SPAK i kërkoi të birin, Berisha bën presion: Le ta thërrasin po s'do zbulojnë gjë

22 Shtator 2023, 13:30Politika TEMA

SPAK i kërkoi të birin, Berisha bën presion: Le ta

Ish-kryeministri Sali Berisha është pyetur ditën e sotme lidhur me kërkesën që SPAK bëri ditën e sotme për djalin e tij, Shkëlzen Berisha, në rolin e dëshmitarit lidhur me ngjarjen e “Gërdecit”.

Berisha pa hezitim tha se vazhdon të mbajë të njëjtin qëndrim dhe mund ta thërrasin në çdo moment. Ai theksoi se Shkëlzen Berisha do të jetë i gatshëm të japë përgjigjet e tij në favor të hetimit.

Mirëpo, më tej ish-kryeministri u shpreh skeptik lidhur me drejtësinë pasi sipas tij brenda ambienteve të SPAK ka prokurorë të cilët japin vendimet nën ndikimin e politikës.

 “Në çdo kohë, unë ja kam bërë të qartë që smund të ketë kurrë asnjë lloj hezitimi për asnjë hetim. Jam abolustisht mbështetës me gjithë fuqinë time për çdo përpjepkje për zbatim të ligjit. Por nga ana tjetër aty ka kriminel, ka nxjerëz që kanë marrë 200 mijë euro dhe kanë liruar vrasësit. Ai është një insistucion i një rëndësie shumë të madhe, a mund ne të majtohemi me heqje dhe fshehje fashikujsh? Cilindo të thërrasin çdo njeri të shkojë të japë përgjigje për çdo gjë”, tha Berisha.

6 Komente

 1. k
  k

  Non grata universal,eshte i kenaqur vetëm kur vendimet e gjykatave i merrte vetë dhe ja dërgonte "gjykatësve" shpellarë-plepash ta lexonin në seancë,pasi e mësonin përmendsh.

  1. z
   zalli

   0 fakte,asnje qindarke e lyer me gjak nuk do dali,jo tash 32 vite saliu,ka qeverisur me urti e dashuri,do ja kishin lakmi edhe Jezu Krishti,e Muhamedi,po qa degjoni denglat e Amerikes e te Britanise,ato nuk din c'a flasin,po degjoni o njerez akademik Paloqen,Mziun te madherishmin Nard kok lopen,e terci e verci,sa turp apo ata trushpelaret qe ju shkojne nga pas e gelltisin balten,dhe helbete duhet ta gatuash qe dikush ta haje.pd e berishes e ka zene mallkimi i Ramizit,kur e dergoi te pd berishen,i kerkoi garanci,po berisha e preu ne bese,gjynahet ne kete bote lahen

   1. E
    E verteta

    Te gjithe ata qe duhet ta dine, demokrate e berishiste, socialiste e patronazhiste, e dine e kani ditur dhe ne varr do shkojne me bindje absolute se prapa ketij biznesi ishte perfshire teresisht Shkelzen Sali Berisha. Nga Non Grata qe nuk njihte baxhanakun e tij viktime te Gerdecit mos prisni qe te njohe as perfshirjen e.djalit ne kete afere dhe as te pranoje ndonje krim te kryer ne keto 32 vjet banditizem. Shpresa nuk qendron tek mea culpa e tij por te ndershkimi nga SHBA dhe SPAK.

    1. Ëhè

     E ku eshte presioni ketu?

     1. T
      Tarrasi

      Por mir idioti Ëhë kur nuk kupton mos shkruaj or analfabet ,

      1. P
       Plloçi

       Ne vend ta marrin te pandehur e therasin deshmitar

       Lini një Përgjigje