Kërcënimet e Greqisë, Rama i prerë: Nëse mbeti kjo punë te Beleri, nami u bëftë e mos hyfshim kurrë në BE

21 Shtator 2023, 20:55Politika TEMA
Kërcënimet e Greqisë, Rama i prerë: Nëse mbeti kjo

Edi Rama ka thënë se nuk beson që integrimi i Shqipërisë në Bashkimin Europian do të pengohet nga Greqia për shkak të Fredi Belerit. 

Rama iu referua këtu një date të mundshme si viti 2030 për integrim të vendeve të Ballkanit Perëndimor në union. 

“Nëse do mbetet kjo punë te Beleri, nami u bëftë e mos hyfshim kurrë në BE”, tha Rama gjatë një interviste në Abc News.

Rama përsëriti edhe një herë qëndrimin e tij se  çështja është subjekt i organeve të drejtësisë, janë ato që do vendosin çdo ndodhë me të.

“Nuk besoj se do vazhdojë shqetësimi i Greqisë deri në 2030 dhe nëse do mbetet kjo punë te Beleri, nami u bëftë, ne mos hyfshim kurrë në BE. Por unë nuk besoj se kjo do mbetet aty, kjo është një çështje që është e pakuptimtë edhe të diskutohet më. 

Ne e kemi kryer këtë diskutim, zotëria është subjekt i organeve të drejtësisë, janë ato që do vendosin çdo ndodhë me të. 

Sa i përket, përtej humorit, 2030 për mua nuk ka shumë rëndësi, nëse jemi formalisht apo jo në BE, për mua ka rëndësi që ne të bëhemi një vend me të gjithë parametrat e BE për veten tonë, për fëmijët tanë.” u shpreh Rama.

81 Komente

 1. v
  viktor

  Ashtu eshte Zoti Rama me vjedhjet e pothuajse te cdo ministrie me ministrat ne burg e me zv/Kryeministrin e arratisur le te shkojme drejt Europes per ta bere Zahon miliarderin me te famshem te Ballkanit.

  1. .
   .........

   Te jesh i gezuar qe po vepron drejtesia deri diku me kto ministrat e Rames.....imagjinoje te kishte vepruar ...drejtesia...ne kohen e Saliut kur Shtetin e kishin kapur mamluket e tij.....se cfare pamje do te kishim ne ate kohe....prabdaj mjaft me.....mi mi mi.....ne vete si popull jeni...hajdute...te korruptuar....prandaj mos hajm shume m.....

   1. L
    Liku

    Po si thua ti?! Tu shtojme derbederëve tane edhe ca derbederë importi?!!! Me mire ca sllave psh qe edhe te na therin?!!?!? Jojo! Kurrë mos hyfshim po patën këto mend!

   2. v
    viktor

    Ashtu eshte Zoti Rama me vjedhjet e pothuajse te cdo ministrie me ministrat ne burg e me zv/Kryeministrin e arratisur le te shkojme drejt Europes per ta bere Zahon miliarderin me te famshem te Ballkanit.

     1. P
      Patronazhisti sufllaqexhi

      Epo te bëjë pordhe dhe greku qt ksaj pune Z.km kete here ju heq kapelen me greket e dhjerë

      1. U
       U shofshin zagaret e Lexhendes

       U shofte Aleanca e Bej Lerit dhe zagaret.

       1. a
        aa

        beleri ne burg aty e ka vendin. sa per te hyre ne BE nese vendet e fuqishme do jene dakort e bejne dhe nuk pyesin shume per belerin....

        1. R
         Republic banana......

         Hahahaha citjonecami e hongri te gjatin si Erdogan keshtu deklaroi dhe birazeri i birazereve te vjerres se corapekuqit: nuk na duhet me BE!!

         1. L
          Li

          Ju ka len bananen hahahhaa o ti Republc

         2. a
          american23al

          Je treguar burre shteti, nqs BE ka standartet e Greqise jam dakort me Ju nuk duam te behemi pjese e saj..

          1. N
           Nik

           Kur Z. Rama flet drejt, themi shume mire!

           1. N
            NO PASION

            EUFORIA E ZOTIT RAMA NUK I BEN MIRE SHQIPERISE NE MARDHENIET ME FQINJIN ME TE RENDESISHEM PER NE....TE MOS HARROJME QE NE NE GREQI KEMI GJYSMEN E POPULLIT ATJE DHE KJO MENDJELEHTESI QE IU KRIJUA NGA FJALIMI DINJITOZ NE KESHILLIN E SIGURIMIT NUK DUHET TE DELIROJ NE SHPREHJE TE NJOHURA NE HISTORINE E POPULLIT TONE SI....SA TE KEM SHIJAKESIT NUK PYES PER FUQITE E MEDHA...QE KANE REZULTUAR FATALE PER KOMBIN TONE...AI SA ME SHPEJT TE JETE E MUNDUR TE LEJOJE BETIMIN E ANTIPATIKUT BEJLERI ..DUKE BERE ATE QE I KERKOI VUCICIT PER LIRIMIN E POLICEVE KOSOVAR...PRA JA QE KA MENYRA PER TA BERE KETE...

            1. I
             Illo

             Po ore po, fqinji me I rendesishen, por edhe me gjaksori. Duhet ti lirojme rruge vazhdimisht fqinjit sipas teje. Ta sjellim ne Shkumbin. Dhe ajo qe thua per refugjatet nuk funksionon me. E para, Greqia ks vete nevoje per krah pune, le te provoje ti perzeje, po nuk e ben dot. E dyta, nuk jane aq shume sa mendon ti, se shteti fashist i ka detyruar te ikin neper Eu, kanë mbetur vetem ata, qe Grewia i detyroi dhr ata si te zgjebosur pranuan te behen greke e “voroi-epiriot” per letra. Ata nuk i perze dot se i ka te “vetet”. Dhe pikerisht se kemi pritur nga fuqite e madha gjithmone u beme fushe luftr 2011-2014 e mbetem me njr cope toke. Me mire shijaksit…serbia i liroi policet jo se e detyroi Edi apo te tjere, por se skishte baza juridike ti mbante brenda. Per Bejm..n ka.

            2. H
             Hik mor Pordhace i qelbur

             Flet sikur je ne Mejhanet e Zagareve te tu, total i papergjegjshem ,e seriziteti i nji Shtetari ,nji KM . Je ti ai qe i lejove gjithcka Grekut ,qe hape bythemn te rrayset BGrreku brenda dhe krijove gjithe kte Situate te paprecedente me Bejlerin ku Pederastet Grek e shfrytezuan si gjithmone dhe e ngriten ne Nivele boterore , nderkohe qe Ti or Pordhac i Papergjegjshem ,e lejove jovetem Kriminelin Bekjelri te Konkuronte qe fare mir si Shtet e qeverri mundet ta bllokoje si ti vet si Qeverri por edhe duke diktuar e ndikuar direkte ke KQZ-ja e lurves dhe e gjithe kjo Zhurme dhe reaklam qe i beri Greku Himares si Minoritet ne Bote e kishe Kursyer dhe ishe sot Korrekt me gjithcka e skishe asnji Problem me , poooooooor Ti lejpve cdo Grek qe te bejne cfar i do bythe ne Himare ,jovetem me Fjalime por edhe me Flamure etj etj etj . Maskara i ndyre ,qe e fute kte shtet ne nji ngaterrese e shet pordhe botes ,pasi Shqiperine e futur ne qorrsokak .Nuk keni reaguar kurr as per shqiptaret qe Terrorizohen nga Greqia ,denohen pa te drejte terrorizohen e vriten Burgjeve nga greket dhe kjo hapur fare ,por as me Varret ne Kosine more Maskara ta shkerdhefsha ate kurven qe kishe dhe MJ o Maskara . O Pordhac qe s'ja ke iden cdo te thon shtet ,si ruhet Kufijte jovetem ata shteterore por edhe ata Minoritare o Plehr qe ndertove edhe bustin e Grekut ne Token Shqiptare , me ate mentalitetin tend te rendomte prej idioti shqiptare ,ne Token Shqiptare se paske va minoritare Grek atje . Ptuuuu te dhjfsha pellitjet e tua ne OKB , kur ti e ke futur kte vend ne Kurthin e Pederasteve Grek qe na kan masakruar ne pabesi gjate gjithe Historise se Mesjetes se voneshme .

             1. @
              @@@@

              Qelbesh era...Sali....dhe legeni 300

             2. T
              T

              Shyqyr qe i dhe pergjigjen qe prisnim .

              1. V
               Vini

               Pergjigje pragmatike, ne 2030 as vet greket nuk e dine se kush do jete ne qeveri, e thene ndryshe le te kakarisin sa te duan po nuk kane asnje inflyence ne vendimarjen e organeve zyrtare shqiptare.

               1. J
                Jimi

                Mire e ke thene, por derri do plumb e jo pambuk ! Si serbet dhe greket, shum po i durrojme !?

                1. .
                 .

                 Nje paradoks ekstrem i then prej Rames, qe pa dashur e nxjer "zbuluar" genjeshtrat dhe hipokrizin e tij. $$$$$$$$ Rama u shpreh ... "nese intergrimi ngelet te Beleri ..." duke u munduar ta injoroj. Z. Kryeminister nqs Bejleri eshte kaq i pa vlerë perse insiston dhe rezikn te ardhmen e Shqiperis ??? $$$$$$$$$ Apo pas perndjekjes se Belerit fshihet ndonje tjeter maskaralek tendi, psh me pronat e Bregdetit. $$$$$$$$ Lere o Rama "idjotin, budalla, hidraulik, ..." Belerin betohet dhe te injorhet bashke me Greqin, perse e perndjek, perse I frikesohesh kaq shume sa qe shkatron te ardhmen Europiane te vendit ??? $$$$$$$$ He merr mamun hpokrit, genjen budallenjt Arnaut, kujton se te njejtat do besh dhe me Europen.

                 1. c
                  cba

                  O te rente .-a! Rama s'ka pune me ceshtjen "Beleri". Me ate ceshtje merret drejtesia. Sa here duhet t'ua themi ju grekeve. Po sa te trashe paskeshi qelluar!

                 2. .
                  .

                  Heheheeee merr hipokrit te erdhi "rasti ne derë" qe ti besh qefin presioneve te Erdoganit dhe disfaten e integrimit t'ja ngarkosh Grekve "te keqinj". $$$$$$$ Dmth "me nje gurë 2 zogj" ... pa sa per Arnautat, as mos e ruaj fare ata I genjen me nga nje thes me miell perpara zgjedhjeve dhe mbarove.

                  1. M
                   Moza

                   Bravo gjigand,je i pa zevendësushëm. Qentë le të lehin karvani shkon para

                   1. G
                    Gazepi

                    Moza a me ben nje gargare se jam i semure

                   2. D
                    Dhëmbeli

                    Hallall qumështin që të ka dhënë Aneta !

                    1. G
                     Gazepi

                     Patronazhistave duhet meshef kari se ta marrin ne goje direkt sapo ta shohin.

                    2. K
                     Kadri

                     Hahahaha ti do e besh Shqiperine vend Europian? Ti nuk do asgje vec bythes tende o Edi.... Sa per Belerin : Vete è dhjeve dhe vete haje ate mut!

                     1. “helenet” nje vetullsh

                      Bravo Rama

                      1. S
                       Suljoti

                       Qarte, sakte e bukur.

                       1. Z
                        Zyko

                        Jo more. E cove punen deri ne kete fare derexheje dhe tani kurre mos hyfshim ne BE. Sikur hyrja ne BE te perket vetem ty. Jepu zgjidhje kesaj ceshtje dhe te tjerave si korrupsioni e hajduterite ose hapi rrugen dikujt tjeter nga radhet e PS.

                        1. H
                         Himarioti

                         Bravo z. Rama! Ju shquheni për mençuri, dituri dhe patriotizëm. Deri në vitin 2030 mendoj se, disa nga shqipfolësit antishqiptarë si Berisha me shokë, nuk do të jenë në politikë. Ndoshta edhe Miçua i Taqes.

                         1. E
                          Eagle

                          repekt..z.Rama..se na kane Fryre topet Greket:Me varreza..me Vorio-Epickjot ect.. Shqiperia po te rrise Mirqenjen Ekonomike,te afron vete BE-ja...dhe lere "Bejerin te garizi"...

                          1. P
                           Progonati

                           SAKTE! Eshte turp per qeverine e Greqise, qe po kapet pas brekeve te belerit, ku gjoja do bllokoje integrimin e Shqiperise per ne BE, o mortja qe si ha me gjith beler.

                           1. M
                            Mentor

                            Ca kokministri qe kemi, flet sikur eshte ne prona te kristaqit, nami u befte po s’u futem ne BE. O loqe brekushe edvin rrumpalla perfaqeson vendin fatkeqesisht edhe duhet te jesh i pergjegjshem, smund te flasesh si rrugac e ordiner.

                            1. Y
                             Yyyppp Xhixhi

                             Po shyqyr o qe e the njehere troc a te qifja udhet. Ne te semes te veje BE-ja, Greqia, Saliu, Likja dhe zombit truthare tronglodite qe u vene nga pas nese varemi nga kushtet e Greqise. Hajde bithcpuarit e Micos se Taqos, gamisuni tani ne te semave kembleshe te junanistanit.

                             1. U
                              Universi shpresa ime

                              Nostradamus foli , ska evroo as pas 7 vjetësh. Bejdhjeri dhjesht justifikim

                              1. R
                               Respekt

                               Jeni i madh dhe objektiv z. Rama!

                               1. J
                                Jorgo Kastriotis, Princi i Epirioteve.

                                Ja do e shikojme kete pune krieministri i 3milion hajdutave. Greku ti heq breket dhe te pallon sumen turke

                                1. k
                                 karderri

                                 Jogos shyqyr zotiti qe ti e ke shpetuar sumen tend prej evgjiti po picken e gruas mamit dh vajzes ta kane bere sallat,andej e ketej kufirit

                                 1. L
                                  Li

                                  Të paska dhembur o princi

                                 2. T
                                  Taku

                                  Keshtu felt nje politikan mundohet per me te miren e bashkekombesve te vet…

                                  1. I
                                   I the Saliut po je vete rrumpalle

                                   Po normal! Ku do te hysh ne BE ti? Ujku mjegull do!

                                   1. A
                                    Aron

                                    Nje pergjigje teper e sakte.

                                    1. O
                                     OLSI

                                     Hallall o figure, tani po qe ke folur sic duhet, mbaj raporte politike, ushtarake, me dajo semin, me gjermanin raporte ekonomike, dhe vendeve te tjera vk, se vetem llafe kane.

                                     1. k
                                      k

                                      Nuk do hyni, sepse jeni terminali,banka,gjykatat,kadastrat,administrata,shteti i korruptuar i trafikantëve dhe lavatricja e trafikut të drogës dhe drogaxhijve,jo per belerin. Evropa dhe te gjithë e dinë por ja do puna të bëjnë sikur nuk shohin per arsye strategjike.

                                      1. L
                                       Liu

                                       Pse brekëgrisurit e Greqisë i futën se e meritonin??? Aman mos na hap barkun zotrote

                                      2. L
                                       LABI

                                       Po B.E ja mendjen e grekut ka.

                                       1. D
                                        Detashmenti I kuq kolkozian I Surrelt

                                        Po po ashtu bëj bablok ! Shqiperia ska pse hyn në Europë. Shkëmb graniti në brigjet e Adriatikut. Feneri I Surrelit ndriçon botën që pas "shkëlqimit" si moderator..Edge ti je më rehat bablok se keta europianet te cajne bythen me rregulla. Per para bablok germo ne Shpirag dhe numuro turistet. Per para Poshtë Evropi!

                                        1. O
                                         Organizata Bolshevike Europa Ik

                                         Shoku Edver! Pasi e sabotove njehere hyrjen e Shqiperise ne BE, kur smiratove tre ligjet, mund ta sabotosh perseri. Midis BE dhe tokave te Himares zgjidh tokat, cfare BE. Per delet ka rendesi ti te pjerdhesh rehat se te tjerat skane vlere. Sduam BE vetem ti te moderosh dhe podcast-osh inceneratore, mcconigale, zhduk pronesite, zhduk Tim's, shendetesinene " falas" ...shoku Edver vetem propoganden e kuqe mos na e hiq. Ate duam vetem. Na brockullit per fitoret e tua virtuale dhe ne flejme rehat. Kap edhe ndonje McConigal tjeter se behet interesante. Mos harro lulqimet, qorret, llapat, alibythat, shabanet beju ndonje pagese se te duhen me vone. Po per BE meazallah se e do njeri. Ne sumekuqte e tu poshte BE. Rrofshin tokat e jugut.

                                        2. O
                                         Organizata e rinise

                                         Na e tha Enveri qe “ patatja eshte edhe buke edhe gjelle” por ne nuk e besuam! Mire te na behet…

                                         1. L
                                          Li

                                          Bar do ham dhe Salen se trdhtojm. Tung organizata e rinis te viçidolit

                                         2. p
                                          popull

                                          Bravo kryeminister,kete gjuhe te drunjte duan evgjiteria Greke e jo bythlepirjen e Sali Serbit

                                          1. s
                                           shtjefen palushi

                                           Lusni PERENDINE te gjendet gjithmone nje ngerc qe te mos futeni ne BE... sepse keshtu jeni akoma vete Ali e vete Kadi

                                           1. J
                                            Je nji Bythlepris i gjithe Politikave te te Huajve

                                            E fute Shqiperine ne Axhenten e Grekut duke e lejuar vet Bejlerin te beje gjithcka i duhej Grekut per te bere gjithe kte Zhurme ,e cila shkon ne favore te Shovinizmit Grek o i pafytyre qe ben gjasme tani mbasi e fute Shqiperine ne gracke, sikur nuk do me dit per BE-n ! Kjo eshte pafytyresia jote maskara qe i sherben vetem Politikave te huaja .ptu putane .Por nuk i thon me kot :Dielli duket qysh ne Mengjes. Sapo erdhe ne pushtet , lave borxhet e Oligarkeve qe financuan Shkerdhaten e Kombit berishen ne fushate ,me Projekte fallso -pra vodhe shqiptaret duke marr Bprxh FMN 250 Miljon $ te shperbleje ca Maskarenje qe s'e kishe fare detyrim ti ,por se je pjes e senjejtit mut ne Politike maskara .I rrite 3 fish rrogat Shkerdhatave ne ate Parlament, qe vetem Dietat e favoret si Deputete kalojn disaher te Ardhurat Mujore te popullit te thjeshte , nderkohe qe Pensionisti ,populli mezi kalon Muajin

                                            1. R
                                             Redsox2

                                             Perseri Kjo fabula e 2030 qe nuk ka rendesi, Zoteri Ka shume rendesi, madje JETIKE ate ceshtjen e qeverisjes per femijet Tane ate e ke OBLIGIM KUSHTETUES dhe per ate je votuar, BE , ndryshe nga premtimet dhe truket elektorale qe behen neper fushata AJO Ti certifikon Arritjet e tua per femijet tane dhe nuk te fut nese keto nuk e kane kapur standartin e BE, mund tu themi njerezve gjithfarlloj statistikash Jo po u dyfishua kjo apo u rrit ajo , fakt eshte qe jemi pothuaj vendi me i varfer i EUROPES dhe kjo vetem per ekonomine pa diskutuar fushat e tjera,VEc Kur te na thote BE ne 2030 ose me Pare:BRAVO SHQIPERIA i Permbushet standartet po nuk iu fusim dot se Greqia ka vene veto atehere TI KE TE DREJTE ME QENE KRENAR SE E BERE TENDEN( nese do te jesh ti deri atehere Kryeminister) dhe le ta mbaj Greqia Turpin per mosintegrimin e Shqiperise.Nga ana e saj BE eshte politikisht me e ndergjegjsuar qe te shmange mekanizmat bllokues ndaj procesit te integrimit per te mos e lene fjala bie ne dore te GREQISE qe te te bllokoje per nje ceshtje ordinere si ajo e Bejlerit, prandaj MISHELS tha qarte :TE DYJA PALET DUHET TE PREGATITEN duke adresuar nevojen qe edhe vet BE te reformoje vendimmarjen deri atehere.POr per te qene realist mendoj qe keta vete e gjithe Kasta JONE POLITIKE qe qeveriste dje dhe sot NUK E DUAN HYRJEN E SHQIPERISE NE BE dhe po gjejne fajtore per deshtimin e pritshem ende pa Hapur asnje Kapitull Negociatash, fundja perse ta duan Integrimin veten , Femijet, familjen, rrethin shoqeror deri tek Parrukieret i kane integruar shume mire ketu ne Ajken e privilegjeve te Pushtetit, fundja perse te rrezikojne , mos valle per femijet e mi

                                             1. r
                                              realist

                                              nuk eshte ceshtje Beleri por parimi dhe shteti ligjor. a i takon te betohet nje te zgjedhuri me vote ne kohen qe gjykata ska dhene vendim per te apo jo? kaq eshte dilema. nqs po, te betohet dhe te vazhdoje procesi gjyqesor dhe sipas vendimit vazhdohet rruga. shpallet fajtor, shkarkohet dhe hapet rruga zgjedhjeve te reja.

                                              1. K
                                               Kjo s'mundet te jet gjuha e nj KM ne Publik !

                                               Je thjeshte nji i pafytyre .Me cilen llogjike i lejon vehtes te tilla Deklarata ,sikur flet me shoket e mejhanes tende , duke pi raki e ngren qofte idiotesh , si me fol per leshjrat qe te mbulpojne surratin , duke ber si lopa ,ashtusi e ke edhe ne karakter gjithcka ben . Cfar turpi e cfar zhgenjimi .Paskeni qen te gjithe putana qe dini vetem me u shkerdhy me te huajt kunder Shqiperise more zagar

                                               1. D
                                                Detari

                                                Lol pse genjen kombin musliman o ramazon? BE nuk do pranoje kurre shtete islamike dhe ti e di mire. Ske dhe shume faj ashtu mendon dhe populli musliman kerkon qiqra nga Evropa por prapanicen e mban nga allahi

                                                1. R
                                                 Ramalluku i Surrelit

                                                 Kurre ne BE nuk kam dashur or shoke, mire qe ardhi rasti qe kete ta them cope / se atje ne BE nuk te le njeri, te besh si bej une me kete qeveri / ku te lene atje te rrjepesh e te shqepesh shtet, sic kam bere une qe nga 1998 / qe minister Kulture e Kryetar Bashkie, per ti vene vulen si shef Qeverie /

                                                 1. P
                                                  Paske dal Jashte cdo Kontrolli o i pafytyre

                                                  te shkerdhefte janullatos Linden

                                                  1. R
                                                   Republic banana......

                                                   Shkelqesia e Tij Giannoulatos nuk ndin rrocken ne verren e nje haneme turkoshqipfolese,kshq gjeni ndonje mufti te piset tja cqiej verren Lindes dhe ti bashke... hahahaha!

                                                  2. h
                                                   hektor

                                                   Plerat e Greqise gjithmon kriminelat kane angazhuar ben hero kriminelin Kacifa po bejne Belerin dhe i harojne krimet qe kane bere ne Cameri.... Kur te vije dita qe Shqiperia te hyje ne BE Greqine nuk do ta pyesi njeri.

                                                   1. B
                                                    Besniku

                                                    Hera e pare qe Kryeministri foli si Kryeminister.

                                                    1. G
                                                     Gazepi

                                                     Atu te ka ngele o llum sepse mban e promovon paligjshmeri me bandat gjithe diten, promovon e shperblem kriminela gjithe naten, korrupton dhe korruptohesh qe nga mengjesi e deri mengjesin tjeter e tani na ben si burre i prere e parimor e me ke me greket qe ske shance as tu afrohesh. Ti more xhepist vetem burre sje se politikan jo e jo. Mjere familja qe te ka. Beseprere

                                                     1. i
                                                      ilirian

                                                      Veri veshin përpjekjeve te Greqisë për greqizmin e Shqipërisë, dëgjo shqetësimet e njerëzve të tu, merr shembull nga vendet e zhvilluara si e kanë zgjidhur këtë problem shiko Amerikën i ka të gjitha kombësitë por asnjë shteti nuk i shkon nëpër mend të thotë që ka minoritar në Amerikë apo edhe në Kanada ose shiko Anglinë, Gjermaninë , Italinë e kanë zgjidhur me ligje këtë punë në mënyrë që mos të vij ndonjë Greqi e radhës e të thotë kam minoritar në vendin tënd... ne jemi kaq të vegjël sa s'mund te humbasim asnjë pëllëmbe të vendit tonë ...

                                                      1. m
                                                       malo.

                                                       Çeshtja Beleri është shumë komplekse. Z. Rama e din shumë mirë, por flet në menyrë diplomatike. 1. Vendosja e Belerit që në fillim ishte antiligjore dhe antikushtetuese. Personi i denuar nga gjykatat në formë të prerë. 2. Qellimi i mandatit Belerit për te krijuar probleme artificiale etnike në Himarë. 3. Qellimi i mandatit Belerit për te krijuar probleme artificiale me pronat shqiptare dhe për t'i grabitur në Himarë. 4. Beleri I dokumentetuar për blerje vota. Gjykatat duhet te jenë te sakta, jo si Zef Brozi qe liroj nga akuzat kriminelet dhe tani bën gam gam... nëpër media. Jo po SHIK jo Saliu.... Te hapet ajo dosje dhe te denohet Brozi.

                                                       1. T
                                                        Tironci

                                                        Po si kshu more djale! Po pse pronen e anetes e ke shqiperine ti qe te vendosesh a shkojm a nuk shkojm ne evrope?! Apo te duhen dhe ca kohe te mbaroj olsi ca pune! HAJDE TANI KORI SORRAVE FILLONI KUNDERSULMIN

                                                        1. e
                                                         edmond( koder rreshen)

                                                         Politika e Rames,esht politik tekash,nervash,shou,i perzgjedhur nga te huajt si Njeriu me i afte per te shkaterruar Kombin Shqiptar . Lejon Bejlerin (ne kundershtim me ligjin )te denuar nga gjykata shqiptare per te kandiduar per kryetar Bashkie ! Rama i shpall luft personale Bejlerit gjat fushates,duke e pasuar me arrestimin e tij ! Greqia fillon fushat sensibilizimi ne BE dhe Amerik per shkeljen e te drejtave ! Rama,nje luft qe filloi vet pa arsye,vjen nje mont presioni,dhe e braktis ne dem te Shqiperis me thenien : po te jet veto per Bejlerin,nuk e duam BE ! Ishte aftesi e diplomacis Greke duke e ber Ramen te haj presionin,apo nje plan i shtruar ne tryezen e Rames qe nga fillimi,nga Greket,per te par si do reagojn Shqiptaret per qeshtje te tilla kaq delikate,dhe per te programuar levizjen e radhes per Jugun e Shqiperis ?

                                                          1. Q
                                                           Quo Vadis o vendi im europian?

                                                           Per Edi spiro koleka Rama,ky produkt blloku,ne sasi dhe cilesi kryesorja dhe jetike per te eshte posti dhe narcizmi i semure vetiak,por populli poshte ose ta gjeje veten duke ikur nga syte kembet,ose ata qe qendrojne ketu le te hane dhe bare,por kaptalizmit europian nuk do ti perulemi,megjithe demagogjine e tij te dale boje si ´´demokrat blloku.As kuqet as verdhet,por me koken lart ne kete vilajet,i perkulet me shallvaret e vet deri ne toke sulltanit islamik turk erdogan,duke i deformuar keq dhe historine dhe fytyren ketij vendi europian dhe ne anen tjeter me sllogane te sterkonsumuara dhe ironi dhe humor bajat, i afrohet perendimit me xhixhilen historike:´´Ha buken e kaurit bej duan e turkut´´.Pa le kur flet me nje ze te renduar prej ´´filozofi´´.O tempora o mores!Dhe vazhdon ta rrotulloje dhe perdore kete vend,sic e perdornin parardhesit e tij dikur,duke e ndare dhe shqyer ate me ndragheten shpellare te supermajmur dhe me poste gjithandej.

                                                           1. R
                                                            Ramuti

                                                            Ahah,mbas gjith atyre skandaleve me ministra e ish ministra hajdut hidhi ndonje kock nazionalismi arnautave qe te hiqet vemendja nga skandalet.

                                                            1. T
                                                             Thirrje popullit shqiptare !

                                                             Shteti Grek afron nji Rroge Mujore mbi 300 €uro ,per cdo Shqiptare qe deklarohet Grek . Pagesa do jet e Rregullt cdo Muaj do i keni te depozitura ne kontot bankare dhe per kte keni Sigurine e BE-se e cila financon integrimin e shqiptareve ne BE. Flm per mirkuptimin ,mos voni e deklarohuni Grek

                                                             1. K
                                                              Koli

                                                              Beleri eshte qeshtje e drejtesise -thote ramuti. Po ktu e dhjeve ti se u more VETE ME TE . O po çfare sharjesh , çfare ofendimesh , çfare pasioni per te interpretuar ato skena gjate fushates , kunder Belerit . Keto i harrojne gomeret ne shqiperi por Greku i ka pare , edhe Evropi gjithashtu.

                                                              1. R
                                                               Rrofte shoku Enver

                                                               U Trimerua qerratai , se JA BERI SUS RUSIT. Dhe kur ja beri Rusit ne mbledhjen e 81 PARTIVE , kush pyet me per GREK e per EUROPE. Tani sjemi me Shqiptaret me çanta ne shpine rrugeve te Europes as siper gomoneve per Angli , por jemi ata qe ja kemi dhjere Rusise mu ne mes te moskes , sry, te amerikes se helbete ngaterrohet njeriu , se edhe kujtimet jane te forta.

                                                               1. E
                                                                Edhe Fredi edhe Bejleri sikur nuk shkone per Grek

                                                                Arian Cani greke Vangjel Dule greke Arian Curri greke Fredi Bejleri greke haaaa cfare kenaqesie keta jane shqiptare bythe shitur per 2 euro .

                                                                1. r
                                                                 romeo

                                                                 PO KURRE MOS HIME NE BE KURVE MORE, BE.. E KA QIRE NE BYTH AMERIKA ... SE KAP VETEN KURRE . I BEJN PRESIONE SHQIPERISE ME 3 MILION BANORE. KRIMIN , DROGEN ,PROSTITUCIONIN ....SHQIPETARET I GJETEN NE BE. NUK UA CUAN NGA SHQIPERIA... U BE BELERI SI NELSON MANDELA, " FUCK HIM AND GREECE TOO"....

                                                                 1. E
                                                                  Enveristet

                                                                  Nuk duam as BE as buke e uje madje as lecka veshur, vetem kete Ed Rame ta shohim te qeshur / e c'na nxorre mallin e shokut Enver, te dalim te brohorasim "Jemi gadi kurdoher" /

                                                                  1. K
                                                                   Kot fare

                                                                   Sa koka karrrri ka ky vend.O bole komentues ju qe ju dhimeset ky vend a doni shtet ligjor e pra kjo eshte nje nga ato kushte qe te gjithe bien dakort,atehere pse nje vend fqinj qe ka demokraci te konsoliduar(qe e ka vetem per vete)na imponon zgjidhje ne kundershtim me interesat tona?Pse kryeministri detyrohet te jap kete pergjigje sepse kjo vjen nga insistimi i verber i grekeve hapur dhe pa te drejte fusin hundet tek ne.Kjo pergjigje o bole komentues nuk te beje me cfare ben Rama ne kete vend por me ate qe duhet te jemi dakort te gjithe te mos leshoje pe.

                                                                   1. I
                                                                    Intelektuali

                                                                    Redaksia e TEMES, e kuptoj se perse me censuroni, por une nuk mund te shkruaj as me gjuhe te njejte me ate te lloj-lloj injoranteve, as me fjalor banal e te piste, as me figura, krahasime, poshterime, sharje, fyerje dhe gjuhe rrugacerie te klienteve komentues te preferuar te portalit tuaj dhe as me permbajtje qe ju pelqen juve per lajm dhe klikim. Mos harroni qe keni shkelur mbi misionin tuaj per te fituar me cdo pocoqi'..... Nuk do ju shqetesoj perseri, vazhdoni beni biznesin tuaj!

                                                                    1. l
                                                                     lexuesi21

                                                                     Greqia eshte shteti me i parendesishem qe Shqiperia duhet t’a konsideroje, ata qe shkruajne se Greqia eshte shteti me i rendesishem per Shqipetaret jane greke, greket jane njerezit me te pabese dhe armiq te shqipetareve dhe qendrimi i Rames ne kete rast eshte korrekt , por nje gje duhet te kete kujdes sepse skenare te ngjashem me’97 po luhen nga te njenjtet aktore dhe vizitore ndoshta me rruge te tjera dhe “ buzeqeshje”…..

                                                                     1. e
                                                                      emigranti

                                                                      Z. Rama, dakort per Bejlerin, per te cilin keni te drejte, por pse nuk heq Janullatosin nga drejtimi I Kishes Autoqefale Shqiptare pikerisht sot, pasi neser do te jete teper vone, pasi greket do ti vene emrin e Janullatos kishes te cilen do ta kthejne ne vend peligrinazhi.

                                                                      Lini një Përgjigje