Berisha i xhindosur me SHBA që foli për non grata-t: Lejoi Ramën të drejtojë Këshillin e Sigurimit, edhe pse është nën hetim

22 Shtator 2023, 14:00Politika TEMA

Berisha i xhindosur me SHBA që foli për non grata-t: Lejoi Ramën

Sali Berisha reagoi pas deklaratës së një dite më parë të Ambasadës amerikane, që u shpreh se nuk ka ndryshuar qëndrim për personat non-grata në Shqipëri. 

Berisha tha se frymëzohet nga Martin Luter King, që sipas Berishës luftonte për të vërtetën. 

Si i komentoni deklaratat e Ambasadës amerikane që tha dje se “nuk e kemi ndryshuar pozicionin tonë në lidhje me individë të shpallur (non-grata) në Shqipëri”. Deputetët duhet të shqyrtojnë angazhimet me këto figura…

Gjysma e mesazhit thotë që SHBA nuk ndërhyjnë në punët e brendshme të partive, është pikërisht kjo që unë përshëndes. Nëse ka një njeri që ka bërë në 32 vite çdo përpjekje që shqiptarët të zgjedhin me votën e tyre njerëzit, është Sali Berisha. Do tu rrëfej një gjë shumë private. çdo njeri ka idhujt e vet. Idhulli i jetës time ka qenë Martin Luter King. kur unë kam gjetur tezat dhe shkrimet në diktaturë, ai më ka impresionuar dhe më ka ndikuar. Ai frymëzonte çdo njeri që lufton për të vërtetën. 

Kjo është përgjigjja për mesazhin. Për të tjerat mund tu them se dita e djeshme u karakterizua nga shfaqje të shëmtuara në Parlament, nga përpjekje të Edi Ramës për të caktuar kryetarin e grupit parlamentar, për të shkelmuar ligjin themelor të Parlamentit, për të caktuar bashkëkryetarin e opozitës në Komisionin Zgjedhor. Dhe kë do merrte ai aty? Burrin që voton për rrogën e gruas. Rritja e rrogës së gruas sa 117 pensionistë. Pa votat e AliBashës ligji nuk kalon. Problemi është se po bëhet pazar votash për të vendosur një standard që nuk ekziston kund në botë. 

A duket sikur SHBA po zgjedh të keqen më të vogël mes jush dhe Ramës?

Të shkosh dhe të ulesh në karrigen e Këshillit të Sigurimit nën hetim penal është gjë shumë e rëndë dhe kjo nuk varet nga Qeveria. Edi Rama është cituar 14 herë. A do përfundojë i burgosur në ishullin Rikers apo ajo, këtë nuk e di. 

34 Komente

 1. F
  Fatkeqsia

  I rrjedhur komplet! Por ça taksirati paten shqiptaret nga ky monster??? Veten fatkeqsi!

  1. S
   Soni

   Ky Esht njish ska faj po Lepirsat e Ketit jo simpatizant Tu lurosh e gjyshet

   1. I
    Islamik Vucidoli

    Ne fakt duket si dysh si pikpyetje kur ecen - shikoje edhe njehere me me kujdes kur ecen.

   2. k
    k

    Ky i shkreti nuk hyn nẽ asnjẽ kategori njerẽzore.

    1. G
     Gimi

     Jo jo Esht shum i squt nuk ka me te squt si ky po Esht i poshter e me te keq jan servilalepirsat e Keti jo simpatizant

     1. B
      Bureto

      Simptona bazë e skizofrenit është se ai e beson realitetin ashtu siç e përfytyron ai. Saliu është me këtë patologji i sëmurë psiqik, e cila nuk ka ilaç, pra as shërim. Ai e di këtë, por si rregull këta tipa për të arritur qëllimet e tyre kanë shpirt demoniak, dhe nuk lodhen. Ndaj nuk përbën ndonjë çudi që një gërdallë afër të 80-tave, "shkëlqen" në performacë. Ndjekësit e shumtë e shohin atë jo si të sëmurë, por si "lexhendë e pamposhtur", por harrojnë ditzinjtë se është ai që i ka marrë në qafë dhe se fundin do ta kenë edhe më të keq se ç'e janë.

     2. 1
      1

      Ky te ben te qeshesh edhe kur je i deshperuar

      1. R
       Robert Papa i papune ne Amerike

       Mbasi socialistet tallen gencin me nongraten kur Veliaj shkoje klandestin ne iran dhe rruga Dan Hurta ne Kamez tani po talle gencin Robert Papa haaaaa kur je ne halle te gjithe tallin bythen .

       1. T
        Tarrasi

        Foli prap ky krimineli komunist ,dali prap te thenia e Enverit Imperializmi Amerikan , kam studjuar Martin Luter King thot ky komunist ,ti mor kriminel ke studjuar vetem veprat e Enver Hoxhes ,ti fol se Çeçenet te besojne sikur te thuash hengra mut .

        1. E
         Enderrat e NON GRATES.

         Fshatari I vicidolit paska patur idhull Martin Luther King. Sekretari i organizates baze te partise i shikon enderrat gjithmone și fitimtare dhe ne krye te revolucioneve.Kjo lloj kafshe dythundrake qe ka 30 vjet qe plackit e rremben kete vend bashke me familjen hajduterore.Kur do te marri fund marrezia dhe hajduteria e ketij njeriu.Cfare presin organet e drejtesise pasi sarajet duken sheshit.Bajges Sali duhet ti jepet haku per te gjitha te ligat qe ka bere.

         1. e
          edmond( koder rreshen)

          Ky esht i shpifet si Politikan,por si "intektual" esht i kanqshem,sepse oratoria e tij esht per estrad humori ! Sa per Ramen ai ka te drejt ! Rama kishte dy arsy per mos tu atakuar me Ruset,si perfaqesues Shteti,por edhe si mirenjohes per familjen e tij .Me "oratorin" e tij (qe nuk rri dot pa tu pergjigjur) ai u perdor nga ata qe e zgjodhen per te drejtuar seancen me Rusin dhe per te Poshteruar Ruset ! Rusia ne treshen e par Boterore si superfuqi Atomike ( per nga numri i arsenalit e para) - Shqiperia vendi i fundit ne Europ si ne ate ekonomik,po ashtu dhe ushtarak . Rusia qe e mori perdore Shqiperin dhe e ushqej per dy dekada,dhe Rama si perfaqesues i Shqiptarve,me reagimin e para dy ditve (ne traditen Shqiptar, bukshkel ) - Ne Rusi u shkollua,u vesh ,dhe u ushqye i Jati (Kristaqi) duke u ber nje ga Skulptoret me te mir Shqiptar,ne Poloni ne bllokun e Varshaves te udhehequr nga Ruset u shkollua e jema duke u ber nje nga dentistet e para Shqiptare . Ne me te miren,per hir te respektit ndaj miqsis se kaluar,duhej te ishte neutral ashtu sic i takon nje drejtuesi seance,por deshira tij per te treguar se sa "Intiligjent " esht,leshoi perlen e radhes ! Dora qe te ushqen nuk harrohet dhe nuk kafshohet thot Populli, perndryshe je i pa bes,mosmirenjohes,dhe i neveritshem,edhe per ata qe te perdorin .

          1. S
           Shqiptari

           Te eshte bere ves te hashe çdo dite nga pak,or zagar,komunisto-enverist.Tere shtypi perendimor dhe ai amerikan flasin me superlativa per drejtimin dinjitoz dhe per replikat e famshme plot zgjuarsi,mendim dhe metafore me perfaqesuesin rus,ti akoma pret qe te bien bollet e dashit,te arrestohet nga shba -“Ndaloni luften dhe une nuk do ia jap fjalen Zelenskit.”Eshte shprehje e guximshme prej burri shteti,nga salla e Keshillit te Sigurimit ,or malok komunist,fytyre e ndyre.O zot po plas nga inati dhe murtati qe ke brenda ne bark,hale

           1. B
            Bujku mjeran

            Haberet nga Amerika i perhap agronomi ish drejtori i tv te ministrise se mbrojtjes,qe nuk emetoi asnje lajm.Llafazanet thone,se edhe sot e merr pagen mijra ero ne vit!Soak ta hedhin nje sy oer jete vjedhje publucistike agrare!

            1. m
             mirel

             Mbylleni ne kafaz se ka lojtur nga fiqiri...

             1. R
              RBr

              Hajdut! Copë muti! Me flamurin e Vorio Epirit në dorë po kërkon azil në Greqi, për veten dhe familjen tënde degjeneratë. Buçe! Nuk le ka... qeni pa u shkërdhyer

              1. E
               Ethem Lalaj

               Mos e vini re psikon e 1970-tës.Është në hall të madh.Ndaj flet BROÇKULLA. Për Sb rëndësi ka që del në TV e flet i lirë.Që akoma nuk po i arrestojnë ZENIN,MALLTEZIN,GITËN..etj për 101 krimet familjare dhe me Aleatët në 32 vite.Që nuk po arrestohet është fai i SPAK i tredhur prej tij. Me non gratën Sb ka marr fund politikisht.Mesazhi fundit Amerikan është që të mos ndiqet më Ai.Ndryshe do han BAR përjetsisht.

               1. A
                Ajaxs

                RRofte Komunisti 21 karat, qe zbaton porosin e diktatorit. Ska Kala qe nuk marrin Komunistet. DHe komunisti Sali Haleja rrembeu qysh ne fillim Partin Demokratike duke e bere kete parti prone familjare. Kjo parti emri i vertete eshte Partia komuniste Demokratike nen sherbimin e diktatorit Saleh.

                1. G
                 Gri z.

                 Later Kingu nuk vrau 4 qytetar, dhe nuk genjeu 4 here deri ne ora 23:00. Burre I poshter! Fatekeqesi e Shqiperise

                 1. N
                  Nj punonjes Shendetesi

                  Prandaj u bere Sekretar Partie ti se u frymezove nga Martin Luther King dhe Sherbetori i ENVER HOXHES qe i thoje personelit kur gabonte ndonje fjale?E coje tek fotografia me Neon qe ishte sa hyje brenda ne Koridor: Di te falesh, Falu perpara ketij BURRI ? Kur ke qene i vertete ti O SALI MAVRIJA ?

                  1. N
                   Nj punonjes Shendetesi

                   Prandaj u bere Sekretar Partie ti se u frymezove nga Martin Luther King dhe Sherbetori i ENVER HOXHES qe i thoje personelit kur gabonte ndonje fjale?E coje tek fotografia me Neon qe ishte sa hyje brenda ne Koridor: Di te falesh, Falu perpara ketij BURRI ? Kur ke qene i vertete ti O SALI MAVRIJA ?

                   1. Z
                    Zaza

                    Alzaimer ka ec shume sale mos dilnpa pi barin E ke dozen 3 fish Mjere familjaret cheqin me salen.

                    1. S
                     Sadiu

                     Idhulli tënd është Hitleri, Musolini dhe Putini i sotëm o gjytyrym që nuk e le rehat në punën e tij këtë popull, o kriminel.

                     1. D
                      Daullxhiu

                      Ishalla i del shpirti nga bytha ketij kerme.

                      1. P
                       PD

                       Akoma s'ke vrarë veten o rrot kari? Çfarë pret?! Të rregullojnë në ndonjë tunel si Ervis Martinin nja dy netë me rradhë dhe të tallin lesht dhe të thonë; bëri operacion plastik, mori paret edhe iku. Apo si maloqe, "trim" i madh që je që nuk ke mbajtur kurrë përgjegjësi për aksionet e tua, ja ke lënë faturën dhe fundin e Martinajt, Shkërdhenit dhe Shkërdhitës? Var veten o budall, se nuk të lë njeri të dali shpirti në rehatinë e dyshekut të Lalzit. Je tradhtar dhe vrasës që ke larë duart me gjak shqiptarësh. Bëji të fala Janullës, se po vdes me loqet e tij të rryshkura në gojë! Se bythën ja ke lënë Ferid Bejlerit që të shurroi në gojë edhe kur ishe komandant i përgjithshëm edhe thuaj grekut që pavarsisht maloqeve motërqirë dhe vorjoqimarjotve motërqirë, shqiptarët me hir a me pahir do t'i çojnë kufijtë e Shqipërisë së Madhe në Athinë.

                       1. s
                        sb_ do pefundoj si vllaznit e vet Sadami e Gaddafi

                        ose ne rastin me te lumtur saleh brrisha do perfundoj si Bin Laden do ja rrasin rraketen ne byth te kulles qe ka ndertu me Miljonat e Shtetit Shqiptare ne vicidol. Gjithcka k marre rruge .Kthim pas s'ka me . Prisni lajmin vetem ,qe salehu u pallu ne bith nga Drejtesia

                        1. S
                         Shpella

                         E cfare paska pjerdhe Sheqerja nga bytha kete birin e Vukut,qe u ba gazi i botes

                         1. S
                          Shpella

                          E cfare paska pjerdhe Sheqerja nga bytha kete birin e Vukut,qe u ba gazi i botes

                          1. N
                           Nje nene

                           Bo Bo ooo ! Cfar Loje te Piset ke Luajtur dhe po Luan ore SALI. HA LEJA ? Ma do mendja qekur ke qene student ne te mesme per nd/mjek . Nga kujtesa ke bere dhe praktik per pak kohe ne Berat nga viti i trete mos gaboj ne Spitalin e Beratit. Binte ne sy se ikje nga oret e praktikes dhe takoje disa kosovare qe jetonin aty mbase bashkepunoje me qe ishe nga Veriu .Une sot ne kete moshe bej lidhjet se atehere nuk na shkonte mendja ishim drejt e drejte sidomos ne Beratasit . Bukur ja ke punuar edhe Enver Hoxhes ja arite qellimit ne te gjitha drejtimet. Po a te vret ndergjegja se te gjitha keto i ke bere ne kuris te ketij populli te shume vuajtur? Eh ku ke ndergjegje ti je nje KATIL i pagofshe te gjitha tashti ne pleqeri bashke me femijet e tu qe shpartallove nje Shqiperi te tere eshte mallkim i nje nene.

                           1. L
                            Lapi

                            Ha mut Sali se te ben mire. Rama sa te ka fut majen, do vdesesh duke pellitur per te keqiat qe i ke bere ketij vendi e ketij populli ti pjelle e djallit. Mallkuar ne jete te jeteve dhe u shofte raca jote e mutit.

                            1. r
                             romeo

                             O BERISHE ...! " NO UNE, IS GUILTI UNTIL THAT WILL BE PROVED IN THE COURT OF LAW" ... qe ne shqip do te thote qe asnje nuk eshte fajtor derisa ajo te brovohet ne sallen gjyqit , qe nga kjo perfiton edhe ti jo vetem Rama.

                             1. C
                              California

                              Amerikanet Duke ja ditur semundien e skizofrenise nuk e arrestonjene po e lene ta gerryej cmenduria se bashku me ca ndjekws te semure te tije

                              1. T
                               Th th thi mundet kethtu vetem tallen

                               Ka 15 vite qe tallen me viktimat e familjaret , duhet Enveri se ai ja u leronte qe nga gjyqtaret e prokuroret e autoret vertete qe eshte kryesori Sali kriminel Berisha e pastaj me radhe me Zeni e Medi e Bumci e te tjere qe i dine vete personat pergjegjes , po vecse duhet Enveri ta shohin si behet drejtesia .

                               1. N
                                Noci

                                Ky do te dali edhe mbi amerikanet.Lajmi per gjyqin e ardhshem te Gonigal shprehet vetem per parate e ish agjentit shqiptar dhe nuk e permend askund Ramen.Tani pas 33 vjet na nxori nje gje te re qe se ka thene kurre,e paska idhull Martin Luter Kingun dhe frymezohet nga ai vetem per te verteten,ky qe eshte kampioni i te pavertetave.SHBA jo vetem perseriti te zakonshme qe me non gratat nuk ka bashkepunim por paralajmëroi te gjithe ata qe punojnë me te

                                1. S
                                 Sandri

                                 Amerikanët të thanë; Bëhu burrë dhe përballu me drejtësinë! Ndryshe paguan familja! Meqë edhe ata i ka implikuar në vjedhje. Por ti si horr që je, nga një anë kërcënove gjithë prokurorët me bandën tënde të përdhunuesve tribale, nga ana tjetër ngrifeshe duke i bërë karshillëk drejtësisë, që gjoja le të hetonin, po t'ja mbante bytha. U fshehe si gjithmonë pas llumit të PDsë, pas bandës tënde të rrugaçve dhe si " baba i mirë" dhe si "burrë shteti", ja le në derë kalamajve hesapi tënd me drejtësinë. Po tani që do t'i bësh sehir gjyqeve, ku të ngeli burrëria si baba?! Se mirë si shtetas të diskretituan si hajdut, bandit, familje klepsi me fletërrufe ndërkombëtare?! Se si tradhëtar je i pështirë edhe për vetë grekët. Për t'a nuk vlen as sa një qime bythe e labit bythqir

                                 Lini një Përgjigje