgjenca Kombëtare është kthyer në një repart ekselence

1 Shkurt 2023, 14:47Politika TEMA

Rama: Nga grumbull ‘karrocash’, Urgjenca Kombëtare

Kryeministri Edi Rama  e ka cilësuar Urgjencën Kombëtare si “repart ekspelencë të shërbimit shëndetësor shqiptar” pasi flotës së shërbimit i janë shtuar 28 autoambulanca të reja.

Rama nuk e ka kursyer ironinë për opozitën duke thënë se Ugjenca Kombëtare kishte “grumbull karrocash të degraduara teneqeje dhe telefonash të vjetër që nuk përgjigjeshin kurrë”.

“Nga një grumbull “karrocash” të degraduara teneqeje dhe telefonash të vjetër që nuk përgjigjeshin kurrë, SOT URGJENCA KOMBËTARE është kthyer në një repart ekselence i shërbimit shëndetësor shqiptar, ku vazhdojnë investimet dhe përmirësimet duke synuar papushim optimalen, shërbimin për qytetarët në nevojë për kujdes të menjëhershëm shëndetësor”, shkroi Rama në Facebook.

 

 

15 Komente

 1. L
  Llazi

  mire ooo mire ashtu eshte se jane akoma te reja, po gjerat duhen mirembajtur e jo si mentaliteti i shqiptarit qe u ble e tani mbaruam pune, do rroje tere jeten

  1. S
   Shpresa

   Drejtori i Urgjencës Kombëtare, dr. Skënder Brataj do ta bente model edhe Ministrine e Shendetesie po te vihej ne krye te saj.

  2. I
   Ilirjani

   Po, po , po cuni i zyshes, Iliri i Beqjave i qiu robt i mbushi xhepat. I di Mero keto apo nuk i di?

   1. R
    Roni

    Sherbimi shendetesor eshte permiresuar shume

    1. S
     Soni

     Lajm shume i mire per te gjithe ne

     1. A
      Ani

      Ju lumt keshtu duhet te jene grupet e emergjencave

      1. N
       Notknow

       Vetem permirsime dhe mundesi te mira ka ky vend vetem nga Kryeministri jon Rama

       1. J
        Joni

        Cdo dite e me mire dhe kjo vtm fal partis tone

        1. E
         Eno

         Me gjithe keto investime qe jane bere nesper spitale ska si te jet ndryshe

         1. G
          Gazi

          Bravo qe keni shtuar floten e emergjencave

          1. S
           Sindi

           Bravo qe investonin per rritjen e cilesis se mjeksis.Keshtu vazhdoni.

           1. D
            Detjon

            Jemi te sigurt qe do te shtoni akoma me shume autoambulanca

            1. S
             Semi

             Bravo per punen e madhe qe jeni duke,mos e ndaloni,se keshtu si po punoni e ardhmja duket e ndritur.

             1. B
              Besard

              Sa shume keni punuar dhe jeni duke punaur per te rritur cilesin e mjeksis.Bravo se vertete e ardhmja duket e bukur.

              1. A
               Anisa

               I lumte qeveris qe i kushton kaq shume vemendje mjeksis se ajo eshte vertete e rendesishme.

               Lini një Përgjigje