Foto befasuese e McGonigal me foltoren: Enri Ceno, sot sekretar i marrëdhënieve me jashtë i Sali Berishës

1 Shkurt 2023, 20:01Politika TEMA

Foto befasuese e McGonigal me foltoren: Enri Ceno, sot sekretar i

Agjenti i FBI i arrestuar pak kohë më parë në vendin e tij për shkelje të ligjit me mosdeklarimin e udhëtimeve, takimeve, për mosdeklarim të ardhurash por edhe se ka mbështetur një oligark rus, ka pasur marrëdhënie të ngushta politike edhe në Shqipëri.

Opozita po akuzon qeverinë dhe kryeministrin Rama dhe kanë paraqitur edhe një kërkesë për mocion me debat në kuvendin e Shqipërisë.

Por ndërkohë agjenti i FBI shfaqet në një foto shumë miqësore me Enri Ceno, aktualisht sekretar për marrëdhëniet me jashtë në Partinë Demokratike, njëkohësisht edhe ish-kandidat i Partisë Demokratike në zgjedhje.

Në foto janë së bashku ish- shefi i kundërzbulimit në FBI Charles McGonigal, zyrtari i Partisë Demokratike, pjesë e Foltores dhe Fjoralba Dizdari, anëtare e këshillit kombëtar të Partisë Demokratike.

Kjo foto befasuese duhet te jete realizuar disa vite me pare ne kohen zyrtari i FBI vizitonte Shqipërinë. Gjatë kësaj kohe ai ka pasur kontakte me biznesmenë dhe politikanë shqiptare. 

Disa nga këto takime kanë qenë në nivel të lartë të qeverisjes dhe kjo është shfrytëzuar për sulm politik nga opozita. Por fotot që qarkullojnë tregojnë se McGonigal kishte lidhje edhe me Partinë Demokratike që aq ashpër akuzon qeverinë.

30 Komente

 1. E
  Enri Ceno , Fjoralba Dizdari

  Eshte fotomontazh i paster

  1. T
   Tropojane Rrace muti

   Kjo Fjoralba eshte anetare e Keshillit Kombetar te Foltores. Meqe jemi tek mbiemri, cfare e ka Gani Dizdarin kjo goca e Hysni pijanecit?

   1. A
    Askushi

    Kir eshy puna per te partis se sali sheqeres esht montazh ,kur esht muhabeti per edi ramen e vertet po pse jini kaq legena apo ju ka bo baba sali kurvicka .

   2. L
    Liria

    Kuirveri hesapi...!

    1. P
     Popull Hesapi

     ja e pashe Fotone mesiperme..po pastaj?? 1-Nuke e njohe Enri Cenon..por qe ka bere nje Foto Dikur me Agjentin e FBI-s kjo nuk e bene ate Fajtore apo edhe te Dyshuar ?? 2-Te gjithe e dime se ne Shqipetaret e kemi "Merake" te bejme nje Foto-Perkujtimore me Miqe te Medhenje nga "HA MER DHE IKA"..keshtu e spjegoj une se paku pshatari dhe nuk kame "Habere" nga Politika.. Jo te gjithe jane "Fajtore"???????????? Faji, Krimi eshte Individual..por ka edhe Pjesemarres ne te... gjithe se si Pergjegjesia mbetet Individuale dhe Jo Kolektive ne rastin e Mcgonigal..lol

     1. k
      kacidhja

      shikoni me lupe mardheniet e tyre ,cpune kishte agjenti i FBI-se me FJORALBA DIZDARIN kur ajo ne ate kohe ishte askushi ne politike.mos valle ishte per korruptim seksual.

      1. J
       Jorgo

       ia ka be peshqesh Shefqeti

       1. Tuti

        Disdari është edhe ai shqiptari amerikan kshu që ka lidhje

        1. L
         Lala i Lushnjes

         Vetëm "kacidhe,, nuk je. Shikoni me kujdes fytyrën e ''montuar,, ( siç thotë Çenua ) , një psikolog ju lutem. Zonja ose ndjehet keq (e përjashtoj) ose është kënaqur shumë (më e mundëshme).

        2. A
         Agron

         C te keqe ka qe kuadro te PD te dalian ne foto me agjentin e FBI.Ne denojme Ramen qe ben foto me kete agjent

         1. R
          Raste i ralle u habitem !!!!

          Te besosh non graten dhe spiunin I.M do qe te thote jetone per munges varri jetone kot .....non grata ka 30 vjet qe ka ikur per lesh po me te semure jane kazanet tv qe mengjez drek darke na servirin si meny çorben e prishur Berrisha . Non grata eshte katundar malok shpelle me prinder injorant nese nuk do ishte spiune genjeshtare intrigant si do penetronte deri te familja e diktatorit Hoxha dhe e gjyshit te Andi vogelush Bushati Kapo ? Ky jo te spiunone po ky te vret naten dhe te qane diten rasti i rrugacit Hajdari e vrau dhe shetisnin arkivolin rruges kafshet e pyllit por faji ishte i drejtorit te kopeshtit zoologjik qe hapi portat

          1. k
           k

           Kush meret me non gratën është me të meta mendore.

           1. J
            Jugu

            Po cfare eshte ky montazh kaq i dobet more zagare? Genjeni por me pak me shume takt dhe jo keshtu hapur dhe me kaq budallallek. Montim amator.

            1. F
             Fieraku

             Monda edhe tani kuvendove mi goc.Te lumte gopi,je besnike e Sali Spiunit e meriton nje byrek me sallom

             1. K
              Ky eshte nga jugu haaaa

              Ky eshte nga jugu haaa ku ka ne juge debila si ty mo ti je kokra e palloshit nese eshte foto montazhe te dalin personat qe jane ne foto dhe ta kundershtojne apo te kane ty si avokat i foltore,-nevojtore

              1. J
               Jugu nga Vicidoli

               Idiot tropoje jo jugu sot vajza pranoi takimin ne nenpunsin e FBI cfyre e ka gjdt vendin me budallenjte

              2. f
               fred

               leji llafet o mero baze, ed rama u kap si peshk , kaq kisha

               1. f
                ferd frik frak

                Bolle me kaq se po vazhdove me tej e tregone veten qe je idiot si nongrata i foltore,-nevojtore

                1. A
                 Ardian

                 O koqe cari kaq idjot jeni si sali byth qiri.

                2. o
                 olof

                 Edi Ramën kapeni për peshku ju se ju bën mirë.

                 1. f
                  fotoglafi

                  Ore Mehro por kjo eshte nje fotomontazh i shpifur dhe amatoresk . Dora e asaj femres (nuk e njoh ) i dilkerka nga gjoksi McCognigal-it si me pas qene aliene .......epo kaq ndyrsillek vetem e vetem per te shpetuar nderin e padronit nuk ka bythe qe te rrije !!!! Me mire kishe bere artikullin pa foto se do te ishte me i besueshem se sa ky artikull me kete foto qe dhe nje femije do behej kurioz me doren qe i del nga barku "agjenti alien" McCognigal/ E more o Mehro byrekun nga padroni me kete artikull !!!!!

                  1. V
                   Vranakonti

                   Kjo foto eshte me se e qart,se Berisha ka bashkepunuar me Mcgonigal dhe eshte agjent qe i ka sherbyr Saliut ne bashkepunim dhe serebin Fazlliç qe e kishte keshilltar. Kur vjen puna per Ramen quhet fajtor,kue diskutohet per Salin nuk qenka fajtor. Njerez kam kum,si qent e eger ne xhunglat e Afrikes. Duhet,qe, neser te behet edhe per Salin mocion me te drejte debati.

                   1. X
                    XHI BU

                    Dikush që merret me nen graden është me të meta mendore -- shprehet dikush me emërin K. Kurse une mendoj kështu :kush merret me nën graden jane te gjithe ato sahane lëpirsat që kan shkuar e kane vepruar për një cop kocke duke u pasuruar dhe ja kane pare hajrin vetes duke u bëre pjestar i vjedhjeve ,shkatrrimit ,mashtrimit,i pislliqeve qe kane ndodhur gjate 32 viteve,sot ju jane boshatisur xhepat,disa edhe të pa pune,qe kane humbur vendet e punes për arsye të ndryshme, duke pritur 10 vite rradhen për te marrë pushtetin Sali Berisha ,jo në mënyren demokratike dmth me votë ,por duke e shpejtuar e marrë pushtetin me anarki ,rrëmuja,revolucion siç kërkon Saliu e Meta pasi në radhë të pare shpëtojnë veten nga kërcenimi që po i trokit në derë për të dhëne llogari për bëmat 32 vjeçare. Por jo mos prisni më kot edhe këte radhe fitorja do anoj nga e majta sado çakejte kërkojne të trubullojne ujrat me çdo çmim për të rrezuar qeverin me revolucion unë e shikoj të pamundur Sala e Meta do zhyten më shume e shumë thellë e do dalin të zbuluar për gjithçka duke shpejtu fundin e tyre e populli do bie në qetesi.Mjaft se na lodhet.!!!!!.

                    1. G
                     Gole

                     Nuk mbulohet Muti me Shurrë!

                     1. B
                      Bero Maze

                      I takon ne nderin e dinjitetin e gazetes TemA qe eshte ne opozite te hapur me kete qeverine e Rilindjes e personalisht me Timonierin e saj Rama qe te nxjerre fotot e takimit te McGonigal me te vetmin kryeminister qe e ka pritur ne takim, Edi Ramen!

                      1. T
                       Tirona

                       Shikoni kur te dale edhe ndonje foto me Sali primitivin.

                       1. D
                        Demokrati i trishtuar ne emigrim

                        Opozita eshte parazitja me e ndyre qe nga viti 1990, kohe kur mori ne dore ''fatet'' e Kombit. Keta parazite me ne krye sahale pisin jane te njejtit, si dje edhe sot, kur flasin e perflasin me shume te paqena dhe shpifje, sipas motos se tyre: -Shpif e sajo, se ne fund diçka do te mbetet! Tani i ka mbuluar zullumi, turpi, krimi, grindjet, perçarja, pislleku dhe bataku dhe nuk dine çfare te bejne, mbasi e kane mesuar, qe ne pushtet nuk arrijne dot me pune dhe mendje dhe populli i ka hedhur ne kazanin e pleherave te pariciklueshme. Kaq kisha une, o ''fred'' salehu!

                        1. ¿?

                         E qarte, Saliu ka punuar me qitje te larget, e ka korruptuar kete McCongallin qe ky McConigalli te korruptohet nga Rama, qe pastaj Saliu t'ia fusi Rames. Hajvanlleku arrin maja te papara ne gazeten e Mero Gelbos.

                         1. t
                          toni mavrija

                          ca te mencur e mjeshtra te fotomontazhit kesaj here gabuan se FJORALBA i tradhetoi, e pranoi qe eshte vete ajo ne ate fotografi bashke me FBI-stin.

                          1. R
                           Reply to toni mavrija

                           Nigjo ktu ti toni mavrija, se qeke edhe shum inteligjent , arsyet perse FJORALBA "ka pranuar" qe eshte ne kete fotografi mund te jene te shumta, por nqs ti me gjen nje profesor anatomije qe shpiegon se si ka mundesi qe krahu i FJORALBES del nga brinjet e MACGONGALLIT, atehere edhe une po e pranoj qe nuk eshte fotomontazh.

                          Lini një Përgjigje